Práce na novém kinosále trvaly dva měsíce. Jeho vybudování přišlo na více než pět milionů korun, řekl jednatel městského kulturního centra Lukáš Hajn. První projekce se uskuteční ve čtvrtek 8. září. Filmové fanoušky čeká komedie Jiřího Vejdělka Muži v naději.

Digitální kino, pojmenované Sféra, nabídne celkem 102 míst. Stačili je připravit během letních prázdnin. V kině se bude promítat denně. Ve všední dny dvakrát, od 17.00 hodin a 19.30 hodin, v sobotu a v neděli přibudou ještě odpolední filmy pro děti. Ty začnou ve 14.30 hodin. Premiéry bude kino uvádět vždy ve čtvrtek, pro milovníky uměleckých filmů bude vyhrazena středa. Zájem o nové kino je podle Hajna velký už v těchto dnech.
„V tuto chvíli nám stále zvoní telefony, přicházejí maily, lidé už chtějí kupovat vstupenky,“ řekl šéf kulturního centra a dodal, že je sál dokonce ještě před otevřením pronajatý už pro dvě komerční akce.

V září a v říjnu kino čeká dvouměsíční zkušební provoz. V příštích týdnech mohou návštěvníci přijít například i na projekci úspěšných 3D filmů za zvýhodněnou cenu 30 korun. Podobná nabídka by podle Hajna nemusela být poslední. „V tomto trendu budeme chtít pokračovat. Pokud lidé budou chtít chodit na půl roku nebo rok staré filmy, není to problém,“ dodal. Budova dosavadního turnovského kina Bio Ráj patří městu. Biograf se nacházel v areálu bývalých kasáren.