Tentokrát si představení užili mladí lidé z Domova Raspenava a Jedličkova ústavu v Liberci. Na zpěvačku a herečku, která ztvárnila nezapomenutelnou Kočku ze Záběhlic ve filmu Smrt černého krále, čekal ve Sněžence oříšek v podobě složení publika. To se totiž skládalo jak z dětí, tak z dříve narozených. Věru Nerušilovou to však z míry nevyvedlo. Intuitivním výběrem písní „kápla do noty“ všem. Děti zpěvačka viditelně rozjásala už při třetí písničce, kdy hrábla do strun kytary a spustila: „Malé kotě,…“. Suchého píseň kluci a holky dobře znali a hned se přidali.

Písničky o zvířatech budily v dětech stejné nadšení jako úplně neznámé skladby, jež Nerušilová zpívala v cizím jazyce. „Hádejte, v jaké řeči je tahle,“ vyzývala zpěvačka mladé posluchače, kteří poznali nejen angličtinu, ale i čínštinu nebo maďarštinu. „Je úžasné, jak si poradila s publikem plným mentálně postižených. Děti se výborně baví,“ netajil se nadšením Lubomír Vejražka, spoluzakladatel Výtvarného centra Sněženka. Pro dospělou část publika měla zpěvačka přichystané šlágry z černých desek. Potěšila písní, kterou zpívala se Spirituál kvintetem, i songy známými z filmového plátna a divadelních prken.

Když se vystoupení nachýlilo ke konci a zpěvaččin hluboký hlas zazněl sálem naposledy, ozvalo se z publika hromadně: „Ještě né.“ Platilo na ně až to, když jim slíbila dárek v podobě své fotografie, kterou jim podepíše.