PONDĚLÍ 4. ČERVENCE

Drahé kameny v muzeu již podvacáté. Lomnice nad Popelkou – Muzeum, až do 31. srpna

Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu lomnického muzea pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před dvěma desítkami let. Letošní jubilejní ročník se bude specializovat především na acháty, a to jak od nás z Podkrkonoší, tak z lokalit po celém světě, např. Austrálie, Afriky a zemí Jižní a Severní Ameriky. Zájemci si tak jako každoročně budou moci zakoupit sbírkové kameny, šperky, odbornou kamenářskou literaturu, pohledy atd. Jelikož se jedná o jubilejní ročník, pořadatelé zajistili zcela nové výroční pamětní razítko.

Hra peněz, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

V napínavém thrilleru v režii Jodie Foster, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu a jeho producentky. Poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O´Connell), se ocitají ve velice výbušné situaci…

Než jsem tě poznala, Jablonec – Kino Radnice, od 20 hodin

Emilia Clarke (Hry o trůny) a Sam Clalfin (Hunger games) v hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru Jojo Moyesové. Louise se stane pečovatelkou Willa, který je po dopravní nehodě upoutaný na vozík a ztratil chuť do života. Ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní…

Warcraft: První střet, Jablonec – Letní kino, 21.45

Netrpělivě očekávané dobrodružné výpravné fantasy v režii Duncana Jonese (Moon, Zdrojový kód), které je filmovou adaptací příběhů jedné z nejslavnějších počítačových her. Dva světy, dva národy propojí magický portál, kterým se dá procházet. Protože svět Orků pomalu vymírá, rozhodnou se přejít do světa lidí. Jenže v něm je místo pouze pro jednu rasu…

ÚTERÝ 5. ČERVENCE

Cyrilometodějský koncert, Lučany nad Nisou – kostel, od 18 hodin

M.Nostitz kvartet ve složení: 1. housle – Petr Bernášek; 2. housle – Václav Vacek; viola – Pavel Hořejší; violoncello – Martin Havelík spolu s Václav Bernášek – violoncello. Program:
W.A.Mozart – Smyčcový kvartet č. 4 C dur, KV 157: 1. Allegro; 2. Andante; 3. Presto. Luigi Boccherini – violoncellový kvintet C dur op. 42, č. 2: 1. Andante con moto; 2. Menuet and Trio; 3. Grave; 4. Rondo. Allegro con moto. Beddřich Smetana – Smyčcový kvartet No. 1 e moll „Z mého života": 1. Allegro vivo appassionato; 2. Quasi polka; 3. Largo sostenuto; 4. Vivace. Meno presto.

Cyrilomedodějské slavnosti, Český ráj – hrad Trosky, 9 – 17.30, také ve středu

Svátky plné humorných divadelních představení o věrozvěstech Cyrilu a Metoději, šermířská vystoupení, pohanské tance doprovázené vystoupením dobové kapely. Oba dny bude v předhradí dobový jarmark.

Než jsem tě poznala, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30 hodin

Den nezávilosti: Nový útok, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00 hodin

Věděli jsme, že se jednou vrátí…

Teorie tygra, Jablonec – Letní kino, 21.45

Tragikomediální příběh o muži, který si v šedesáti letech vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše…

Rytíři turnovského meče, Český ráj – Hrad Valdštejn, od 11 do 15, také ve středu

Ukázka bojového a scénického šermu od gotiky po baroko. Začátky soubojů v 11, 13 a 15 hodin. V mezičasech ukázka palných zbraní a ochutnávka staročeských
lokší.

Dny s mineralogem, Turnov – Muzeum Českého ráje vždy od 9.00 do 17.00

Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry, objevování pokladu – hledání drahých kamenů, archeologické objevy – objevování kostry dinosaura.

Výber z muzikálů, klasické a lidové hudby, Všeň – kostel e sv. Filipa a Jakuba, 19.00

Letní koncert manželů Evy a Bohuslava Lédlových

Sedmihorské léto, Sedmihorky u Turnova – areál Motelu Even, od 20.00

Koncert Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

STŘEDA 6. ČERVENCE

Indiánské vzory, Semily – zelená roubenka v Jílovecké ulici, od 14.30 do 16.30

Barvení a zdobení taštiček, triček, pytlíků a náramků (proti klíšťatům).

Hledá se Dory, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

V animovaném rodinné filmu se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory.

Hra peněz, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Lucie: Příběh jedný kapely, Jablonec – Letní kino, 21.45

30 let spolu, 30 let bez sebe. Celovečerní dokument o fenomenální skupině Lucie. Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh 30ti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují…

Hudba španělské kytary a jejích písní, Jilemnice – evangelický kostel Křížlice, od 18 hodin

Vstupné: dobrovolné. Koncert u příležitosti státních svátků Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa. Hudba španělské kytary a jejích písní. Pavla Švestková – zpěv & Filip Moravec – kytara.

Pavel Novák, Radvánovice – Šťastná země, od 15 a od 18 hodin

Dva koncerty – první odpolední pořad pro děti pod názvem Zvěřinec, druhý podvečerní – vzpomínkový.

ČTVRTEK 7. ČERVENCE

Vieux Farka Touré Trio, Jablonec – Eurocentrum, Letní scéna, od 17 hodin

Malijský zpěvák a kytarista zabírá neuvěřitelné žánrové rozpětí od tradiční africké lidové hudby, přes soul, blues a reggae, až po rock. Spolupracoval s mnoha Derek Trucks, John Scofield, Dave Matthews, a samozřejmě se svým otcem, Ali Farkou Touré. V roce 2010 vystoupil po boku Shakiry, Alicie Keys, and K'naana na úvodním ceremoniálu světového poháru FIFA v Jihoafrické republice. Tourého rozsáhlé pole vlivů a realizované spolupráce, jeho duchaplné a uchopitelné skladby a jeho pevné ukotvení v tradiční hudbě z něj udělaly jednoho z mezinárodně nejuznávanějších afrických hudebníků dneška.
Na aktuálním turné zpěváka doprovodí Valery "Valess" Assouan na baskytaru a Mamadou Kone na bicí, oba dva rodáci z Mali.

PÁTEK 8. ČERVENCE

Jan Matěj Rak – „Zwolna a citedlně", Turnov – Synagoga v Krajířově ulici, 18.00 hodin

Koncert známého kytaristy v nově komponovaném pořadu z děl klasiků, proložený písněmi židovskými a lidovými.

Tragofón Band, Turnov – KC Střelnice, od 19.00

Koncert – uvolněné, hravé a pohodové letní swingování.

SOBOTA 9. ČERVENCE

Furt na cestě, Malá Skála – Zřícenina hradu Vranov – Pantheon, 21 hodin

S Trabantem napříč kontinenty – z Austrálie přes Bangkok až na hrad Vranov. Vyprávění z nejnáročnější cesty Dana Přibáně.

Banda Brincadeira, Semily – Park Ostrov, 21.00

Živá kapela hrající převážně brazilskou hudbu. Většina písní jezpívaná portugalsky.

PŘIPRAVUJE SE

JBC 4X Revelations je po roce opět tu a vy u toho musíte být, konkrétně 14.-16.7.2016 V AREÁLU NA DOBRÉ VODĚ.

Zdroj: Youtube