Hrálo jablonecké uskupení Hudba od města Vídně. Kde se vzala? Byla tu už v roce 1918 ale historicky před válkou zanikla… Houslista Petr Hájek našel v pozůstalosti notové záznamy starých českých hospodských písniček, oslovil svého přítele heligónkáře a nepřítele zubaře Martina Machuru, a obnovili v roce 2000 po šedesáti letech hospodské hraní staropražských písniček. Na starou tubu k tomu hraje Tomáš Kadlec.

K tomu všemu nemůže chybět ženský hlas. Zcela „náhodně" vznikl před čtyřmi lety Spolek jabloneckých dam a pánů, který si dává za cíl zmapovat a přiblížit současnému divákovi kramářské písně, které se vztahují k regionu. Spojení ideální, protože zájem o takovou muziku je.

„Dostali jsme pozvání a pojedeme na Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici," svěřila se Jana Hamplová ze Spolku jabloneckých dam a pánů. S takovou účastí má bohaté zkušenosti z Nisanky. A kramářské písně to je také folklór.

Speciálním hostem sobotního klubového večera bylo divadelní uskupení Vichr z hor, které se představilo výjevy ze šantánu Eldorádo. Během celého večera promítali na plátno fotografie Zdeňka Cincibuse, jak on vidí optikou Jablonec a okolí.