„Naši kolegové z kanadské mincovny nás pochvalně plácali po zádech a žádali nás o záznam prezentace s houslistkami," popisuje hudební úspěch manažer České Mincovny Lukáš Jokl. Na veletrhu se sešlo přes 50 mincoven z celého světa a více než 170 firem zabývajících se prodejem mincí, medailí a investičního zlata. Jablonečtí tam pochopitelně nechyběli.

Desetiminutovou prezentaci České mincovny doprovodily obě houslistky hudbou Antonína Dvořáka. Nejprve zazněl jeho Vyšehrad při příchodu ředitele mincovny, poté zazněly Drobnosti u videa z výroby mincí a medailí, závěr patřil Humoresce u dalšího videa s novými medailemi v kombinaci s broušenými kameny od Preciosy. „Auditorium se probudilo z mírného spánku, trošku nechápali, ale po úvodu začali tleskat a tleskali při každém vstupu," doplňuje Jokl. V programu pak vystupoval ještě kouzelník.

„Byl to naprosto originální nápad , jablonecká mincovna byla jediná s hudebním představením, které mělo dle potlesku, úsměvu a rozzářených očí publika veliký úspěch. Opět se prokázalo, že se naši umělci ve světě neztratí," komentuje spolupráci Luboš Lachman ze ZUŠ. Lukáš Jokl míní, že pokud by v ten moment lidé mohli, vytleskali by si určitě přídavek.

Vše se rodilo již v létě, kdy obě dívky zahrály na vernisáži k 20 letům od založení Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou, věnující se mincím a medailím. K tomuto výročí přijeli mimo jiných vzácných hostů také zástupci České mincovny i České národní banky. Hudební projev houslového dueta se líbil natolik, že si na ně po půl roce vzpomněli a pozvání bylo na světě.