Demian Dominguez se narodil v březnu 1979 v Buenos Aires. Hudbě se věnuje naplno od svých dvanácti let a ještě coby teenager (puberťák) sklidil nadšené recenze u příležitosti svého vystoupení na vzpomínkovém festivalu pořádaném na počest S.R. Vaughna. Se svými kapelami brázdil především lokální klubovou scénu. V roce 1996 nastal v jeho životě zásadní obrat. Tehdy obdržel cenu za šíření bluesové hudby na jihoamerickém kontinentu.

V roce 1997 mu věnuje argentinská MTV samostatný pořad a v dalším roce už vydává svoje první album. Od roku 2002 žije ve Španělsku, kde vydává svá další alba a odkud vyráží na svá kratší či delší turné.

Je představitelem spíš tvrdšího podání blues typu S.R. Vaughana, R. Galaghera, W. Trouta, aj. Svým živelným podáním a strhujícím rytmem dokáže upoutat i fanouška jiných hudebních směrů. Skvěle mu sekundují Lucia del Campo na klávesy a jeden z lepších španělských bubeníků Gustavo Segura. Jak jim to společně hraje se můžete přesvědčit na YouTube, kde je možno shlédnout ukázky ze dvou festivalů pořádaných loni v Německu.