VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídka kulturních akcí v našem regionu je pestrá

Jablonecko - /do středy 12. dubna/ Pořádáte kulturní či společenskou akci? Napište na email: jablonecky@denik.cz. Na www.jablonecky.denik.cz seznam akcí aktualizujeme.

7.4.2017
SDÍLEJ:

Kultura. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Středa 12. dubna - pátek 14. dubna

Velikonoční slavnosti v Jablonci 12.–14. dubna v centru a okolí
Tradiční jarní akce pro širokou veřejnost s bohatým kulturním programem ve folklorním duchu, která se pravidelně koná na Škaredou středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek v centru Jablonce. Na Mírovém náměstí, náměstí Dr. Farského a na pěší zóně najdete velikonoční zboží – vyřezávané i soustružené dřevěné výrobky (lžíce, talíře, misky, naběračky apod.), zdobené perníčky, keramika, bylinné polštářky, batikované výrobky, kožená galanterie, ručně malované obrázky na skle, dřevěné hračky, maňásci, velikonoční zboží (kraslice i pomlázky), sušené květiny i velikonoční vazby, medovina, víno, mazance, jidáše, med, pečené sele, turecký sekaný med, marcipán, sýrové speciality, šperky, cukrovinky, velikonoční ubrusy a dečky, loutky, formičky, proutěné košíky apod.
Kulturní program na Mírovém náměstí:
Škaredá středa 12. 4.
10:00 Zdobení májek dětmi z mateřinek
10:00 Speciální MŠ
10:15 DPS Pod Peřinkou, MŠ Pod Peřinkou
10:30 DPS Skřivánek, MŠ Mšeňáček
10:45 DPS Mšeňáček, MŠ Mšeňáček
11:00 DPS Jablíčko, MŠ Jablůňka
11:15 MŠ Slunečnice
11:30 Žlutá školka
12:15 Hudební studio Kokos
13:30 Pueri, gaudete!, ZUŠ Jablonec n. N.
13:40 Sóloví zpěváci ZUŠ Jablonec n. N.
14:15 Divadlo Kasperle: Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce
15:15 Dechový orchestr ZUŠ Jablonec n. N.
16:00 Oficiální zahájení slavností primátorem města Petrem Beitlem
16:05 Soubor Nisanka a Malá Nisanka a
Zpěváčci – dětští zpěváci lidových písní
Zelený čtvrtek 13. 4.
10:00 Divadlo U staré herečky: Ošklivé káčátko
11:00 Jazztet ZUŠ Jablonec n. N.
13:00 Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše
14:00 Shannon – tradiční irská hudba
15:00 DiV. U staré herečky: Zvířátka a loupežníci
16:00 Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše
Velký pátek 14. 4.
10:00 Divadlo Na cestě: O Smolíčkovi
11:00 Venkovská dudácká muzika Bedrník
13:00 V hnízdě rej – lidová hudba jižní Moravy i z celého světa
14:00 Folklorní spolek Lipta Liptál v doprovodu Cimbálové muziky Trosky z Troskotovic
15:00 Spolek jabloneckých dam a pánů s hudebními hosty
16:15 Folklorní spolek Lipta Liptál
17:00 Venkovská dudácká muzika Bedrník

Velikonoční dílna, 13. 4.–14. 4. Ekocentrum

Pondělí 10. dubna

Slavný muzikál Fame předvedou v dopoledním představení
Jablonec n. N. – Jeden z nejslavnějších amerických muzikálů, který se stal ve své filmové podobě senzací osmdesátých, a ve své divadelní podobě (premiéra 1989) senzací devadesátých let, uvidí zájemci v pondělí 10. dubna také v jabloneckém Městském divadle. Představení Fame začíná v 11 hodin. Libreto Davida De Silvy a José Fernandeze společně s písňovými texty Jacqua Levyho a hudbou Stephena Margoshese zavádí diváka mezi adepty studia hudebních, dramatických a tanečních oborů. Všichni se poprvé setkávají na přijímacích zkouškách na světově proslulou High School of Performing Arts v New Yorku, kterou posléze také společně studují. Emoce, tužby a nevýslovná dřina.
Inscenace muzikálu Fame v podání Městského divadla Brno zaujme mladistvým entusiasmem, vtipem, temperamentní hudbou a spontánní tanečností. Skvělá hudba, vynikající interpreti.

Divadlem zazní skladby mistrů
Robert Heger – flétna, Dušan Foltýn – hoboj,Tomáš Čistecký – klarinet, Michal Verner – fagot, Petr Hernych – lesní roh. To je dechové kvinteto „Musica Per Cinque". Vzniklo v roce 1984 na AMU v Praze. Jednotliví členové, špičkoví sólisté předních českých orchestrů, jsou nositeli cen z mnoha národních i mezinárodních soutěží. Repertoár kvinteta zahrnuje skladby všech slohových období a zajímavých nástrojových kombinací – např. sextety s harfou, klavírem, basklarinetem aj. Soubor pravidelně koncertuje na domácích i zahraničních pódiích.
V programu koncertu, v jabloneckém Městském divadle v pondělí 10. dubna od 19 hodin, zazní skladby W. A. Mozarta, M. Arnolda, J. Iberta, C. Francka, F. Danziho a také premiéra dechového kvintetu turnovského rodáka BOHUSLAVA LÉDLA.

Bohuslav Lédl vystudoval klavír na teplické konzervatoři u Ireny Nečáskové a Miloše Mikuly, poté na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a na Karlově univerzitě v Praze. Na PF v Ústí nad Labem později vyučoval předmět improvizaci a působil jako korepetitor. V 90.letech působil jako korepetitor dětského pěveckého sboru Jizerka ze Semil. V roce 1996 založil jazzový soubor Lédl Jazz Q. Od roku 1997 vede Pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově. V roce 2003 se stal ředitelem Základní umělecké školy Turnov. V současné době působí jako korepetitor i jako sólista. Spolupracuje se svou ženou sopranistkou Evou Lédlovou. Skladba Te-Le-Mann vznikla v červnu 2016 a je inspirována barokní formou suity. Je věnována souboru Musica per Cinque.

Neděle 9. dubna

Na Květnou neděli se sejdou v Pulečném v kapličce
Pulečný V neděli (tzv. Květná neděle) 9. dubna od 15 hodin proběhne velikonoční setkání v kapličce Navštívení Panny Marie v Pulečném. Na programu je bohoslužba slova duchovního římskokatolické farnosti z Jablonce. Před kapličkou bude připraveno občerstvení.

Blíží se čarodějnice, v Zásadě už sbírají dřevo na vatru
Zásada Pokud někdo z obyvatel městysu Zásada neví, co s větvemi z právě ořezaného stromu, nabízí mu Sportovní klub Zásada možnost odložení větví v rohu spodního hřiště. Dřevěný odpad pak bude využit na stavbu vatry na pálení čarodějnic. Na místě udržujte pořádek, prostor je monitorován kamerami.

Folkový kvítek v jabloneckém klubu
Jablonec n. N . - od 13 hodin v Klubu Na Rampě začíná severočeské předkolo autorsko-interpretační soutěže pro mládež do 18 let Folkový kvítek. Finále soutěže proběhne v areálu zámku Konopiště.

Nedělní pohádka pro děti do 2 let zdarma
Jablonec n. N. - O pejskovi a kočičce v Klubu Na Rampě od 17 hodin. Když spolu hospodaří pejsek a kočička v jednom domečku, bývá u toho i dost legrace. Známá pohádka Josefa Čapka v podání DS Matičky.

Jediný český koncert
Jablonec n. N. - 15 Years of Revolution. Jediný český koncert numetalové skupiny Ill Niño z New Jersey na turné k jejímu patnáctému výročí. Na evropském turné Američany doprovodí Ektomorf (Maďarsko), XtortYa (Austrálie) Madlife (USA) a Incite (USA). Koncertuje večer v jabloneckém Eurocentru.

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 17.15.

Sobota 8. dubna

Kamenici opět zbaví nepořádku, půjdou na to souši i po vodě
Plavy - Již potřetí se vodáci spolu s Povodím Labe pustí do vyčištění řeky Kamenice v málo přístupném úseku v rámci akce Ukliďte Česko. V sobotu 8. dubna od 10 hodin budou dobrovolníci uklízet v úseku Haratice - soutok s Jizerou. „Sraz je na mostu v Haraticích, na rozcestí turistických cest žluté a modré. Pro účastníky zajišťujeme rukavice, pytle pro sběr odpadu a malé občerstvení pro doplnění sil," uvedl za organizátory Petr Čech s tím, že pro prosí dobrovolníky o přihlášení na webových stránkách www.uklidmecesko.cz. Více informací také získáte na facebookové stránce Čistá Kamenice. Čech upozornil, že čištění bude rozděleno na pěší a vodáckou část, kde je ale nutná určitá vodácká dovednost a zdatnost.

Odemykání Jizery
Malá Skála - Tak jako každý rok i letos pro všechny vodáky odemkneme řeku Jizeru a zahájíme tak vodácko-turistickou sezónu. Akce proběhne v sobotu od 10:00 na Žluté plovárně na Malé Skále, jedné z provozoven projektu SUNDISK Family – sítě sportovně-rekreačních zařízení, ubytování a aktivit v Českém ráji, u Hrádku nad Nisou a Máchova jezera.

„Na letošní ročník jsme opět pro všechny účastníky připravili pestrý doprovodný program. Kromě tradiční živé hudby, občerstvení, grilování a atrakcí pro děti i dospělé bude pro účastníky připravena kouzelná cesta s pohádkovými bytostmi ze Žluté plovárny do Líšného a zpět, trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky. Tento den se děti poprvé setkají s postavičkou Slunčíka, který se jistě přimotá i k aktu odemykání řeky a zajistí tak slunečné dny na celou sezónu 2017. V případě příznivého počasí bude na místě i balón, tzv. Cimrmanova žárovka." Celá akce vyvrcholí v 14:00 oficiálním odemčením řeky pro sezónu 2017. Po odemčení Jizery pak od 14:30 proběhne tradiční, každoroční závod dvojic Tamzpátky – od Žluté plovárny do Křížek na lodi a zpět na koloběžce. Hlavní cenou je sud piva, registrace na místě minimálně 30 min před závodem. Po dobu konání akce bude všem návštěvníkům k dispozici i naše půjčovna lodí, koloběžek a lanové centrum. Půjčit si můžete kanoe, rafty i kajaky, a pokud to počasí dovolí nebo patříte mezi otužilce, můžete si vyzkoušet i jízdu na oblíbeném paddleboardu," říká za organizátory Martin Bauer.

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 20.00.

Do divadla na folklor
Jablonec n. N. - Soutěž dětských zpěváků lidových písní - "ZPĚVÁČEK" a přehlídka dětských folklorních souborů má na programu jablonecké Městské divadlo od 14 hodin. Soutěž pro Severní Čechy. Pořádá Dům dětí a mládeže Vikýř Jablonec nad Nisou.

Pojďte za ochotníky do Josefova Dolu
Josefův Důl - Divadelní spolek J. K. Tyl v Josefově Dole zve diváky do divadla. V sobotu 8.4. od 19,30 hodin uvede Divadelní spolek Vojan z Hrádku nad Nisou komedii Královny. Hra vypráví zábavným způsobem o smutných věcech. Kostru příběhu tvoří vtipné dialogy osvědčených mladých autorů Michaely Doležalové a Romana Vencla, absolventy činoherního herectví JAMU v Brně.

Den plný svatební inspirace a dekorací
Janov nad Nisou – Ten jedinečný den D chce mít každá nevěsta či její maminka nejkrásnější. Jaké jsou trendy, co je dostupné a co k sobě ladí, se můžete dnes dozvědět v Hotelu Epocha. Na co se můžete těšit: slavnostně vyzdobené tabule, svatební kytice, trendy ročního období, ozdobení slavobrány, aut, představení svatebních a společenských šatů, ochutnávka svatebního menu, cukrářské umění svatebních dortů, svatební koláčky, cupcakes, fotografy zachycený svatební den, prsteny, šperky, sváteční make-up a účes, poradna svatební koordinátorky. Vše v době od 10 do 19 hodin zdarma.

Po soutěži zahraje Jarret
Jablonec n. N. - Severočeské předkolo Porty v sobotu od 13 hodin v Klubu Na Rampě. Hostem večera po skončení soutěže je liberecká folkrocková kapela Jarret.

Indierocková nebo folkrocková skupina, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. To jsou Jarret. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece a Pavla Havlíka.

Kráska a zvíře
Jablonec n. N. - Hraná adaptace animované klasiky společnosti Disney. Pohádkový příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. V hl. rolích Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline a další. Kino Radnice 17.15

Sběratelská akce se týká pivních suvenýrů
Daliměřice - V sobotu 8. dubna se od 7 do 12 hodin koná v Hasičárně v Daliměřicích u Turnova Setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané klubem sběratelů pivních etiket Jizeran Turnov.

Vernisáže prodejní výstavy obrazů Ilona Rajnišová – Do světa fantazie
Lomnice nad Popelkou - V sobotu 8.4. od 14 hodin v Zámecké minigalerii lomnického zámku zpřístupní výstavu obrazů Ilona Rajnišová – Do světa fantazie. Výstava je přístupná do 14.5. Jedná se o výstavu obrazů vytvořených speciální, tzv. enkaustickou výtvarnou technikou známou jako malování horkým pigmentovaným včelím voskem.
Úvodní slovo: Marie Urbanová. Hudební program: 2 žáci ZUŠ Jičín. Součástí zahájení výstavy bude ukázka tvorby obrazu.

Pátek a sobota

Milovníci Trabantů vyjedou na spanilou jízdu Českým rájem
Český ráj - XII.TRABI Český ráj Jinolice 2017 se koná právě tento víkend. Do kempu budou majitelé nejen Trabantů, ale i vozů koncernu IFA a AUTO UNION najíždět už v pátek. Odpoledne se vydají na spanilou jízdu Českým rájem směr zřícenina hradu Kumburk. V sobotu ráno vyjedou řidiči na orientační jízdu ve zhruba patnáctikilometrovém okruhu. Čekají je tři kontrolní stanoviště s plněním úkolů a jízdou zručnosti či samostatným slalomem do vrchu. Během dopoledne bude v areálu kempu probíhat soutěž ve výměně rezervního kola. Na odpoledne mezi druhou a třetí je naplánován odjezd na zlatou spanilou jízdu Českým rájem, kterou ukončí v půl čtvrté na Jičínském náměstí. V tamním Městském muzeu a galerii v 16 hodin slavnostně zahájí výstavu Život s Trabantem.

DĚTSKÁ SCÉNA 2017
Jablonec n. N. - Od pátku až do soboty v Kině Junior. Krajská otevřená postupová přehlídka dětského divadla s postupem na Celostátní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2017 ve Svitavách

7.4, 16 hodin / Slavnostní zahájení, I. postupová přehlídka
8.4, 16 hodin / II. postupová přehlídka – inspirativní představení

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 17.15.

Velikonoce na Bělišti od pátku až do neděle
Železnáý Brod - V národopisné expozici na Bělišti se bude konat tradiční Velikonoční jarmark. Připraveny budou jarní dekorace, kraslice, pomlázky, řehtačky, perníčky, proutěné košíky a další velikonoční a řemeslné zboží.  Každá den od 9 hodin.

Pátek 7. dubna

Parta z Vikýře před půlnocí upeče dort ze samých radostí
Jablonec n. N. - Ve středisku volného času Vikýř chystají již pátý Ples Neples. Tentokrát se koná na Střelnici, a to v pátek 7. dubna. Program je tradičně našlapaný. Irský step vás zvedne ze židlí. Skvělé mažoretky určitě stojí za to vidět a oblíbení Staropražští Pepíci dokázali roztančit a rozezpívat nejeden bál. Počítejte i s bohatou tombolou. Přijde i na nějaký ten výbuch před půlnocí. Přijďte si zatančit, zazpívat a ochutnat dort ze samých radostí.

La La Land
Železný Brod - KC Kino od 19:30 hodin. Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. Film získal celkem šest Oscarů.

Jarní zpívání s Iuventus, gaude!
Jablonec n. N. - Jablonecká ZUŠ na dnešek připravila do Eurocentra Jarní zpívání s Iuventus, gaude! Kromě hlavního souboru účinkují Pueri, gaudete!, Liberi, gaudete!, chlapecký sbor, Amici, gaudete! a hudební doprovod. Start v 18 hodin.

Kráska a zvíře
Jablonec n. N. - Hraná adaptace animované klasiky společnosti Disney. Pohádkový příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. V hl. rolích Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline a další. Kino Radnice 20.00

Expozici Běliště v pátek otevřou Velikonočnímu jarmarku
Železný Brod - V národopisné expozici na Bělišti se bude od pátku do neděle konat tradiční Velikonoční jarmark. Připraveny budou dekorace, kraslice, pomlázky, řehtačky, perníčky, košíky a další velikonoční zboží. Kromě toho i loutkové divadlo, tvořivé dílničky a vystoupení žáků místní ZUŠ.

Autor: Redakce

7.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jablonecký hlavní hřbitov

Hřbitov se opět pyšní unikátní mozaikou

Oslavy výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve volebním štábu ANO 2011 v Liberci na snímku z 21. října. Na snímku zleva Jiří Bláha, David Pražák, Jana Pastuchová a Ivan Jáč.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

ON-LINE: ANO suverénně zvítězilo v Libereckém kraji. Následuje ho STAN

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ –  Po čtyřech letech opět mohli plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojovalo se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Na Rampě zazní jazz, rock i soul

Jablonec n. N. – Mimořádný koncert chystá na úterý 24. října jablonecký klub Na Rampě.

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Jilemnice - Nové koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun včetně DPH s nerezovou vanou nebude. Výsledky místního referenda, které se konaly v době sněmovních voleb, byly jednoznačné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení