PÁTEK 3. KVĚTNA

Hallodrn + Sarah, Jablonec – Klub Na Rampě, od 21.00

Koncert – original czech village core ze Semil a heavy rock z Jablonce. HalloDrn – již od počátku devadesátých let čeří temné vody tuzemského rocku. Se svojí původní muzikou je dnes zárukou pevných riffů, hutné rytmiky, sžíravého vokálu a je upřímnou výpovědí o drsném životě lidí v podhůří Krkonoš. Sarah – kapela, na kterou se chodilo již před více než 30 lety a je zpět v plné sestavě. Šlapající rytmika s nabroušenými kytarami a ostrým zpěvem. Přijďte poslechnout pecky od JUDAS PRIEST, DIO, IRON MAIDEN, METALLICA aj. v podání této jablonecké kapely!

Železnobrodský jarmark, Železný Brod – Malé náměstí , 3., 4. a 5. června

Z ouřadu purkmistrovského staroslavného města Železného Brodu se všem domácím i cizím na vědomost dává, že se opět v našem městě koná slavný ŽELEZNOBRODSKÝ JARMARK 2016.
Jarmark se nám nezadržitelně blíží a někteří z vás již možná tuší, co je čeká a nemine. Tedy tak jak by se řeklo kdysi … „Z ouřadu purkmistrovského staroslavného města Železného Brodu se všem domácím i cizím na vědomost dává, že se opět v našem městě koná slavný ŽELEZNOBRODSKÝ JARMARK 2016". Návštěvníky čeká stánkový prodej všeho druhu, prodej a ukázka výroby řemeslných výrobků, lidové hospody a atrakce v letošním roce opět po celém našem městě. Výběru interpretů jsme věnovali velké úsilí, na své si jistě přijdou návštěvníci všech věkových skupin. Páteční program odstartují Waldovy Matušky – spolek přátel písní Waldemara Matušky. Co by to bylo za jarmark bez vystoupení místních kapel, a proto od 20 hodin na pódiu přivítáme jirkovské kluky z kapely Těsně Vedle a celý večer tradičně zakončí Revival 60´s. V sobotu budeme pokračovat oblíbenou tradicí, kdy starosta města předá z balkonu radnice jarmareční práva ochotníkům z divadelního spolku Tyl. Dále se už budeme jen veselit. Během dopoledne se o hudební program postará dechová hudba Broďanka, po obědě ji vystřídají dvě šarmantní dámy Pavla a Soňa známé z TV Šlágr jako duo PiňaKoláda. Folklórní soubor Horačky se pokusí zaujmout zpěvem lidových a zlidovělých písní z Podještědí. Následovat budou opět místní rockeři z kaply Voliéra. Příznivce revivalových uskupení snad potěší vystoupení kapely Wanastowi Vjecy Revival z Bíliny, jejichž hlavní frontman je „dvojníkem" skutečného Roberta Kodyma. Jednou z hlavních hvězd celého víkendu bude liberecký raper Lipo. Doufáme, že si jeho skvělou show nenecháte ujít. Následovat bude zajisté všem dobře známá hudební skupina Ready Kirken. Jejich známý hit „Nosím černý brejle" bude v teplém červnovém dni jistě hodně populární. Sobotu zakončí z minulých ročníků jarmarku osvědčený Soumrak Band. A kdo a co ještě? V neděli začneme písněmi z repertoáru Karla Hašlera, jeho hity nám zprostředkuje kapel Šmrnc. A celý program zakončí Prorock z Turnova. Kompletní line-up jarmarku, včetně všech dalších důležitých informací je již zveřejněn na webových stránkách města. Přejeme všem líbezné užití kratochvílí, nákupů, dobrého jídla i pití, veselé mysli a družné zábavy.

Facking Hard Music Fest 4, Železný Brod – Malé náměstí , 3. a 4. června vždy od 17 hodin

Dvoudenní festival hard music pořádá Faking Bookings v Železném Brodě. Čtvrtý ročník dvoudenního FAKING HARD MUSIC FESTu, který vznikl ve spolupráci FAKING BOOKINGS a kapely F.A.KING. Akce se zúčastní 16 hardcore / metal / crossover kapel. Fest proběhne v době konání Železnobrodského Jarmarku téměř v centru dění a vstup bude zcela free. Těšte se na děsivě moc pochutin z naší Faking kuchyně, točenou limču, pivo Svijany 11 i na něco tvrdšího. Vaši FAKING BOOKINGS + F.A.KING.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem, Tanvald – Kino Jas, 17.00

Americký rodinný film studia Disney. Další příběhy oblíbených postav na motivy slavné knihy. V hlavní roli Johnny Depp, Mia Wasikowska a Anne Hathaway.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů. Tam ji čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas…

Želvy Ninja 2, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Město New York už zase potřebuje zachránit, a tak se ze stok opět vynoří čtyři zmutovaní želví kamarádi, aby znovu zastavili Trhače a jeho kumpány. Jejich hrdinské kousky prokládané zaslouženou pizzou dokumentuje sexy reportérka April.

Maggie má plán, Jablonec – Kino Junior, od 17.30

Romantická komedie. Maggie (Greta Gerwig) je mladá a sebevědomá Newyorčanka, která se rozhodla jít na umělé oplodnění. Všechno se ale zkomplikuje, když se zamiluje do přitažlivého Johna (Ethan Hawke), který se momentálně utápí v nešťastném manželství s Georgettou (Julianne Moore). Život je ale nevyzpytatelný a o několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem…

Vzkaz v láhvi, Jablonec – Kino Junior, od 20.00

Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho asistent Assad (Fares Fares) jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil… Třetí díl krimisérie podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek.

Správní chlapi, Tanvald – Kino Jas, 19.00

Americký krimi thriller. Soukromý detektiv na stopě pohřešované dívky. Nejsou tak správní. V hlavních rolích Ryan Gosling, Russell Crowe a Kim Basinger.

Joe Satriani Tribute Band, Chrastava – náměstí, 23.00

10. výročí kapely – Joe Satriani Tribute Band. „Oslavíme s vámi v Chrastavě na náměstí hned po Walda gangu. Zahrajeme nejznámější mistrovy hity ale i premiérovou „Shockwave" z nejnovějšího satrianiho alba „Supernova". Vystoupení bude doplněné tematickou videoprojekcí z dílny fy Světla a zvuk. Těším se na vás," zve Ivan Berka.

SOBOTA 4. ČERVNA

Turnoff Freestyle Weekend 2016, Svijanský Újezd – hřiště, od 8 do 17. TAKÉ V NEDĚLI!

Dogfrisbee závodní víkend jenž je součástí Dog Chow Disc Dog cupu 2016 , Dog shop ligy dogfrisbee a kvalifikačním závodem na MČR. Zároveň charitativní soutěží „Voříškiáda Open 2016".
Novinkou je SUPERMINIDISTANCE divize 1 a divize 2 – to znamená, že se těchto závodů můžou zúčastnit i začínající závodníci, kteří ještě nejsou na vyšší úrovni… V roce 2016 se můžete těšit na víkend plný frisbee, psů různé rasy, skvělou partu dobrých lidí, příjemné prostředí, hojnost jídla a pití, zajímavé prvky společné zábavy, večer s live muzikou a určitě i skvělé počasí. Letošní nedílnou součástí TFW 2016 bude i „VOŘÍŠKIÁDA OPEN" pro širokou veřejnost, kterou pod patronací Mgr. Pavla Svobody a města Jablonec n.N. pořádáme v neděli a jejíž výtěžek ze startovného poputuje na konto psího útulku Dášenka. Přihlásit se můžou všichni se psi bez rozdílu rasy a průkazu původu. Je to na dobrou věc a tak se všichni těšíme na hojnou účast i ze startovního pole. Na sobotní podvečerní zábavu připravujeme soutěž teamů. Určitě si družstva jako je Prahaha, Pohořanští vidláci, Dogfrisbee Brno, PHOlomóc a ostatní nenechají ujít příležitost alespoň v něčem se pokusit porazit mocný team TURNOFF....... Ceny a odměny pro vítěze jsou opět výjimečné a bohaté.

Myslivecké sdružení Hubert z Jablonného v Podještědí pořádá již tradiční červnovou akci, memoriál Pavla Preisslera. Letošní jubilejní již 15. ročník soutěže ve střelbách na asfaltové holuby se uskuteční v sobotu 4. června. Zahájení na státním zámku Lemberk v 10 hodin. Zváni jsou nejen myslivci, příznivci myslivosti a ochrany přírody, ale i široká veřejnost. Na nádvoří zámku bude připravena přehlídka loveckých psů, ukázka práce sokolníků a zazní myslivecké signály českých trubačů i kolegů ze sousedního Německa.

Kanoí tam, koloběžkou zpět, Malá Skála – Žlutá plovárna, od 8.00

Závody. Sjezd na kanoi (pro raft to dost nepoteče) ze Spálova do Dolánek (cca 22km) s mezipřistáním u Zrcadlové Kozy a z Dolánek na Malou Skálu na koloběžce.

Fichtl sraz Všelibice 2016, Všelibice na Liberecku, od 9.00

Další legendární sraz mopedů a motocyklů do 50 ccm.

Maloskalská noc 2016, Malá Skála – od 12.00. TAKÉ V NEDĚLI.

Další ročník maloskalskalského festivalu a nově s vlastním pivem! Vystoupí mimo jiné Xindl X, Slza, Marek Ztracený a další. Bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Angry Birds ve filmu, Jablonec – Kino Radnice, 15.00

Animovaný rodinný film nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci. Až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný Bombas tvoří v tropickém ráji partičku neoblíbených outsiderů. Když však na ostrov dorazí záhadná zelená prasata, musí tahle nesourodá skupinka zjistit, co mají vepři za lubem a svůj ostrov před nimi zachránit.

Želvy Ninja 2, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Správní chlapi, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Akční retro krimi komedie. Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy a hledání pohřešované dívky.

Kung fu Panda 3, Jablonec – Kino Junior, 15.30

Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu do šířky urostlý panda Po. Před Poem stojí nová velká výzva: musí se stát učitelem a vyškolit v umění kung-fu celou partu těžkopádných pandích příbuzných…

Mikrob a Gasoil, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Mikrob a Gasoil je optimistická letní road movie o hledání svobody a dospělosti od jedné z nejvýraznějších osobností současné francouzské kinematografie Michela Gondryho (Pěna dní, Nauka o snech, Věčný svit neposkvrněné mysli). Něžný, humorný i střelený trip po malebné Francii ve vozidle, které uspokojí všechny drobné domácí kutily.

Vzkaz v láhvi, Jablonec – Kino Junior, 20.00

Alenka v říši divů: Za zrcadlem, Tanvald – Kino Jas, 17.00

Americký rodinný film studia Disney. Další příběhy oblíbených postav na motivy slavné knihy. V hlavní roli Johnny Depp, Mia Wasikowska a Anne Hathaway.

Tajemství pouze služební, Tanvald – Kino Jas, 19.00

Nová česká komedie. Povídkový film podle knížky Pavla Zeleňáka. V hlavních rolích J. Krampol, R. Jelínek, J. Přeučil a M. Dejdar.

Den dětí na Zubačce, Tanvald – Kořenov nádraží

Již po jedenácté se v Kořenově uskuteční Den dětí na Zubačce. Železniční společnost Tanvald se svými partnery vypraví zvláštní vlaky po jediné české ozubnicové trati, v Kořenově bude připraven bohatý
program pro děti

Líšenské pochody Českým rájem, Líšný – Sokolovna

TJ Sokol Líšný pořádá již 46. Ročník. Start je od sokolovny v Líšném. Výběr z šesti tras 7 – 50 km. Na nejkratších trasách jsou připravené hry pro děti. Akce je zapsána v mezinárodním kalendáři turistických akcí IVV.

Dětský den v lesoparku, Smržovka – Lesopark, od 13 hodin

Večerníčkův pohádkový les, výtvarné dílničky pro děti a diskotéka Vládi Josífka.

NEDĚLE 5. ČERVNA

Angry Birds ve filmu, Jablonec – Kino Radnice, 15.00

Želvy Ninja 2, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Správní chlapi, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Pat a Mat ve filmu, Jablonec – Kino Junior, 15.30

Dvojice „šikulů" Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu!
Nebyli by to ale oni, kdyby se nepotýkali s celou řadou nástrah. A tak se tentokrát utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou „zvelebit" svůj příbytek originálními úpravami.

Maggie má plán, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Vzkaz v láhvi, Jablonec – Kino Junior, 20.00

Aliquis, Krásná – Kostel sv. Josefa, Krásná, od 14 hodin

Aliquis – dobová hudba od středověku po baroko.

Milovníci sportu mají z čeho vybírat:
Atletika:
Dorost, junioři: sobota 4.6. v 10 h.: KP družstev juniorů a dorostu, stadion Střelnice Ml. žactvo: neděle 5.6. v 10 h.: 1. Kolo KPLiberecka ml. žactva, stadion Střelnice

Basketbal:
Kvalifikace o ligu kadetek U 17: neděle 5.6. v 10 h.: Bižuterie – Kralupy n.Vlt. – II. kolo – Podhorská ul. 54

Dálkové pochody:
Sobota 4.6. od 6.15 hodin: 46. Ročník Líšeňské pochody Českým rájem – trasy 50, 40, 30, 21, 12 a 7 km – start od sokolovny v Líšném

Fotbal:
Fotbal žen: sobota 4.6. v 17 h.: ČR – Švýcarsko – kvalifikace žen o ME, úterý 7.6. v 19.30 h.: ČR – Sev. Irsko, Střelnice
Liga dorostu U 17, U 16: neděle 5.6. ve 14 a 16.15 h.: FK Jablonec – FK Pardubice – Mozartova. Liga žáků U 15, U 14: neděle 5.6. v 10 a 11.45 h. FK – Meteor Praha – Mozartova
KP Liberecka: sobota 4.6. v 17 h.: Mšeno – Frýdlant. I.A třída: sobota 4.6. v 17 hodin: Desná – Rynoltice. I.B třída Východ: sobota 4.6. v 17 h. Plavy – Zásada, Pěnčín – Jilemnice, Držkov – Rokytnice, Harrachov – Lučany, neděle 5.6. v 16 h. Albrechtice – Smržovka, v 17 h. Žel. Brod – Horní Branná, I.B třída – západ: sobota 4.6. v 17 h. Jenišovice – Přepeře, neděle 5.6. v 17 h. Mšeno B – Frýdlant B. OP II. třídy: sobota 4.6. ve 14 h. Rychnov – Maršovice (UMT Břízky), v 17 h. Tanvald – Rádlo, neděle 5.6. v 10 h. Zásada B – Kokonín, v 17 h. M. Skála – Držkov B, Jenišovice B–Radčice. OS III. třídy: sobota 4.6. v 17 h. N. Ves – Janov, Kořenov – Lučany B, J. Důl – Mšeno C, neděle 5.6. v 17 hodin: Hodkovice B – Plavy B, středa 8.6. v 17.30 hodin: Plavy B – Smržovka B Turnaj žáků: sobota 4.6. v 9 h.: mezin. turnaj žáků 2007 a ml., – pořádá Sokol Zásada, hřiště Zásada. Turnaje přípravek OFS: Roč. 2005- neděle 5.6.16 od 9 h., v Hodkovicích. Roč. 2007 sobota 4.6.16 od 9 h., v Hodkovicích. Roč. 2009, sobota 4.6.16 od 9 h., v Desné

Házená: St. žáci, sobota 4.6. v 9 h. turnaj Severočeská liga – Turnov, Jičín, Dvůr Králové, Náchod a Elektropraga Jablonec – centrkurt MSH, U přehrady

Přespolní běh: sobota 4.6. v 9.30 h.: 34. ročník Běhu Kolem Roprachtic (SM), trasa 5,3 km, hřiště Sokol Roprachtice