Dominantní klávesy a táhlé tóny dechů. Novinka Big'O'Bandu Waiting for You se rozjíždí pozvolna. Jde ale o jasný hit, který má swingový a zároveň i moderní nádech.

Hlavně dechy se v této skladbě opravdu vyřádí. Nejvíce se vyvedla saxofonová sóla! A přestože je skladba instrumentální a místy i hodně jazzová, neztrácí hitovost.

Plné náměstí

Liberecký big band, jenž je známý svým moderním a neotřelým přístupem k orchestrální hudbě, představil videoklip k novince v pátek plnému náměstí Edvarda Beneše.

Posluchači si museli na nové video počkat. Spatřili ho až po vystoupení slovinského spřáteleného big bandu The Bug Orchestra včele s výraznou osobností Dennisem Beganovičem a polovině show liberecké kapely.

Zdroj: Youtube

Právě Beganovič složil pro liberecký Big'O'Band novou skladbu.

Jde o první autorskou věc, kterou hudebníci z Liberce do svého repertoáru zařadili. Ovšem podle slov kapelníka Marka Ottla nebude tato vlaštovka poslední.

„Co se autorského repertoáru týče, jsme na startu. Ano, rádi bychom jej časem rozšiřovali. Nicméně to rozhodně neznamená, že přestaneme hrát plesy. To je a v dohledné době zůstane naší hlavní náplní. Spolupráce s Dennisem bude ale jistě dlouhodobá a naši fanoušci se mohou těšit i na naše vlastní skladby," řekl Ottl v rozhovoru pro Deník.

Nenucené PR

Videoklip k pecce Waiting for You je výbornou reklamou na věci a místa, na která můžeme být v Libereckém kraji hrdí. Videonahrávka má i jednoduchý děj, který začíná na státním zámku Sychrov. Právě autor skladby Slovinec Beganovič si v něm střihl hlavní roli.

S tím jak se rozjíždí tóny orchestru, rozjíždí se i děj po celém kraji Krajská vědecká knihovna, Ještěd, sklářské hutě v Novém Boru, Lidové sady…

Diváci nahlédnou i do zákulisí a příprav hraní, dáma s brýlemi zašívá černý oděv a rovná límeček u košile šéfovi orchestru.

Ve videoklipu si nezahráli pouze muzikanti, všude, kde se natáčelo, byli přítomní fanoušci kapely a rozverně s muzikanty dovádějí v tramvaji, v zámecké zahradě na Sychrově i na vrcholku Ještědu. Videu zároveň nechybí nadhled a humor. Například povytažené obočí kapelníka, když před kapelu napochodují rozjeté zpěvačky třímající zmrzlinu místo mikrofonu nebo Ottlovy pokusy o tanec i pádlování.

Z celého videoklipu sálá velký optimismus, pohoda, krásné počasí a radost. Je jasné, že natáčení byla jedna velká jízda a party, kterou si všichni přítomní nesmírně užívali.

Něco pro vlastence

Patrioti jásejte. Místnímu orchestru se nejenom podařilo vytvořit skvělou moderní jazzovou skladbu a videoklip, ale ještě naprosto přirozeně a nenuceně ukázali nejen obyvatelům Libereckého kraje, čím se tady můžeme pochlubit.

ČTĚTE TAKÉ: Big'O'Band řádil v pátek na náměstí