VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Léto plné kultury v Jablonci zahájí císař

Jablonec n. N. - Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos nabídne město Jablonec nad Nisou veliké spektrum kulturních akcí. V měsících květnu až září se koná již třetí ročník festivalu Město plné tónů. Hudebně divadelní akce láká návštěvníky na balet i rockové koncerty.

4.5.2017
SDÍLEJ:

Festival Město plné tónů v Jablonci. Archivní fotoFoto: Deník/Lenka Klimentová

První tóny festivalu se rozezní již 11. května. Slavností zahájení proběhne za účasti císaře Karla IV., v rámci prvního festivalového představení v Městském divadle Noc na Karlštejně.

Společnými silami městského divadla, ZUŠ Jablonec, Eurocentra Jablonec a magistrátu města tak vznikla variabilní nabídka programů, která zachycuje širokou škálu žánrů. “Celkově máme během festivalu připravenou přibližně padesátku představení. Naší projekci jsme postavili zejména na muzikálu Noc na Karlštejně, jedná se o jednu z nejlepších českých muzikálových scén. Zajímavá bude jistě i opera Bohéma, kde Norbert Baxa představí celou plejádu zpěváků z Austrálie, Číny, Japonska, Mexika či Kanady,” sdělil ředitel divadla Pavel Žur.

Město plné tónů mění Jablonec nad Nisou v kulturní středobod, kde se setkávají jak profesionální interpreti, tak i amatéři z řad dospělých i dětí. K festivalu tak neodmyslitelně patří i řada koncertů pod vedením ředitele jablonecké Základní umělecké školy Víta Rakušana. “Pro nás jsou stěžejní koncerty v úterý 30. května, které proběhnou v rámci dalšího festivalu ZUŠ Open 2017. Ten je celorepublikovou oslavou základního uměleckého vzdělávání. V tento den bude možné vidět vystoupení žáčků jablonecké ZUŠ po celém městě,” řekl Vít Rakušan.

I letos pokračují hudební středy na Mírovém náměstí před radnicí. Tentokrát ale čeká na návštěvníky možnost posezení přímo před vystupujícími hudebníky. “Chceme návštěvníkům zajistit větší pohodlí, proto jim poskytneme i před radnicí křesílka,” uvedla za magistrát města Jana Fričová.

Festival se každoročně odehrává průběžně na několika místech. Patří k nim letní scéna Eurocentra, Městské divadlo, Mírové náměstí, ale také náměstí Dr. Farského, Klub Na Rampě,Tyršovy sady nebo dokonce molo jablonecké přehrady.

Koncertní neděle v Tyršových sadech se konají již tradičně pod taktovkou Eurocentra. “Na koncerty do Tyršových sadů přicházeli v loňském roce až dvě tisícovky návštěvníků. Pro příchozí jsou připravená křesílka. V altánku se odehrávají menší hudební formace, k poslechu hudby je zajištěn ve spolupráci s La Kavárnou prodej kávy a vína,” komentovala ředitelka Eurocentra Marta Procházková.

Třešničkou na festivalovém dortu bude poslední činohra v pondělí 18. září v podání Elišky Balzerové. Divadelní představení Můj báječný rozvod v sobě nese nejen vtipný příběh, ale také obrovský herecký výkon, kdy se ve všech osmnácti rolích představí jediná herečka.

Za město přebral záštitu nad třetím ročníkem festivalu Město plné tónů náměstek primátora Miloš Zahradník. “Kultura a konkrétně hudba je mi hodně blízká už od útlého věku. Těším se mimo jiné na Viléma Veverku na mole jablonecké přehrady. Je to výjimečný a navíc velice příjemný hudebník”. Program by měl finální podobu získat do konce května. Aktuální informace týkající se případných změn programu například z důvodu počasí naleznete na oficiálním webu www.mestoplnetonu.cz.

Autor: Denisa Albaniová

4.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Jablonec nad Nisou Pasířská

Lékař. Ilustrační foto.
6

ANKETA: Ve středu si dejte pozor! Lékaři jsou ve stávce

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Věřím, že já pro vás komik z Prahy nejsem a nebudu, odpověděla Michaela Marksová

Liberecký kraj – Přinášíme výběr dotazů, které jste včera kladli v online rozhovoru Michaele Marksové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení