Ve čtvrtek odpoledne se dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! opět sešel. Pouhé tři dny po návratu z rakouského Grazu, odkud z největší sborové soutěže World Choir Games přivezl zlatou medaili v kategorii dětských sborů a stříbrnou medaili v kategorii duchovní hudby.

V obřadní síni radnice přijal děti starosta Petr Tulpa, místostarostové Otakar Kypta a Lukáš Pleticha a radní Jindřich Berounský. Setkání bylo plné milých a upřímných slov díků. Pan starosta poděkoval dětem i sbormistrovi Tomáši Pospíšilovi za skvělou reprezentaci města v zahraničí, sbormistr naopak poděkoval za podporu, kterou Iuventus, gaude! od města dostává a díky které mohly děti do Grazu odjet. Podle jeho slov je podpora kultury a školství tou nejlepší investicí radnice do budoucnosti Jablonce. Panu starostovi pak Tomáš Pospíšil předal jako čestnému členovi Iuventus, gaude! sborové oranžové tričko a také tričko s logem World Choir Games 2008, nahrávky sboru ze soutěže a také velkou fotografii celého sboru, která byla pořízena v Grazu těsně po zisku dvou medailí, s poděkováním městu za podporu.

Děti i dospělí ze sboru Iuventus, gaude! se pak zapsali do pamětní knihy a dostali několik dárků, mezi nimi i pamětní minci a tričko se symbolem města – jablkem. Svým hostitelům samozřejmě zazpívali. Nejprve Novákovo Gloria, jednu ze soutěžních skladeb, ale na přání pana starosty přidali také gospel Praise His Holly Name. Pro děti bylo také připraveno pohoštění, které bylo nejen výborné, ale díky zaměstnankyním radnice byly také stoly vesele a barevně vyzdobené.

Setkání na radnici bylo pro děti milým zakončením prodlouženého školního roku. Teď si budou všechny užívat zaslouženého volna. Ale už 24. srpna se sbor Iuventus, gaude! znovu sejde na tradičním prázdninovém soustředění. Děti ze sboru Iuventus, gaude! obětují další část svých prázdnin a znovu začnou pracovat na repertoáru pro novou sborovou sezónu. Velkým lákadlem pro ně jsou jejich sboroví kamarádi, ale i spolupráce s hlasovým pedagogem Eduardem Klezlou, který je už tradičním hostem sborových soustředění.

Už koncem září se může Jablonec těšit na třetí společný koncert sboru Iuventus, gaude! s Jiřím Stivínem.

Ivana Ullmannová