Kapela ve složení: Łukasz Gorewicz – housle, Paweł Nowacki – vibrafon, Paweł Urowski – kontrabas a umělecký šéf a zároveň autor skladeb Rafał Gorzycki – bicí, vznikla v roce 1998. Je součástí mladé, progresivní polské jazzové scény „Jass“ v Bydhošti.
Tento klub byl evropským hudebním tiskem označen za jedno z muzikálně nejkreativnějších míst starého kontinentu uplynulých let. Snahou souboru Ecstasy Project je spojit moderní evropskou komorní hudbu se současným jazzem, což se mladým polským hudebníkům mimořádně daří.
Dokázali to i za teplotně nepříznivých podmínek právě v jabloneckém kostele. Líbezný, křehce zpěvný dvouzvuk virtuózních houslí a vibrafonu se sólovým projevem bicích, to vše na temném na pozadí kontrabasu, dává dokonalou souhrou tónů, splývajících v zajímavý harmonický celek na pomezí vážné a alternativní hudby. Bubeníkovi a zároveň autorovi jazzové kantáty Europea Rafalu Gorzyckemu se vynikajícím způsobem podařilo skloubit hudební tradici s novými hudebními proudy a vytvořit svěží dílo. To představují po celé Evropě v rámci koncertního promo turné.
Zmíněný koncert v kostele sv. Anny se uskutečnil v rámci projektu Jazz do regionů, který díky Středoevropské nadaci a společnosti Slovnaft představí 18. prosince další originální jazzové uskupení – slovenská formace Aurelius Q, která se představí s jazzovým pojetím slovenských lidových písní a vánočních koled.