Obří science centrum iQLANDIA v Liberci otevře své brány již poslední březnový víkend. Česká republika tak získává supermoderní vědecko-zábavní centrum, které návštěvníkům nabídne 3D planetárium, dechberoucí expozici Sexmise, přístupnou již od 12 let, humanoidního robota a spoustu dalších.

Návštěvníci uvidí řadu interaktivních exponátů z astronomie, nanotechnologie, fyziky, chemie či techniky. Zájemci si vyzkouší  třeba laparoskopickou operaci nebo se nechají unést bezpečně nebezpečnou Science show.

Do nitra země 
i do Vesmíru

Po vědě lačnící dobrodruzi se jistě rádi podívají do vodního světa, prozkoumají nekonečný vesmír, sklouznou se po točité skluzavce do nitra planety nebo na vlastní kůži prověří sílu přírodních živlů.

„V iQLANDII představíme i světovou technickou špičku – trojdimenzionální planetárium s projekcí na devíti metrovou kulovou plochu. V pohodlných sedačkách s 3D brýlemi na očích odtud bude možné pozorovat souhvězdí, oblohu, pořady o zrodu vesmíru, ale i další programy, nejen ty astronomické," říká Pavel Coufal, ředitel science centra.

Sex není 
v iQLANDII tabu

Nejkontroverznější místností celého centra je bezesporu Sexmise. Expozice přístupná od 12 let vám velmi názorně, zábavně, a přitom citlivě zodpoví všechny otázky týkající se sexuálního života. Objevíte tu vznik života, zásady zdravého a kvalitního sexu, tabuizovaná témata či odlišnosti v sexualitě v průběhu historie.

„Expozice je jedinečně pojatá a obsahově největší v celé Evropě, navíc jsme ji připravovali ve spolupráci s odborníky – dětskými psychology i sexuology," upřesňuje Jana Pivoňková, marketingová manažerka iQLANDIE.

Věda v domě

Pračka, myčka, WC. Říkáte si – obyčejné věci? Ale víte vy vůbec, na jakém principu fungují? Přijďte jim na kloub v „domácnosti" iQLANDIE. Ošálit své smysly nebo si vyzkoušet laparoskopickou operaci zase budete moci v sekci Člověk.

Experimentální víkendy

Víkendy budou ve znamení pokusů. Každou sobotu a neděli je pro všechny nachystán program „Hurá do laboratoře aneb Pokustónovy záhadné experimenty" a velkolepá a na efekty bohatá Science show.

iQLANDIA  – místo pro všechny

V SC iQLANDIA najdou zábavu nejen jednotlivci, ale i učitelé či vedoucí s organizovanými skupinami nejen dětí. Školáky jistě nadchnou osvědčené „laborky", v nichž žáci týmově řeší nejrozmanitější vědecké úkoly, a také možnost vlastní soukromé science show.

Ten, kdo by měl zájem, může v centru uspořádat firemní večírek, prezentaci či teambuilding, rodinnou oslavu, svatbu, ale i další akce pro uzavřenou společnost.

Zábavná science show plná barev, ohňů a výbuchů – Experimenty, které vám doma neprojdou – denně od 11 hodin a každou sobotu a neděli od 16 hodin.
Malá science show s Van de Graaffovým generátorem, balónky a dalšími experimenty – úterý až pátek od 15 hodin a každou sobotu a neděli od 13 hodin.
Hurá do laboratoře aneb Pokustónovy záhadné experimenty – Kouzelná zkumavka – každou sobotu a neděli od 14 hodin.
Happy Velikonoce – 10. 4. až 16. 4. od 11.00 – Speciální Velikonoční science show s vajíčky. Show je určená pouze pro školní skupiny a je zdarma v rámci vstupného 70 korun na žáka
Velikonoční science show plná experimentů s vajíčky – 17. 4. až 21. 4. od 16 hodin

OD 29. BŘEZNA 2014

Po: 9.00 – 17.00 – otevřeno pouze během svátků a školních prázdnin
Út, St, Čt, Pá, Ne: 9 – 17
So: 9.00 – 19.00
Vstupné:
Základní:
230 Kč/osoba/den
120 Kč/dítě do 15 let/den
3D Planetárium:
90 Kč/osoba/projekce
60 Kč/dítě do 15 let/projekce
Zvýhodněné pro organizace trvale pracujícími s dětmi:
70 Kč/žák na celý den do všech expozic, pouze v měsíci červnu 90 Kč/žák na celý den do všech expozic
50 Kč/ žák/projekce v 3D Planetáriu