Pivem a hudbou v podstatě ožije celé centrum Jablonce. Kulturní program startuje hodinu po poledni na Mírovém náměstí před radnicí a to vystoupením Mladé dechovky Jablonec, Dolní náměstí bude patřit dětem, ve 14 hodin pak začíná i program na Letní scéně Eurocentra. Ten „odpálí“ alternativní DNA Brothers z Liberce. Největšími lákadly pak budou večerní koncerty legendárních skupin Abraxas a Buty.

SLAVNOSTI PIVA JABLONEC

Mírové náměstí: 13:00 Mladá dechovka Jbc
15:00 Martin Ketner Band
17:00 Ve Vyvoji
19:00 Švihadlo
21:00 Demian Band (Argentina)

Letní scéna Eurocentra14:00 DNA Brothers
16:00 Makule
18:00 VLADIMÍR 518
20:00 Abraxas
22:00 BUTY

Dolní náměstí13–19 hodin - divadélka, bubnování, workshopy a soutěže pro děti

Ani na náměstí ale nebude nuda. V 19 hodin vystoupí Švihadlo, které za dvě hodiny vystřídá blues rock v podání argentinských Demian Band. „Kytarista Demian Dominguez je neuvěřitelný showman, kdo neviděl, neuvěří,“ přiblížil spolupracovník Erocentra, hudební dramaturg Luděk Hlásek.

Demian Band do Jablonce zamíří z Portugalska, aby jeho evropské turné dále pokračovalo do Polska, Německa či Slovenska. „Demian patří k nejinvenčnějším a nejrychlejším kytaristům nastupující generace,“ poznamenal v jedné z recenzí uznávaný hudební kritik Jindřich Oplt.

Ale Slavnosti piva jsou hlavně o pivu. A protože je jablonecká radnice organizátorem, do akce se vloží třeba i primátor Petr Beitl. „V 17 hodin se zástupcem Pivovaru Svijany slavnostně narazí sud piva,“ upřesnila mluvčí magistrátu Markéta Hozová.