Již měsíc před vystoupením úspěšných improvizátorů bylo jasné, že nedojde na všechny zájemce. Pořadatelé se tedy s herci dohodli na tom, že v Jablonci se v jeden den uskuteční hned dvě představení.Ten, kdo měl to štěstí a stačil se k lístkům dostat, určitě nelitoval. Velký sál Eurocentra se totiž velmi často doslova otřásal salvami smíchu.

Proti klasické televizní verzi na diváky čekalo jedno překvapení. Do Jablonce totiž se zbytkem týmu nedorazil herec Daniel Dangl.

„Musí jezdit taxíkem," glosoval hned v úvodu jeho zástupce Aleš Háma.

O hudební doprovod se postaral Marián Čurko, který začal tradiční znělkou z pořadu, během níž postupně na pódium přišli všichni čtyři hlavní aktéři a mohla začít show planá improvizace.

Ještě než došlo na samotné úkoly, zaujali herce otevřené dveře do sálu, které jim nahrály na první komentáře, jimiž zároveň nastartovali i množství přítomných diváků.

Stejně jako v televizi byl nejčastějším terčem vtipů Richard Genzer. Ten si opět zahrál svou nejoblíbenější hru na seznamku.

Bavili se diváci i sami herci

S výběrem postav pomáhali samozřejmě diváci, kteří to Geňovi opět vůbec neulehčili. Tento úkol byl v podání Partičky očekávaným vrcholem.

Ondřej Sokol ke své postavě Nikiho Laudy zvolil převlek s maskou gorily a stylové záchranářské bundě. Michal Suchánek v roli Ládi Hrušky potom po vzoru postavy doslova uvařil Genzerům mozek.

Po závěrečné písničce, kdy se do hudebního doprovodu k Čurkovi přidal i bubnující Genzer, měli diváci možnost získat autogram nebo fotku se se svými idoly.

Odehrát dvě představení v krátkém časovém úseku je velmi náročné, ale i tak jej hudebník Marián Čurko hodnotil pozitivně.

„Já jsem pouze hudebník, takže nevím, jestli můžu mluvit za herce, ale podle mě byla vystoupení povedená," řekl po skončení programu.

Hlavním klíčem, jak takto rychle zvládnout dvě vystoupení po sobě, je podle něj to, že každé z nich je naprosto jiné.

Kromě herců domů odcházeli spokojeni i všichni diváci, kteří zaplnili Eurocentrum. „Rozhodně to bylo lepší než v televizi, protože bylo vystoupení delší. Jestli v Jablonci budou zase, určitě se na ně půjdu podívat," řekl při odchodu Tomáš Berka. Ten patří do řady televizních fanoušků, kteří Partičku sledují už od prvních dílů.