V těchto dnech vrcholí přípravy na již 12. ročník, který se uskuteční od pondělí 5. do soboty 10. července v prostorách Eurocentra Jablonec nad Nisou.

„Dílna je otevřena nejširší veřejnosti všech věkových kategorií a zbývá ještě několik posledních volných míst,“ uvedla za organizátory Jana Hamplová. Přihlásit se lze, jak na celou dílnu, tak i na jednotlivé semináře, které probíhají po celý den. „Zúčastnit se však mohou i ti, kteří si nemohou vzít dovolenou, část seminářů totiž probíhá i v odpoledních hodinách a v době svátků pátého a šestého července,“ upozornila Hamplová.

Pro letošní ročník si organizátoři připravili opět velice nabitý program. „Letos jsme vsadili na osvědčené lektory a lektorky. Největším lákadlem je seminář Afrického tance, který povedou střídavě Monika Rebcová a Aya Řezaninová,“ míní Hamplová.

Druhá jmenovaná se spolu Mirkem Klímou a Matějem Bernardem postará o pondělní Velký Afro bubenický seminář, který proběhne od 16 do 18 hod. na Malém sále Eurocentra. Je určen i těm, kteří se nechtějí nebo nemohou přihlásit na celý týden. Bubínky a percuse jsou samozřejmě vítaným doplňkem.

Neméně zajímavý bude podle organizátorů i seminář Modern Jazz, který povede Jarek Cemerek, dobře známý účastnicím I zima tančí 2010. V tomto lektorovi se snoubí výborný učitel, tanečník a člověk. Při jazzovém tanci se účastníci naučí „cítit“ rytmus, získají větší rozsah pohybu, budou lépe ovládat své tělo a především se odreagují.

„V rámci semináře Jarek ideálně propojí moderní a jazzový tanec tak, že zapomenete na běžné starosti a budete prostě jen bavit,“ zve ještě nerozhodnuté zájemce o posledních několi míst Hamplová.

Třetím seminářem je Bodyterapie, ve kterém lektorka Alice Borská, nabídne prostor pro tvořivé vyjádření sebe sama, humor, nové zážitky, prožitek uvolnění a radosti.

Odpoledne na Malém sále jsou věnována účastníkům i veřejnosti. Formou besedy se živými a video ukázkami představí jednotliví lektoři svůj obor.

Od 16 do 17,30 hodin v úterý se představí obor Bodyterapie, ve čtvrtek Afro tance a v pátek Modern Jazz. Tradičně v sobotu od 19 hodin na Velkém sále předvedou účastníci společně s lektory celotýdenní výsledek seminářů.

Léto tančí je určeno všem, kteří si chtějí zpříjemnit začátek léta a nechtějí za bohatými zážitky cestovat daleko. Veškeré informace a přihlášky je možné nalézt na webu www.eurocentrumjablonec.cz