Pátý ročník opět nabídl pestrou hudební směs a i letos přilákal rekordní počet posluchačů. „Jsme opravdu velmi spokojeni. Přes čtyři tisíce návštěvníků jsme ještě nikdy neměli," ohlédl se za pátým ročníkem akce hlavní organizátor Miroslav Princ.

Festival se však těší nejen posluchačské přízni, ale neustále stoupá i zájem ze strany kapel. Letos kupříkladu pořadatelé vybírali z osmdesátky skupin. Žánrovým sítem nakonec prošla desítka kapel, v čele s turnovskými De Bill Heads. „Zásado, byli jste boží," vzkázala lidem známá skupina na svém facebooku. Přidali se však i další vystupující. „Prozatím jsme obdrželi pouze pozitivní ohlasy," těší Prince reakce všech zúčastněných.

VLONI NOVÁČCI, LETOS NEJOBLÍBENĚJŠÍ KAPELA

Každoročně se na festivalu uděluje i cena pro nejoblíbenější kapelu. Letos ji získala parta mladíků Esthetics. „Cena je nádherná a krásně se nám vyjímá ve zkušebně. Moc díky všem, co nám poslali hlas a pomohli nám se zase posunout o kousek dál," vzkázala liberecká čtveřice svým příznivcům.

Parta pořadatelů z fotbalového klubu Zásada, který si pořádáním festivalu zajišťuje finance na provoz areálu a mužstev dospělých i mládeže, odvedla také tentokrát skvělou práci. „Chtěl bych poděkovat Petru Růžičkovi, ale i všem ostatním, kteří se na konání tohoto festivalu podíleli. Bez jejich, stejně jako sponzorské, podpory by to nešlo," upozornil Miroslav Princ na další členy týmu.

Úspěšnou tečkou za festivalem byl nedělní zápas proti Radčicím, kdy domácí dokázali i po náročné akci, kdy do brzkých ranních hodin pomáhali, zvítězit 3:1. „Zároveň jsme i slavnostně poděkovali Karlu Kopalovi, který toho pro náš klub mnoho udělal," dodal Princ.

Už nyní je také jisté, že i v příštím roce se dočkáme této hudební události. Rezervovat si můžete datum 19. srpna 2017.