Jeden z nich bude koncert Lucie Bílé a Petra Maláska v Římskokatolickém kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí. Předskokany Zlaté slavice budou jablonečtí Vrabčáci. Od nich návštěvníci uslyší duchovní skladby ve spojení s varhany a za doprovodu Romany Halamové.

„S Lucií Bílou jsme poprvé zpívali v roce 1996 právě v tomto kostele. Bude to pro nás i krásná vzpomínka na toto vystoupení," zavzpomínal sbormistr Vrabčáků Pavel Žur. Hvězda večera Lucie Bílá představí ve svém repertoáru písně muzikálové, šansonové a takové, u kterých vynikne klavírní doprovod Petra Maláska. O koncert je mimořádný zájem.

Akci pořádá Městské divadlo. „Chtěli jsme, aby cena vstupenek byla pro každého zájemce o tuto mimořádnou akci, dostupná. A to se nám podařilo. Vstupné na koncert je tři sta korun, což na českou superstar a pěveckou dámu první velikosti je určitě přijatelné pro každého, kdo má rád její zpěv, " uvedl ředitel divadla Pavel Žur.

Lucie Bílá vydala nové cédéčko s názvem Recitál. Právě z něho také skladby pro jablonecké publikum vybírala Zazní ale i mnoho dalších písní. Bílá vystoupí před hlavním oltářem a v úvodu zazpívají nejmenší zpěváčci Vrabčáků. Vrabčáci se pak představí s písní Slyš můj hlas.

„Do koncertu není příliš často zařazené ani mluvené slovo. Vyniknout by mělo právě a především spojení zpěvačky s klavírním doprovodem Petra Maláska," zdůraznil Pavel Žur. Slavnostní zakončení jabloneckého Roku české hudby bude ve znamení vstoupení Petra Matějáka s Filharmonií Hradce Králové, které se koná 30. září v divadle.