První ročník slavností se odehrál v Pulečném v roce 2010 a staly se předobrazem sobotního Rychfestu. Hlavními organizátory a motory celé akce byli Honza Šíma a Zdeněk Pfeffer, ale nesmíme opomenout spoustu nadšených pomocníků, bez kterých by se nic pořádat nedalo.

Přes sérii překážek, které ve formě administrativy, počasí či jenom lidské nepřejícnosti byly před akci kladeny, proběhly slavnosti úspěšně. Organizátoři se rozhodli o jejím pokračování v roce dalším. Bohužel neshody s vedením obce donutily organizátory akci odstěhovat, za Pulečenskými slavnostmi se definitivně zavřela voda a zrodil se Rychfest. Záštitu nad akcí převzali v Rychnově.

Bylo vybráno místo, které umožňuje a dovoluje dostatečnou kapacitu návštěvníků a přitom je stranou od hlavní obytné zóny. Rozjely se přípravné práce, které mimo jiné zahrnovaly terénní úpravy pozemku, shánění dalších sponzorů, mobilního oplocení a jednání s partnery pro bezproblémové zajištění průběhu akce. Kromě počasí je vše domluvené, nasmlouvané a připravené.

Dovolujeme si vás proto pozvat na „RYCHFEST 2011“ & první rychnovské pivní a rockové slavnosti s pivovary Svijany a Rohozec, které proběhnou v sobotu 25.června v areálu nad nádražím ČD, známém spíše jako manipulák. Vystoupí řada zejména regionálních výborně hrajících rockových kapel jejichž jména nejsou tak zvučná, ale o to zvučněji znějí v rytmech počínaje svižným rockem, přes soul, country rock až po funk.

Hlavním tahákem letošního premiérového Rychfestu je pak legenda českého rocku skupina Turbo k níž si organizátoři nechávají v záloze ještě jedno, zatím ne stoprocentně potvrzené, překvapení.
Zpracoval Jan Šíma