Liberecké divadlo F. X. Šaldy připravuje uctivé rozloučení s jedním ze svých operních titulů. Faust a Markétka se pomalu loučí s libereckým jevištěm a bude to loučení ve velkém stylu. Nejslavnější operu francouzského skladatele Charlese Gounoda na motivy Goethova dramatu v režii Václava Věžníka čekají poslední tři představení.

To první z nich, které se bude konat ve středu 31. března slibuje zcela mimořádný zážitek, především díky skvělému pěveckému obsazení. V roli ďábelského Mefistofela vystoupí basista Pavel Vančura, kterému byla 20. března udělena Cena Thálie za mimořádný mužský jevištní výkon v kategorii opera. Jak sám říká, role Mefista patří k jeho nejoblíbenějším.

Jako Faust se představí druhý „finalista“ letošního udílení Thálií, mexický operní tenorista Rafael Alvarez. Liberečtí diváci tedy uvidí a uslyší to nejlepší ze současného českého pěveckého umění.

V roli Markétky se po delší době v Liberci představí sólistka Národního divadla v Praze Kateřina Kněžíková, která přes své mládí dnes patří k největším českým operním hvězdám.

A jako Valentin se představí příslušník nejmladší pěvecké generace, talentovaný barytonista Filip Bandžak, který už si stačil vydobýt uznání v Evropě i za oceánem.

V roli Siebela vystoupí Martina Kociánová, v roli Marty Blanka Černá a jako Brander se představí Pavel Kobrle. Opera Faust a Markétka slibuje milovníkům opery výjimečný divadelní zážitek v podání těch nejpovolanějších pěvců. Orchestr a sbor Divadla F. X. Šaldy bude řídit šéf liberecké opery Martin Doubravský.