VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plánujte si svou zábavu s Jabloneckým deníkem

Jablonecko - /od 27. června/ Pořádáte kulturní, sportovní či společenskou akci? Napište na jablonecky@denik.cz

27.6.2016
SDÍLEJ:

Letní kino v Jablonci n. N.Foto: magistrát Města Jablonec n. N.

PONDĚLÍ 27. ČERVNA

Dívčí válka, Jablonec – Eurocentrum Letní scéna, od 19.00

Open air uvedení lehce erotické hry Divadla F. R. Čecha z dob Přemysla Oráče. Mokrá varianta – uvnitř.

Massenet – Werther, Turnov – Kino Sféra, 20.15

Opera ŽIVĚ z Royal Opera House v Londýně. Režisér Benoît Jacquot ve svém nastudování objevuje konflikt mezi povinnostmi a našimi nejvášnivějšími touhami.
Diriguje Antonio Pappano a účinkují Vittorio Grigolo, Joyce DiDonato a další.

Vratislavické divadelní léto: Úžasná svatba, Vratislavice – KC101010, 19.30

Úžasná komedie o tom, že pravá láska nakonec zvítězí, jenom se musí zjistit, která to je. Budoucí ženich Bill se po divokém loučení se svobodou probudí do svatebního rána vedle krásné, ale docela cizí dívky. A jak to bývá, v nesprávné situaci se vždy objeví další nesprávná osoba, výmluva všechno neskonale zamotá a čas obřadu se přitom neúprosně blíží… V nastudování DS Vojan Desná – Mladá haluz. Program probíhá venku v atriu kulturního centra, v případě nepříznivého počasí se uskuteční na hlavním sále.

ÚTERÝ 28. ČERVNA

Příhody kluka BomBarďáka, Jablonec – Mírové náměstí, od 16 hodin

Krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance – interaktivní hudebně-divadelní představení pro děti. Chytlavé písničky jsou proložené scénkami, ve kterých BomBarďák komunikuje s dětským divákem.

Den bláta, Semily – Zelená roubenka v Jílovecké ulici, 14.30 – 16.30

Body art – i jemný, dekorativní… červené jíly v Jílovecké ulici + blátivá kuchyň.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů. Tam ji čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas…

Podfukáři 2, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Akční komedie. Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin.

Mládí, Jablonec – Letní kino, 21.45

Po italské Velké nádheře nás tentokrát Paolo Sorrentino zavede do prostředí luxusního alpského lázeňského hotelu, kde se setkává nejroztodivnější směsice hostů… V hl. rolích Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Wiesz a další. Vítěz Ceny diváků na karlovarském festivalu 2015.

Den IZS, Železný Brod – městská tržnice, od 9 do 15 hodin

Program nejen pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky. Pro děti jsou připraveny soutěže.
Návštěvníkům bude představena činnost jednotlivých složek IZS, dynamické ukázky, technika, výstroj, výzbroj, ukázky zákroků a zásahů. Ukázku své činnosti, nejen při dopravní nehodě, předvede Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Policie České republiky a Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. Svoji činnost a techniku představí Horská služba Jizerské hory. Český červený kříž Jablonec nad Nisou předvede základy poskytování první pomoci a maskování poranění. Vodní záchranná a potápěčská služba Liberec předvede svoje vybavení a ukázku ponoření potápěče. Bezpečnost silničního provozu představí BESIP team se simulátorem. Nebude chybět ani ukázka mladých hasičů z SDH Těpeře. Svoji techniku a činnost předvedou také Jednotky sboru dobrovolných hasičů v působnosti města Železný Brod, Městská policie Železný Brod a Hasičská záchranná služba – Správa železniční a dopravní cesty Liberec, Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Jablonci nad Nisou a další…
Přijďte se podívat na činnost složek IZS, které provádějí záchranné a likvidační práce, zachraňují osoby, majetek nebo životní prostředí.

Vratislavické divadelní léto: Oslí vejce, Vratislavice – KC 101010, od 19.30

Příběh pojednává o horské vesničce, která si spokojeně žije v nevědomosti, dokud ji jednoho dne nenavštíví zhýralý městský floutek Giorgio. Ten se záhy stane zdejším hrdinou, neb v krátké chvíli modernizuje některé lokální zastaralé pracovní postupy. Je ale Giorgio skutečně spásou vesničky, nebo spíše zrcadlem nastaveným tuposti a malosti místního obyvatelstva? Hravá inscenace, jejíž text napsaly dvě studentky souboru; Kristýna Glasová a Veronika Vohlídková, vznikal na základě improvizací souboru na daná témata. Výsledný tvar prodchnutý studentským smyslem pro humor, využívá některých pohádkových i filmových klišé, která rozvíjí v absurdní situace. Upřímně doufáme, že se diváci budou bavit přinejmenším tak dobře, jako my při utváření hry. Autorské představení soboru Stopa Liberec.

STŘEDA 29. ČERVNA

Jaroslav Svěcený, Jablonec – molo přehrada, 20.00

Koncert houslového virtuosa s Ladislavem Horákem (akordeon) a Miloslavem Klausem (kytara).

Blátivé dopoledne s pohádkou, Jilemnice – travnatá plocha vedle parkoviště u SD Jilm, od 9.30

V 10 hodin Přijíždí k Vám Večerníček + blátivá kuchyně, oslava mezinárodního dne bláta.

Hledá se Dory, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

V animovaném rodinné filmu se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové…

Vratislavické divadelní léto: Záhada jizerského Yetiho, Vratislavice KC 101010, od 19.30

Snadno člověk zabloudí, padne-li mlha na slatě jizerskohorské! Což teprve ty, ubohý diváku tohoto kusu, jen stěží se orientovati budeš v předivu jemných časoprostorových zápletek. Nesmutni však, většina ansáblu je v tom s tebou… A neboj se, že by sis z tohoto večera kromě otlačeného pozadí a vlezlé melodie titulní písně, neodbytně rezonující hlavou, nic neodnesl! Hra (kromě silného morálního apelu a důrazu na česko-anglo-saskou vzájemnost) obohacuje jizerskohorské bájesloví o nové podpřirozené i nadpřirozené figurky. Měj se při svých výletech na pozoru! Jizerskohorské lesy jsou plné zvědavých očí…
Autorské představení Úplně Nenormálního Ochotnického Spolku Liberec.

Den nezávislosti: Nový útok, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Věděli jsme, že se jednou vrátí… Další kapitola katastrofického velkofilmu v režii Rolanda Emericha představí globální katastrofu nepředstavitelného měřítka. S využitím obnovených technologií vetřelců obyvatelé Země vybudovali obrovský obranný program na ochranu planety. Avšak nic nás nemůže připravit na vyspělou a nebývalou sílu vetřelců. Pouze vynalézavost několika statečných mužů a žen může zachránit naši civilizaci před zánikem…

Padesátka, Jablonec – Letní kino, 21.45

Takovej horskej humor… Retro komedie podle scénáře Petra Kolečka se odehrává v zimě na horách a její děj se točí kolem rázovitých lidí, jednoho běžkařského závodu a několika padesátek. Tvůrci slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor. Hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Vilma Cibulková, Martin Koukal, Tereza Voříšková a další.

Musíme se sejít, Tanvald – Kino Jas, 19.00

Nová česká letní komedie. „Biják jinak" s protagonisty "Na stojáka". Parta chlapů a jejich cesta na kolech na legendární kemp. V hlavních rolích Karel Hynek, Lukáš Langmajer a Eva Decastelo.

Den bláta, Železný Brod – pod mostem u řeky Jizery, od 17 hodin

Blátivá kuchyně, výroba blátivých báboviček a stavění blátivých sněhuláků.

Den IZS, Jablonec – Horní náměstí a přehrada, od 9 – 16.00

Horní náměstí – Ukázka činnosti Policie ČR, Vězeňské služby ČR, Horské služby, Červeného kříže, Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru a Jablonecké nemocnice. 16:20 – Jablonecká přehrada – Součinnostní zásah letecké a vodní záchranné služby na vodní hladině.

MYJENNĚKDY + JAZZTET ZUŠ, Jablonec – Mírové náměstí, 16.00

ČTVRTEK 30. ČERVNA

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2016, Velká zebra aneb jakže se to jmenujete? Sedmihorky, od 20.00

Situační komedie s neobvyklou zápletkou. Nestálý Christian (Ondřej Vetchý) nevydrží s žádnou ženou a již dvakrát předstíral vlastní smrt, aby se vyhnul komplikacím s rozchody. Právě se tento plán chystá zrealizovat potřetí. Zkomplikuje mu ho však kamarád z dětství (Jaromír Dulava) i jeho bývalé manželky. Jak se z této prekérní situace dostane.

Hledá se Dory, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Než jsem tě poznala, Jablonec – Kino Radnice, 20.00


Emilia Clarke (Hry o trůny) a Sam Clalfin (Hunger games) v hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru Jojo Moyesové. Louise se stane pečovatelkou Willa, který je po dopravní nehodě upoutaný na vozík a ztratil chuť do života. Ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní…

Zootropolis, město zvířat, Jablonec – Letní kino, od 21.45


Dobrodružná animovaná komedie. Zootropolis je velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Na pořádek tu touží dohlížet i optimistická králičí strážnice Judy Hopkavá. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka, Nicka Wilda…

Vratislavické divadelní léto: Lhář, Vratislavice – KC 101010, 19.30

Archetyp lháře, vyskytující se v dramatické literatuře už od antiky, našel ve zpracování Carla Goldoniho svou nejvtipnější, nestárnoucí podobu. S hlavním hrdinou Leliem se podíváme do dnešních Benátek v čase karnevalu, kdy se více než jindy stírají rozdíly mezi hrou a realitou, snem a skutečností, maskou a tváří… V nastudování DS J.K. Tyl Lomnice nad Popelkou.

Autor: Redakce

27.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Živý Betlém

Brodem opět projde živý betlém, již sedmý rok po sobě

Policie. Ilustrační foto.

Srazil dívku, od nehody ujel.Teď ho hledají policisté

V Drážďanech už chystají vánoční cirkus

Drážďany – Nejbližší německé velkoměsto nehostí v adventním čase jen proslulé vánoční trhy. Přes dvacet let se zde na sklonku adventu otvírají brány netradičního vánočního cirkusu.

ANKETA: Hlasujte o nejúspěšnějšího sportovce Jablonecka za rok 2017

Jablonecko – Letos poprvé můžete hlasovat také on line. Vystřižený kupon má hodnotu 10 bodů, 1 hlas = 1 bod.

Až do soboty máte možnost navštívit tradiční Vánoční trhy v Jablonci

Jablonec n. Nisou – Až do soboty se konají v centru Jablonce tradiční Vánoční trhy s bohatým doprovodným programem. 

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT