Spojit několikanásobnou zlatou slavici Lucii Bílou se zpěvákem vyšlým z řady Super Star Ondřejem Rumlem by asi napadlo málokoho. A posadit je společně do kočáru taženého labutěmi by nejspíš komukoli přišlo přinejmenším bláznivé. Ne tak režiséru kouzelného muzikálu na ledě Popelka!

„Chtěl jsem dát Popelce a princovi ty nejlepší hlasy,“ prozradil autor a režisér muzikálu Popelka Jindřich Šimek. „Tahle dvě jména tedy byla naprosto jasná, nejvhodnější.“ Zpěváci, stejně jako ostatní protagonisté Popelky, celou svou roli namluvili a nazpívali v pražském studiu, na rozdíl od ostatních už ale nepokračovali v hraných zkouškách.

Bílá a Ruml pouze propůjčili své hlasy

Jako jediní z celého herecko pěveckého obsazení Popelky totiž pouze propůjčili svůj hlas, na turné je ale diváci neuvidí. Jedním z důvodů je samozřejmě časová zaneprázdněnost Lucie Bílé.

„Když jsem si poslechla hudbu Petra Maláska, nebylo o čem přemýšlet,“ uvádí zlatá slavice a pokračuje ve vysvětlování, proč nazpívání role Popelky přijala: „I text Vaška Kopty, stejně jako samotný scénář, se mi moc líbil. Teprve po zhlédnutí generální zkoušky se mě zmocnila opravdová lítost, že se turné neúčastním, že nejsem takovou součástí děje jako ostatní mí kolegové. Je to překrásný muzikál a já jsem moc ráda, že jsem mohla být alespoň malou součástí toho díla.“

Popelku namluvila a nazpívala luxusně

Namluvení a nazpívání Popelky Lucií Bílou je ovšem tak luxusní záležitostí, že o „malé součásti“ nemůže být řeč. To potvrdili i kolegové z pěveckého světa, kteří zhlédli sobotní premiéru Popelky, jako například Bára Basiková: „Jedním slovem nádhera, jsem dojatá!“ A právě divákům premiérového představení se naskytl nevídaný pohled na Lucii Bílou s Ondřejem Rumlem v kočáru taženém labutěmi, které mávaly křídly jako živé.

Diváci v němém úžasu sledovali nevšední, romantickou jízdu a poslouchali stejně tak romantický duet Popelky a prince.

Romantika, ale i kouzelnické efekty

Kouzelný muzikál na ledě, který premiérou odstartoval své turné po dvanácti městech republiky a do Prahy se vrátí zase v polovině prosince, však není jen romantickou pohádkou. Jak sám název napovídá, diváky čeká celá řada kouzelných až kouzelnických efektů, 3D projekce, rozverná, ale i dramatická hudba, veselé scény, stejně jako úžasné baletní vystoupení sólistky baletu Národního divadla Zuzany Pokorné.

Když si k tomu všemu přidáte ještě živé holoubky, slétající se nad ošatku Popelky, tvrzení, že vás kouzelný muzikál na ledě Popelka na dvě hodiny přenese do světa pohádek, skutečně není nadsazené!

POPELKA NA LEDĚ

kouzelný muzikál

Kdy:
Pátek 14. října od 18.00
Sobota 15. října od 14:00 a 18:00
Kde: TIPSPORT ARENA Liberec

Hrají a zpívají:
Lucie Bílá a Ondřej Ruml
Jiří Korn, Josef Vojtek,
Vlastimil Harapes, Milan Drobný,
Dana Morávková,
Leona Machálková,
Martin Dejdar, Dalibor Gondík,
Sabina Laurinová,
Adéla Gondíková
a další.