V sobotu a neděli se zájemcům v zámeckém parku vždy od 10.00 do 17.00 hodin představí špičková šermířská skupina Merlet, mladí šermíři ze skupiny Maledictus, fakírské duo In Flamenus či kaskadérská skupina Caballos.

Dále budou v této době k vidění sokolnická představení, ukázky dobových řemesel v podání království Danar a další zajímavosti. Na zámecké zahradě nebude chybět tradiční historický jarmark, mnoho her pro děti a stylová taverna. Své umění přijedou návštěvníkům předvést mistři svého oboru z celé České republiky.

V sobotu 8. srpna od 20.30 hodin skupina Merlet představí i svůj nový noční program Alexandr Dumas a jeho hrdinové.

Historický šerm má v našich zemích bohatou tradici. Český šerm je také považován za jeden z nejlepších. Šermířům skupiny Merlet není cizí ani šerm na hradech, zámcích, divadelních prknech či při soukromých slavnostech, a tak se s nimi již po několik let mohou zájemci setkávat na sychrovském zámku, a to právě v rámci akce nazvané Návrat mušketýrů.

Šermíři Merlet účinkovali také v mnoha filmech, ale i pohádkách, z těch nejnovějších je to například Peklo s princeznou. Šermíři, jejichž cílem je předvést nebezpečně vyhlížející šerm bezpečným způsobem, slibují nádhernou podívanou. Podle nich se diváci mohou těšit na vystoupení, ze kterého odejdou naplněni překrásnými vzpomínkami na setkání s šermíři a „romantikou v akci“.