Od roku 2004 cestuje pravidelně amsterdamská zpěvačka a klavíristka Wotienke do Pržna, vesnice nedaleko Valašského Meziříčí, kde bydlí většina kapely a kde také probíhají zkoušky. Kapela v březnu dokončila debutové CD Mainland Sailors, které natočila v amsterdamském IJland studiu a studiu 150.

Žánrově jde Wotienke charakterizovat jako alternativní šanson založený na atmosféře, energii a jednoduchosti, podpořený osobitým zvukovým projevem. Současná poloha vychází z temných odstínů popu, melancholického šansonu a expresivního jazzu. Pro Wotienke jsou typická atmosférická pódiová vystoupení, během kterých se v rukou hudebníků vystřídá spousta hudebních i nehudebních nástrojů.

Typický základ kapely je živý dřevitý zvuk kontrabasu, piana nebo starých lubových kytar, které doplňují zvukové experimenty s dětským piankem, foukací melodicou, megafonem, signálovým generátorem. Wotienke má za sebou řadu koncertů na klubové scéně v České republice a Holandsku, kromě toho se taky dostává na další pódia v Polsku, Rakousku, na Slovensku, v Maďarsku a Německu.