Pátek 19. února

První lomnické barování, Lomnice n. P. Zámecké sklepení, od 20 hodin

Přenesením významu slova „barování" do uměleckých sfér je jen naším zábavným a trochu netradičním pohledem na umění. Hudebním a literárním večerem Vás provede skupina Tomáše Sedláka a Šlajchrtů, v sekci literární vystoupí se svým autorským projevem Petr Pýcha. Umělecký prožitek doprovodí výběr moravských vín z vinotéky na Růžku, dobré pivo a k tomu určené delikatesy. Přijďte si užít tento večer společně s námi… Vstupné 90 Kč.

13. ročník Tanvaldského sportovního plesu, Tanvald sportovní hala na Výšině, od 20.00

K poslechu a tanci hraje Hudba Tanvald. Zlatým hřebem sportovně-kulturního večera je soutěž ve střelbě na koš, kde odměnou je basketbalový míč plný peněz. Hlavní cena tomboly se sice losuje, ale výherce musí současně prokázat i svou tělesnou zdatnost a šikovnost. Alespoň jedním ze dvou pokusů musí trefit koš. Páni házejí z klasické šestky, dámy jsou zvýhodněny a střílejí ze vzdálenosti o krůček bližší, neboť ženy si v Tanvaldě hýčkáme jako v bavlnce. Jestliže vylosovaný výherce ani jedním ze dvou pokusů koš nedá, jeho cena propadá a losuje se znovu. Na sportovní ples se tedy vyplatí předem trénovat. Sportu a tanci zdar, basketbalu zvlášť.

X. Divadelní ples, Jablonec Městské divadlo, od 20.00

Jubilejní desátý ročník Reprezentačního plesu Městského divadla Jablonec nad Nisou představuje jednu z perel letošní plesové sezóny. Večerem s nádechem tajemství a neznáma přítomné provede finalistka StarDance 2015, Jitka Schneiderová a přítomní nebudou ochuzeni ani o taneční umění této populární české herečky, spolu s jejím tanečním partnerem Markem Dědíkem. Nepůjde však o jediné hvězdy večera, zpěvem nás potěší Jitka Zelenková či Bohuš Matuš a svými triky okouzlí Magic Alex. Uslyšíme i Davida Deyla a finalistku Supertar Lenku Konvičkovou s Vrabčáky. Celý večer pak protančíme za zvuků hudby Big bandu Relax Přemysla Vlasty i pecek z rukou DJ Miroslava Raise. Dveře Městského divadla Jablonec nad Nisou se tancechtivým otevřou 19. února 2016 ve 20 hodin. Občerstvení zajišťuje špičková restaurace Bílý Mlýn Liberec formou bufetu. Vstupné na prestižní událost letošní plesové sezóny činí tisíc korun a zahrnuje nejen občerstvení v průběhu celého večera, ale i slavnostní přípitek.

Balvengers, Jablonec Eurocentrum, od 19 hodin

Maturitní ples Oktávy Gymnázia U Balvanu. Hraje taneční orchestr Domestic, moderuje Pavel Cejnar.

Sobota 20. února

Akustický koncert, Jablonec Kavárna Pokec, od 18.00

Dívčí kapela DÁMI? zahraje akusticky v Kavárně Pokec. Tato kapela má svoji historii a věříme, že má o čem mluvit… Přijďte si užít jejich příběh. Na tuto akci vybírají vstupné symbolických 40 korun.

Ples ZUŠ, Jablonec Eurocentrum, od 20 hodin

K tanci a poslechu hraje Orchestr Ladislava Bareše. V průběhu večera vystoupí žáci, učitelé a hosté ZUŠ.

Maškarní rej, Josefův Důl kulturní sál v budově muzea, od 15 hodin

Pro děti.

Lyžníci, Smržovka areál Filip, od 13 hodin

Závod v dobových kostýmech a jednotlivé disciplíny. After party v Parkhotelu od 17.00.

Lyžařské závody, Tanvaldský Špičák skiareál

V sobotu a v neděli se tu jede Český pohár v jízdě v boulích, a to Pod Lesem. V sobotu od 18 hodin startuje ještě TROFEO SPITZBERG, což je noční veřejný skialpový závod.

Kieslowski, Jablonec Klub Na Rampě, od 20 hodin

Vrchol tuzemského urban folku duo Marie Kieslowski a David Pomahač. Strhující dynamika, originální aranže, citlivé beaty, silné texty.

Kieslowski je projekt o dvou lidech, o dvou hlasech a intimitě, která rezonuje mezi dvěma lidmi. Duo tvoří hudebník David Pomahač alias DKP a pianistka a zpěvačka Marie Kieslowski.

Honza a zakletá víla, Turnov Městské divadlo, od 10.00

Vezměte děti do divadla na opravdový zážitek z hrané pohádky. Hraje Divadlo Pohádka z Prahy v režii Tomáše Krauchera a Andrey Waidingerové.

Janberi + Amnis koncert, Turnov Kavárna Kus, od 20.00

Liberecká kapela Jamberi hraje folk trochu jinak.

Neděle 21. února

S kouzly kolem světa s Pavlem Kožíškem, Jablonec Eurocentrum, od 15 hodin

Zábavné odpoledne pro celou rodinu. Světově proslulý iluzionista Pavel Kožíšek zavítá se svou rodinnou dětskou show do Jablonce.

Výstava fotografií fotoklubu Balvan, Smržovka - Zámeček, od 15.00 vernisáž

Ve výstavní síni Zámečku si budete moct prohlédnout výstavu fotografií fotoklubu Balvan Jablonec nad Nisou. Vystavovat budou Aleš Bobek, Zbyněk Cincibus, Ivo Jareš, Aleš Ječmeň, Dagmar Lühringová, Vladimír Kysela, Václav Novotný, Hana Palečková, Milan Schöbel, Honza Strakoš, Václav Špetlík, Radek Štrupl, Miro Tichy a Jiří Výbora. Výstava je přístupná do 31. 3. 

Dětský karneval s divadelním spolkem Vojan, Desná KD Sklář, od 14 hodin

Mladá haluz, rej masek, soutěže, diskotéka.

Dětský maškarní karneval, Vratislavice KC 101010, od 14.30

Tradiční dětský bál. V odpoledni plném písniček a soutěží určitě vyhlásí také nejlepší masku.

Pondělí 22. února

Salsa tančírna s open class, Jablonec Klub Na Rampě, od 19.00

Latino tančírna vč. výuky základů tanců salsa a bachata pod vedením Martina Rejmana (19-23 hod.). Pravidelná pondělní tančírna. Latinskoamerické tance salsa a bachata si může zatančit každý! Od 19 hodin výuka základů, od 20 hodin tančírna. Salsa i bachata jsou párové klubové tance, kde nejsou jednotlivé figury předem secvičeny a tančit tak může každá tanečnice s každým tanečníkem. Během výuky se tanečníci střídají. Vyučuje Martin Rejman s partnerkou.

Úterý 23. února

Velká zebra aneb jakže se to jmenujete?, Vratislavice KC 101010, od 19.30

Francouzská situační komedie s Ondrejem Vetchým a Jaromírem Dulavou.

Česká kuchařka, Jablonec Městské divadlo, 19.00

Divadelní adaptace největšího českého bestselleru všech dob! Domácí kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vyšla poprvé v roce 1826, ihned se stala samozřejmou součástí téměř každé domácnosti, nedocenitelným průvodcem a zastáncem všech začínajících a bezradných kuchařek i inspirací těm zkušenějším.

Předávala se z generace na generaci a počtem vydání snadno předstihla všechna velká díla české literatury. Mnohem méně jsou známé osudy její autorky, Magdaleny Dobromily Rettigové, ženy činorodé, podnikavé, nápadité, která láskou k lidem, dobrotou, citem a touhou po kráse překonávala osobní trápení. Víme, co se odehrávalo na jejím kuchyňském a psacím stole. Co se ale dělo v její duši?

Malajsie, Jablonec Klub Na Rampě, od 19.30

Krásnou vlídnou zemí, pralesy, plantážemi i zajímavými městy provede cestovatelka Radka Tkáčiková. Malajsie vlídná muslimská a tolerantní země, která překvapí i potěší na každém kroku. Podívejte se s námi na západní pobřeží a do středu země od Kuala Lumpur na sever. Ztratíme se v nejstarším pralese na světě Taman Negara , pronikneme do nepropustné jungle k původním obyvatelům etnika Ashli. V kontrastu s životem pralesa je metropole Kuala Lumpur s architektonickými skvosty, koloniální kosmopolitní Geoge town s mixem kultur, náboženství.

První pomoc pro celou rodinu, Jablonec – Vladimírovo knihkupectví, od 17.30

Besedu s množstvím praktických ukázek povedou MUDr. Alice Hanuštiaková a MUDr. Petr Hovorka ze záchranné služby Libereckého kraje.

Praha známá i méně známá, Jablonec – Městská knihovna, od 17.00

Slovem i fotografiemi nám Milan Vik představí hlavní město.

Výstava NAD NISOU, Jablonec – Galerie N, od 17 hodin

Vernisáž výstavy výtvarníků Oldřicha Plívy a Zdeňka Lhotského. Vystavují grafiku, plastiky ze skla, kovu a kamene.