Nabídnou úpravy klasických skladeb a nejznámější zpěvaččiny hity.

Slovenské ocenění

Zpěvačka se začátkem října dočkala ocenění od slovenských bratrů. Získala jej za významný přínos kultuře, dlouhodobému kreativnímu tvoření uměleckých hodnot. Ocenění s názvem Identifikačný kód Slovenska předala zpěvačce společnost Artem.

Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová studovala na pražské konzervatoři a poté na Mezinárodní hudební akademii v Paříži obor klasická kytara. Dosud vydala více než 20 alb různých stylových žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity.

Koncertovala ve většině zemích Evropy, v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v Nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. Podnikla koncertní turné s Francisem Cabrelem a byla hudebním hostem koncertu Céline Dion při jejím turné v Čechách. Hovoří plynně rusky, francouzsky a anglicky. V současné době se věnuje hlavně koncertování s projektem Concertino a připravuje další projekty.

Vstupenky na jablonecký koncert stojí 280 nebo 320 Kč.

DiskografieZamilovaná, Quo vadis, Lenka, Řeka života, Částečné zatmění srdce, Lenka vypravuje pohádky z kytary, Pocit 258, Svět se zbláznil, Lidové písničky, Tisíc způsobů jak zabít lásku