Pátý ročník libereckého Oktoberfestu bude dvoudenní. Vychází na sobotu 26. a neděli 27. září. Pořadatelé slibují, že budou menší fronty, nebojí se ani deště, protože připravili i mokrou variantu. Pivaři se mohou těšit na deset druhů piv značek Svijany, Plzeň, Kozel, Plzeň, Gambrinus a Radegast. Na pódiu zahraje devět kapel. V rozhovoru odpovídal Ladislav Pavlů.

Jaké kapely jste letos vybrali a proč?

Jde opět o převážně rockové kapely. Částečně byly pozvány kapely, které již na Oktoberfestu tradičně hrají (např. punkrockové Ovčie kiahne Honzy Bílého nebo Kohout plaší smrt a nebo i známá liberecká Těla), dále jsme pozvali opakovaně na sobotu i známou kapelu Vltava Roberta Nebřenského, jejíž repertoár máme velmi rádi. Premierově vystoupí podle nás výborné kapely LRU, Bluesberry, Mono Stereo a Barrage a sobotní podvečer rozproudí hudební smršť v podání kapely Circus problem velmi živá hudba a skvělá hudební show.

Chystáte na letošní ročník nějakou novinku?

Žádnou převratnou novinku nechystáme, přejeme si navázat na vše dobré, co se v minulých ročnících osvědčilo, přejeme si co nejlepší počasí a přejeme si co nejpohodovější průběh, jak pro nás, tak pro návštěvníky.

Jaká piva se budou točit?

Točit se budou piva z produkce pivovaru Svijany a z produkce koncernu Plzeňský prazdroj tedy ze Svijan Máz 11, Fanda, „450", Kvasničák a z koncernu Plzeňský prazdroj to pak budou zejména Plzeň 12, Radegast 12 extra hořký, Radegast 10, Radegast Birell, Velkopopovický kozel tmavý i světlý.

Co chystáte za dobroty?

Jako již tradičně budou výživné klobásy na grilu. Dále tradiční pivní speciality restaurace Chaty Pláně pod Ještědem to jest zejména vepřová kolena na černém pivě, vepřová žebra, bavorské marinované kostky, vepřový řízek XXL, pečená kuřecí stehna, hovězí guláš Oktoberfest nebo domácí škvarky. Dále budeme mít i klasickou svíčkovou, polévky pro zahřátí, a pro děti a vegetariány budeme mít i sladká jídla jako např. dukátové buchtičky s krémem nebo borůvkové knedlíky.

Jak máte pořešenou dopravu tam i zpátky?

Na Pláně bude jezdit celou sobotu a neděli sedačková lanovka Skalka od konečné stanice tramvaje Horní Hanychov a tuto dopravu všem návštěvníkům doporučujeme.

Z Plání se návštěvníci dostanou buď pěšky 3 kilometry k zastávce tramvaje v Horním Hanychově nebo bude pro zájemce k dispozici večer po koncertu kyvadlová autobusová přeprava Pláně konečná tramvaje Horní Hanychov. Dospělí za mírný poplatek, děti do 15 let zdarma.

Máte vymyšlenou i mokrou variantu?

Na mokrou variantu musíme myslet vždy a pro tuto eventualitu máme k dispozici stejně jako v předešlých ročnících dva velkokapacitní vytápěné stany pro několik stovek lidí.

Oktoberfest

Sobota 26. září

12.00 Ovčie kiahne

13.10 LRU

14.30 VLTAVA

15.30 Bluesberry

17.00 Circus problem

Neděle 27. září

13.30 Kohout plaší smrt

14.40 MonoStereo

15.30 Barrage

17.00 TĚLA