Autobus zajistí přepravu zájemců již z Liberce, následně z Jablonce a přípoj z nádraží v Harrachově na Mýtinách do města (ke sklárně). Jízdné zcela zdarma!

Každý návštěvník Harrachova bude mít o tomto víkendu možnost využít adrenalinové a volnočasové aktivity v kombinaci například s návštěvami muzeí a místní sklárny za výrazně nižší, až poloviční ceny. K tomu se přiřazuje i nabídka nižších cen vybraného ubytování a gastronomických služeb. Více o akci ZDE

U příležitosti této akce bude dne 9. 6. z Tanvaldu do Harrachova vypraven zvláštní historický výletní vlak vedený ozubnicovou lokomotivou a motorovým vozem zvaným „Singrovka", přípojný a návazný autobus zajistí čerstvě zprovozněný historický autobus Karosa B732 č. 317 Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, který je momentálně v péči Boveraclubu.

„Liberecký kraj podporuje aktivity v oblasti cestovního ruchu i méně obvyklými formami, jednou z nich je například právě vypravení zvláštního vlaku pro návštěvníky harrachovského Happy víkendu," říká náměstek hejtmana pro resort dopravy Martin Sepp.

Dodal, že v rámci nově navázané spolupráce s libereckým Boveraclubem se navíc podařilo dohodnout i zajištění návazného spojení stylovým historickým autobusem.

Jízdní řád historického vlaku je koncipován tak, aby návštěvníkům umožnil návštěvu Harrachova v dostatečném časovém rozmezí pro využití služeb a atrakcí.

Jízdní řád 9. června 2012