Kultura v regionu.

Pojďte s námi za týden na Benátskou ZDARMA… Objednejte si předplatné a dostanete vstupenku.

PÁTEK 22. ČERVENCE

Doba ledová: Mamutí drcnutí 3D, Tanvald – Kino Jas, od 17.00, i v sobotu

Americká animovaná komedie. Tohle bude třeskutý ! Nové veselé příhody oblíbených zvířecích hrdinů.

Zhasni a zemřeš, Tanvald – Kino Jas, od 19.00

Americký horor. Jakmile se zhasnou světla, začíná boj o holý život. V hlavních rolích Teresa Palmer a Maria Bello.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Autorská dvojice, scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk, se poprvé spojila s producentskou společností Offside Men (Ondřej Zima a Jan Prušinovský), která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se odehrává na konci 80. let. Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru…

Legenda o Tarzanovi, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Dobrodružný akční film na motivy legendárního příběhu. Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest…

Koncert, Turnovsko – hrad Valdštejn, od 14 a od 15 hodin

Varhanní koncert Radka Rejška a Víta Janaty v kapli sv. Jana Nepomuckého v rámci prohlídky hradu.

Koncert – Cimbálová muzika Dušana Kotlára, Turnov – před KC Střelnice, od 19 hodin

Lidové písně z Moravy, Slovenska i Čech, ale i country a jazz. Vstup volný.

Rohozecké prázdniny, Hrubý Rohozec – nádvoří pivovaru, od 20.00

Letní seriál koncertů na nádvoří Pivovaru Rohozec. Vystoupí kapely: Vacancy a Hurwajs.

Kultura v regionu.

SOBOTA 23. ČERVENCE

Svatoanenské dřevosochání, Harrachov – Areál pensionu Bílá Voda, od 13 hodin

Přijďte si vybrat nejlepší sochu či řezbu ze dřeva, doprovodný program, sokolnické ukázky s orly, káňaty a sokoly, netradiční atrakce pro děti. 13:00 – 14:00 zahájení akce vrchlabskou kapelou Vacancy (pop-rock, punk); 14:00 – 14:30 historická sokolnická ukázka s orly, káňaty a sokoly; 14:30 – 15:00 dražba dřevosochařských děl a vyhlášení výsledků soutěže o ceny; 15:00 – 16:00 loutková pekelná pohádka O Luciáškovi; 16:00 – 17:30 zakončení akce vrchlabskou kapelou Vacancy (pop-rock, punk).

Hledá se Dory, Jablonec – Kino Radnice, od 15.00

V animovaném rodinné filmu se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové + předfilm Ptáčátko.

Oldies Party, Tanvald - autokemp, od 20.00
Tradiční letní akce. Počasí bude ideální, grily, výčepy i bary jsou připravené a spousta muziky 60. – 90. let taky.
A pokud vám to nevyjde, tak si to můžete dát pro jistotu ještě jednou 27. srpna.

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

André Rieu z Maastrichtu 2016, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Satelitní přenos záznamu koncertu. Nizozemský mistr André Rieu se vrací do rodného Maastrichtu na další neuvěřitelný koncert pod širým nebem, plný hudby, smíchu i ohňostrojů. Připravte se na spoustu emocí během mimořádného koncertu tohoto roku, který baví publikum po celém světě.

André Rieu

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Učitelka, Tanvald – Kino Jas, od 19.00

Nové česko-slovenské drama režiséra Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Skutečný příběh manipulující učitelky na základní škole na počátku 80. let. V hlavních rolích Zuzana Mauréry, Csongor Kassai a Ondřej Malý.

Cricket & Snail, Bedřichov – amfiteátr u kostela sv. Antonína – v případě nepříznivého počasí Hotel Jelínek, od 19 hodin

Hra na housle a akordeon, www.alembickmusic.com

Dolánky 2016, Dolánky u Turnova – louka u řeky, od 12 hodin
Festival v Dolánkách navazuje na Folkové noci i následné větší multižánrové akce, které se v tomto prostoru konaly dříve. Již třetím rokem proběhne současný model jednodenní akce – na pódiu se vystřídá devět kapel různých žánrů, kromě tuzemských i po jedné slovenské a slovinské. V areálu kempu budou od 12.00 hodin k dispozici různé atrakce pro děti i dospělé. Občerstvení i posezení pro poslech bude možné i ve větších stanech, pro případ horšího počasí. Parkovat i stanovat se rovněž dá přímo v místě akce, v přilehlé Jizeře je pěkné koupání, prostorné louky pro povalování se mezi sportovními aktivitami a poslechem kapel. Vstupné na festival je dobrovolné, ti kteří přispějí, obdrží slosovatelné vstupenky, mezi kapelami budou losovány hodnotné ceny. Začátek ve 14.00 hodin, zahrají: BLUESBERRY, Silent Session, Barrage, Meredith Hunter, Exil 51, The Scoffers, Romantika (Slovensko), Jana Vébrová a Prismojeni profesorji bluesa (Slovinsko).

Kultura v regionu.

XV. ročník letních koncertů vážné hudby, Hrubá Skála – Kostel sv. Josefa u zámku Hrubá Skála, 16.30

Adamus Ensemble Praha – trio evropsky známých vynikajících koncertních umělců. Vstupné 50 Kč.

AC/DC – Back in Back, Turnov – před KC Střelnice, od 19.00 hodin

Poslechový večer – nejúspěšnější album skupiny. Vstup volný.

Zubačkou na Anenskou sklářskou pouť a na Harrachovské pivní slavnosti, Tanvald – nádraží, celý den

Zvláštní vlaky.

Oldies party, diskotéka s hity 60. – 80. let, Tanvald – autokemp, od 20 hodin

Hity minulého století hraje Michal Tůma + host.

Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor, Albrechtice – sraz u Muzea hraček, od 9 hodin

Zábavný den s veteránem pro celou rodinu, cíl na hřišti u řeky.

Harrachovské pivní slavnosti, Harrachov – sklárna a minipivovar Novosad, od 10 hodin

Slavnost plná harrachovského piva, hudby všech možných žánrů, soutěží a atrakcí pro děti i dospělé.

Kultura v regionu.

Anenská sklářská slavnost, Jizerka – Panský dům, od 10 do 17 hodin

Bohatý doprovodný program, řemeslné trhy, vystoupení, pohádka, bál, kyvadlová doprava a další.

Parním vlakem Českým rájem, Turnovsko, dle jízdního řádu

Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.07 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.37 hodin, odjezd v 10.27 a příjezd do Turnova v 11.00 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Semil a zpět. Odjezd ve 13.32 hodin, příjezd do Semil ve 14.33 hodin, odjezd v 16.09 a příjezd do Turnova v 17.06 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli (hraje se v Rovensku pod Troskami, Turnově a v Semilech). Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.

NEDĚLE 24. ČERVENCE

Melanie Scholz Trio, Jablonec – Tyršovy sady, od 15.00 hodin

Melanie Scholtz pochází z hudební rodiny, od pěti let se učila na piano, od 16 let soukromě studovala zpěv. V roce 1997 zahájila svá školní studia zpěvu na College of Music na Univerzitě Kapského Města, jež absolvovala v roce 2000 v oboru „operní a jazzová pěvkyně". V roce 2002 vyhrála cenu „Best Jazz Vocalist" v kategorii tradičního jazzu. Její hlas nezvítězil jen v mnoha jihoafrických jazzových soutěžích a festivalech, ale stal se i hlasem oficiálním: např. v roce 2003 zpívala na „Prezidentském golfovém turnaji", který pořádal bývalý prezident JAR Nelson Mandela. V letech 2004–2005 byla lektorkou jazzového zpěvu na Univerzitě v Kapském Městě a aktivně podporovala dílny a workshopy mladých či začínajících jazzmanů. V roce 2006 realizovala své debutové album s názvem "Zillion Miles". V roce 2009 nahrála své druhé CD s norským trumpetistou a producentem Olem Jornem Myklebustem. Během své kariéry spolupracovala s mnoha hudebníky různých občanství i národností.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 15.00

Než jsem tě poznala, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Zhasni a zemřeš, Jabloenc – Letní kino, od 21.30

Červená karkulka, Dolánky u Turnova – Dlaskův statek, začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin

Loutkáři dětem. Hraje LS Na Židli Turnov.

Sto let v očistci, Jilemnice – zámecký park, od 20.00

Na mnohá přání diváků, herců a také pořadatelů, zažít i něco víc, než běžné komedie, vznikla jako společná odpověď Komorní scéna Divadla Artur. První hrou je monodrama Vlada Bálinta Sto roků v očistci. Hudbu a písně k tomuto představení dodala slovenská skupina No Name. Hlavním a jediným hrdinou této hry je duše. Duše, která si uvědomuje, že smrtí nic nekončí, ba naopak začíná. Začíná si uvědomovat svůj vztah k tělu, egu, chtění, rodičům, uvědomuje si pravou podstatu lásky, princip duality a nachází i něžný úhel pohledu na intimní stránky lidského života. Hra Sto roků v očistci přináší mimo jiné i nový pohled na samotnou podstatu existence člověka a rozdává radost a naději.

Kultura v regionu.