PONDĚLÍ 16. KVĚTNA

Tři Mušketýři, Jablonec – Městské divadlo, od 10.00


Hudební komedie podle slavného Alexandra Dumase staršího. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. Především však o slavném a nesmrtelném rozhodnutí: Jeden za všechny a všichni za jednoho.

Vernisáž maturitních prací SUPŠ a VOŠ Jablonec n. N., Jablonec – Kino Radnice, od 18 hodin


K vidění budou maturitní práce oboru Tvorba a vzorování bižuterie se zaměřením Design bižuterie a módního doplňku, Kov a šperk, Grafické a plastické rytí kovů a oboru Grafický design. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout širokou škálu uměleckých předmětů od bižuterních souprav, módních doplňků přes klasické grafické techniky mědirytu až po grafický vizuál hudební skupiny nebo autorskou knihu s autorskými ilustracemi.Výstava bude přístupná od 19. května 2014 do konce srpna 2014 zdarma pro diváky, kteří přijdou do kina na filmové představení. V prvním týdnu od úterý 20. května do pátku 23. května budou probíhat komentované prohlídky, kdy se role průvodců zhostí studenti osobně. Komentované prohlídky budou přístupné od úterý do čtvrtka od 9 do 16.30 a v pátek od 9 do 13 hodin.
Od 19 hodin následuje projekce filmu Imaginární lásky. Vstup volný do naplnění kapacity sálu!

Hodina před svatbou, Jablonec – Městské divadlo, od 19 hodin


Drama o tom, jak finanční a obchodní zájmy devastují rodinné vztahy. Svatba jediné dcery bohatého podnikatele svede do jeho domu všechny jeho syny i jejich partnerky. Ukazuje se, že den bude dramatičtější, než se původně očekávalo. Synové mají s otcovou firmou svoje záměry, kromě toho má každý z nich svoje vlastní starosti.

Belmondo, Jablonec – Kino Junior, od 17.30


V celovečerním portrétu se legendární Jean-Paul Belmondo v doprovodu svého syna Paula vrací na zásadní místa své fantastické filmové kariéry. Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím a vypráví výjimečný životní příběh…

Koncert učitelů ZUŠ, Jablonec – koncertní sál ZUŠ Podhorská ulice, od 18.00

Polednice, Jablonec – Kino Junior, od 20.00


Eliška (Aňa Geislerová ) s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí… Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

Dílna s Květou, Smržovka – Městská knihovna, 15 – 17 hodin


Projekt Dílna s Květou nabízí zájemcům – dětem i jejich rodičům – společnou tvůrčí činnost. Spojuje lidi zdravé a handicapované a učí je vzájemné spolupráci. Dílnu vede Květa Merklová, sociální pracovnice z Domova Maxov, a spolu s klientem z maxovské terapeutické dílny naučí v květnu účastníky dílny vyrábět závěs z filcu pomocí big shotu.

ÚTERÝ 17. KVĚTNA

Hlasy přírody v barokní hudbě, Železný Brod – Kostel sv. Jakuba Většího, od 17 hodin


Krásná májový koncert klasických hudebních děl pro housle, violoncello a cembalo. Účinkující: Kateřina Bílková – cembalo Pavel Fajtl – housle Jan Škrdlík – violoncello.

Šou, dva, tři…, Tanvald – Kino Jas, od 19 hodin


Nový zábavný pořad plný legrace, scének, vtipů a písniček. Jeho protagonisty jsou: imitátor a bavič Petr Martinák a písničkářka Simona Klímová. Simona zahraje a zazpívá a po jejím boku v podání Petra uslyšíte hlasy např. Miloše Zemana, Václava Klause, Vlasty Buriana, Josefa Kemra, Zdeňka Srstky nebo Felixe Holzmanna a dalších. Legendární postava Felixe Holzmanna zde odhalí totožnost své ženy Klotyldy, která byla dlouhá léta tajena veřejnosti, stejně jako manželka inspektora Colomba.

Divadlo Víti Marčíka, Jablonec – Klub Na Rampě, od 19.00


V nové pohádce pro dospělé a děti „O holčičce, která se ještě nenarodila" charismatický divadelník připravil pro děti veselé vyprávění na neveselé téma. V rozhovoru umírajícího dědečka s ještě nenarozenou vnučkou se Víťa Marčík dotýká tajemství života i smrti.
V představení trvajícím tři čtvrtě hodiny se vše točí kolem smrti blízkého člověka, tedy věci, o níž se hlavně před dětmi nemluví. Víťa Marčík ale tento názor nesdílí, v jeho pojetí smrt není děsivá, ale naopak přirozená a klidná. Žádné velké drama či horor se tak na scéně neodehrají, místo nich komediant z Drahotěšic prostě vypráví: příběhy o prarodičích, rodičích a dětech, o důvěře, která mezi nimi panuje, o dětských radostech a snech, pozemském světě a věčném koloběhu života.
Z Víťova vyprávění dýchá melancholická atmosféra dlouhých zimních večerů, kdy ještě nebyla televize a internet. Příjemnou domáckost posiluje i časté oslovování diváků, vtipkování, kladení kontrolních otázek či improvizovaný společný zpěv.
Pohádka vhodná pro všechny, kteří se nebáli narodit a teď mají strach z umírání.

Ani za milion, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00


Komediografové Roman Vencl a Michaela Doleželová originálně dokazují, že i když ve hře vystupuje jeden muž a jedna žena, nemusí se zápletka točit jen kolem partnerských vztahů.Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka dávají hře obrovský potenciál.

Boj, Železný Brod – KC Kino, od 19.30 hodin


Vojenský důstojník Claus je na zahraniční misi, zatímco jeho žena se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Během rutinní obhlídky se jeho jednotka dostane pod těžkou křížovou palbu a Claus je v krizové situaci donucen učinit rozhodnutí, které vyústí v odvolání z mise a obvinění z válečného zločinu. Soudní dohra však zdaleka není tak tíživá jako morální dilema, které Clause nutí volit mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny. Film byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Okénko do minulosti Tanvaldska, Tanvald – Dům pro seniory Šumburk, od 15 hodin


Zajímavé vyprávění Miroslava Duška doplněné o dobové fotografie.

STŘEDA 18. KVĚTNA

Tři veselá prasátka, Jablonec – Městské divadlo, od 8.30 a 10.00


Činoherní pohádkový muzikál s písničkami Jaromíra Nohavici o pracovitosti a opravdovém kamarádství přivádí na scénu hrdiny známé písně. Dětsky bezstarostní a klaunsky hraví vepříci putují světem a objevují, že s dobrou náladou lze překonat i nástrahy kdejakého vlka…

Jak přežít single, Tanvald – Kino Jas, od 19.00


Americká komedie. Příběh čtyř kamarádek v současném New Yorku. Existuje správný a špatný způsob, jak být nezadaný, ale… V hlavních rolích Dakota Johnson, Rebel Wilson, Alison Brie a Leslie Mann.

SPOLEČNÁ VĚC 2016, Jablonec – Eurocentrum, od 19 hodin


Náštěvníci koncertu uvidí výjimečný multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní velkoplošnou parabolickou projekcí.

Petra Janů, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00


Koncert se skupinou AMSTERDAM.

ČTVRTEK 19. KVĚTNA

O Balynce dobrém štěněti, Železný Brod – Městské divadlo, od 8.30 a 10 hodin


Veselá pohádka o psí detektivce Balynce v podání divadla Divadlo dětí, Karlovarské hudební divadlo ve spolupráci s Eko-Kom a.s. pro žáky 1.-4. tř. ZŠ, děti z MŠ a děti s maminkami na MD.

Válka s mloky, Jablonec – Městské divadlo, od 10.00


Karel Čapek – Vladislav Kracík. Jednoho dne se objevili mloci. A potom mloky objevili lidé… Lidské osudy na pozadí globální katastrofy, za kterou si můžeme tak trošku sami…

Workshop afrického bubnování, Jablonec – Klub Na Rampě, od 17.30 a 21.00


Workshop pro mírně pokročilé až pokročilejší hráče vede Tomáš Kerle. „V první části setkání mám v plánu věnovat se nějakému konkrétnímu tradičnímu rytmu, a dle možností skupiny ho rozvinout do různých zajímavých podob. Ve druhé části bychom pak mohli společně zajamovat a tak nějak příjemně strávit společný čas, hudebně i lidsky" vzkazuje na Rampě oblíbený lektor.

Koncert ZUŠ Tanvald, Tanvald – Kino Jas, od 17.00

David Mareček (klavír) a Zemlinského kvarteto, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00


František Souček, Petr Střížek – housle; Petr Holman – viola; Vladimír Fortin – violoncello. Zazní mimo jiné dílo Antonína Dvořáka – Klavírní koncert č. 2 A dur, op.8I.

PÁTEK 20. KVĚTNA

Odpovědnost za morální klima společnosti, Železný Brod – KC Kino. od 18.15 hodin


Přednáška Tomáše Halíka. Setkání také v sobotu 21. 5. v 11 hodin při Svatojanské krojované pouti v kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem, kde celebruje mši.

Klara. Vytisková, Jablonec – Klub Na Rampě, od 21.00 hodin


Klara – nový vydařený sólový projekt Kláry Vytiskové,frontmanky elektropopové kapely Toxique,čerstvě vítězky kategorie Zpěvačka roku Cen Anděl za rok 2015