Nyní vycházejí z devátých tříd slabší ročníky. Snížila se návštěvnost kurzů úměrně nebo víc?

Je velmi patrné, že je méně dětí. A současně nižší zájem a návštěvnost ovlivňuje velký úbytek pracovních příležitostí na Jablonecku po rozpadu bižuterních a sklářských gigantů či menší provozoven, kde lidé měli práci například pro automobilku. Pokud mají či měli rodiče existenční potíže, snaží se šetřit všude. Rodina si odpustí především věci zbytné. K těm patří nejen rodinná dovolená a taneční kurzy pro děti, ale bohužel i knihy a návštěva kulturních akcí, divadel, koncertů.

Vy jste se spojil s několika podnikateli a přišel jste se zajímavou myšlenkou, jak společenské vzdělání přiblížit i v ekonomicky náročnější době.

Jsem rád, že do toho partneři s naší jabloneckou taneční školou TOPDANCE šli a podzimní taneční kurzy v jabloneckém Eurocentru podpořili. Kdo se chce u nás v pondělních a čtvrtečních lekcích naučit tančit, tomu poskytnou slevu na zboží či služby, které v drtivé většině pro taneční kurzy či prodloužené a věneček lidé potřebují pořídit. Ale kupony poslouží nejen pro tuto příležitost. Jako žena jistě víte, kolik stojí kadeřnické služby, na co přijdou pěkné boty nebo bižuterie nejen k plesovým šatům či padnoucí prádlo pod ně. A velmi podstatné je, že si slevovou poukázku může vybrat například maminka, tedy garde. Je pochopitelné, že mladý muž z nabídky bižuterie využije maximálně manžetové knoflíčky a to pouze v případě, že má na to košili. Na věneček tradičně děvčata chodí v bílých dlouhých šatech, jim určitě udělá radost hodnotná poukázka na jejich zapůjčení nebo i pořízení jiného společenského oblečení.

Jak systém funguje?

Velmi jednoduše. Po uhrazení kurzovného, které je mimo jiné výhodnější zaplatit v časovém předstihu, si účastníci kurzů vyzvednou u nás také kuponovou knížku a vyznačenými partnery projektu a jejich slevami. Před placením u pokladny příslušný kupon v prodejně nebo provozovně předají. Domluvili jsme se, že slevy budou platit až do konce letošního roku.

I my jsme se spojili dohromady v zajímavém mediálním projektu. Můžete popsat, co společně chystáme?

Díky spolupráci s fotografem Martinem Kubištou na první či druhé prodloužené vyfotografujeme každou dívku, která bude mít zájem, a album s těmito fotografiemi zveřejníme na našich webových stránkách www.topdance.cz, ale i na webu Jabloneckého deníku s hlasovací anketou. Přátelé, rodina, spolužáci i ony samy budou moci hlasovat v anketě O princeznu TOPDANCE. Na závěrečný věneček pro ně společně připravíme drobné dárky nejen od Deníku jako mediálního partnera, který jejich snímky v následujícím vydání Jabloneckého deníku otiskne, ale pro tři první chystáme překvapení.

Taneční pro mládež není jediná aktivita vaší školy.

Nabízíme výuku společenských tanců i pro dospělé páry, které si chtějí oživit své znalosti z tanečních nebo se naučit i úplné začátky. Zájemcům nabízíme termíny podle jejich „výkonnosti". Pokud by se pár chtěl učit tančit, například před plesovou sezonou, intenzivněji, může využít individuální lekce. Každý pátek v sále TOPDANCE funguje večerní tančírna při svíčkách od půl deváté. V naší škole vedeme pohybovou průpravu pro předškoláky, vyučujeme děti v přípravce a samozřejmě pokračujeme s intenzivní přípravou soutěžních tanečních párů.