Do Harrachova dorazí pán hor Krakonoš. Město ožije nebývalým veselím. Přijďte se podívat a zúčastnit se bohatého programu, který tu bude připraven. Uvidíte šermířská vystoupení, mažoretky, zúčastnit se budete moci soutěží a poslechnete si staročeské písničky. Od 10 hodin registrace masek na křižovatce u Hotelu Karolína.

Na křižovatku se pán hor se svoji družinou vydá průvodem v čele s velbloudem z nádvoří sklárny v 11 hodin. Následovat bude tradiční průvod městem s mažoretkami, Krkonošskou dechovkou, lyžníky a rejem masek. Zábavné atrakce budou k dispozici na stadionu za pensionem Tesla.

Program Krakonošovy akce:

- Mažoretky Rokytnice nad Jizerou

- Národopisný soubor Krkonošský Horal

- Město Szklarska Poreba starosta se svou družinou lyžníků, přijedou opět i polští stánkaři, takže bude možné ochutnat jejich speciality.

- Celá akce bude doprovázena Hudbou u města Vídně staropražské písničky, hospodské písně, písně Karla Hašlera, písně k pivu a o pivu pivní písně, staročeské, lidové a zlidovělé, atd.

- Maloskalští čerti s kovárnou

Pouťové atrakce:

- Víla Izerína a Muhu duch jizerských hor

- Hrabata Harrachova v podání manželů Nešněrových

- Husquarna soutěž v hodu sekyrou

- Soutěže (o nejpovedenější a nejoriginálnější masky, v hodu sekyrou, ve slalomu a skoku bude se hodnotit především styl, výstroj a výzbroj…)

- Umělecká agentura Pranýř ukázka šermířského souboje, turnaj pro děti, které si budou moci vyzkoušet střílení z luku, kuše a obléci si zbroj rytíře.

- Stánkový prodej (trdelníky, dřevěné hračky, sýry, batikované výrobky, skleněná bižuterie, ručně malované šperky, perníčky prodej a dílnička pro děti, výrobky z medu a různé druhy jiných dobrot)

- Jilemničtí skauti a ukázka pletení velikonočních pomlázek

- Bohatá tombola