PONDĚLÍ 18. ČERVENCE

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30 – až do pátku včetně

Pátý díl jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií, ve které potkáme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových! Ledová událost roku! Scratchova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které promění a ohrozí ledový svět…

Mike a Dave sháněj holku, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Milovníci večírků, bratři Mike a Dave, podají na internetu inzerát s cílem najít perfektní dívčí doprovod, který by vzali s sebou na havajskou svatbu své sestry. Mladí flamendři tajně doufají, že si užijí divoké dovolené, avšak na místo toho jim nekontrolovatelné dívčí duo nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování. V hlavních rolích Zac Efron, Anna Kendrick, Adam DeVine, Aubrey Plaza a další.

Belgica, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Vítejte v nejzkaženějším baru v Belgii. Příběh o euforii, vzestupu a pádu. Energií pulsující a hudbou nabitý film je příběhem dvou bratrů, kteří společnými silami Belgicu promění v úspěšný klub plný skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy. Až pozdě zjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali… Hudbu k filmu složila kapela Soulwax, která pro filmový soundtrack stvořila patnáct fiktivních skupin reprezentujících různé hudební žánry a styly.

ÚTERÝ 19. ČERVENCE

Caveman, Turnov – areál Letního kina, od 20.00

Slavná one man show. Máte chuť se zase jednou rozesmát až k slzám? Vtipné pojednání o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a utajených kvalitách obou pohlaví. Humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami, které velmi často vyvolávají nedorozumění. Rozdíly mezi muži a ženami jsou globální. Hra vznikla na motivy Obhajoby jeskynního muže, kterou napsal a na jevišti také sám uvádí, Rob Becker. Jakub Slach nebo Jan Holík se už nyní těší.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Irena Troupová – soprán a Jiřina Dvořáková Marešová – varhany, Jablonec – Kostel Dr. Farského, od 17 hodin

Druhý koncert z cyklu Jablonecké kostely otevřeny. Krom toho, že po celý den, od 10 do 17 hodin, můžete navštívit čtyři otevřené kostely v centru města k tiché prohlídce, čeká vás na závěr dne jedinečný hudební zážitek. Tentokrát se koná koncert v novogotickém kostele Dr. Farského. Přijďte si poslechnout zvuk vloni částečně zrekonstruovaných varhan s bohatou dispozicí, jejichž základ pochází z roku 1878 od firmy Steinmeier z Oettingenu. Po přestavbě žitavskou firmou Schuster v roce 1939 se z nich stal progresivní nástroj koncertního charakteru. Posoudit to můžete sami díky skvělým umělkyním a vybranému repertoáru. Zazní varhanní improvizace na téma skladatelů J. Vierna a L. Boulangerové, sopránistka Irena Troupová svou jedinečnou pěveckou techniku a přednes představí například na náročném Pie Jesu od Lili Boulangerové. Bravurní varhanní techniku Jiřiny D. Marešové a zvukové možnosti varhan budete moci obdivovat v kuse J. Vierna Carillon de Westminster, op. 59. Vstupné v dobrovolné výši (k jehož sběru bude využita varhanní píšťala), je určeno na náklady spojené s koncerty.

Dny s mineralogem, Turnov – Muzeum Českého ráje, od 9.00 do 17.00 hodin

Objevování pokladu – hledání drahých kamenů, archeologické objevy – objevování kostry dinosaura.

Audience s Albrechtem z Valdštejna, Turnovsko – hrad Valdštejn, každou celou hodinu od 13.00 do 16.00 hodin.

Pan Dokonalý, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Akční komedie. Martha (Anna Kendrick) se po bolestivém rozchodu setkává s mužem, který by mohl být tím pravým. Tedy jenom do momentu, než zjistí, že "Pan Pravý" (Sam Rockwell) má jednu zásadní chybu – je to nájemný zabiják na útěku před kartelovým gangem, který ho zaměstnává. Než to však Martha zjistí, jsou už do sebe bezhlavě zamilovaní…

Alenka v říši divů: za zrcadlem, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů. Tam ji čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas…

STŘEDA 20. ČERVENCE

Svatoanenské dřevosochání, Harrachov – Areál pensionu Bílá Voda, od 16-17 hodin

Slavnostní zahájení s dechovým orchestrem z Braunschweigu. Hlavní program v sobotu, kdy akci ukončí dražba dřevěných výtvorů.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Očista: Volební rok, Tanvald – Kino Jas, od 19.00

Americký napínavý hororový thriller. Užijte si noc, kdy je všechno dovoleno. Nový hrůzný příběh úspěšné filmové série.

Iveta Trojanová – hoboj & Hana Hrachovinová – harfa, Jablonec – Mírové náměstí, od 16 hodin

Iveta Trojanová studovala hru na hoboj na Pardubické konzervatoři u Jiřího Křenka, v červnu 2015 dokončila Akademii múzických umění v Praze u Jiřího Mihule. Hraje v Moravské filharmonii Olomouc a v orchestru Moravského divadla Olomouc. Vypomáhá ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Komorní filharmonii Pardubice a v dalších tělesech. Pedagogicky působí na Zakladní umělecké škole v Přelouči a v Jeseníku, úspěšně připravuje děti na hudební soutěže a na studia na konzervatoři. Věnuje se sólové a komorní hře, mimo jiné s harfistkou Hanou Hrachovinovou a s Con amore ensemble, z nímž připravuje vydání CD. 
Hana Hrachovinová získala magisterský titul v oboru harfa na Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Jany Bouškové. Během studií absolvovala také roční výměnný pobyt Erasmus na Conservatoire national supérieur de musique et de danse v Paříži ve třídě Isabelle Moretti. Od prosince 2015 je členkou orchestru Národního divadla Brno, spolupracovala s mnoha dalšími orchestry včetně České filharmonie nebo německého orchestru l'Arte del mondo. Jako sólistka vystoupila s Mitteldeutsche Kammerphilharmonie, Komorní filharmonií Pardubice, Akademickými komorními sólisty a s dirigenty Gerardem Oskampem, Leošem Svárovským, Marko Ivanovičem a Petrem Louženským. Ráda se věnuje komorní a soudobé hudbě a je členkou improvizační skupiny Topos Kolektiv, s níž v listopadu 2015 několikrát vystoupila v New Yorku. Na programu: Morricone, Debussy, Dvořák, Schubert a další.

Než jsem tě potkala, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Emilia Clarke (Hry o trůny) a Sam Clalfin (Hunger games) v hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru Jojo Moyesové. Louise se stane pečovatelkou Willa, který je po dopravní nehodě upoutaný na vozík a ztratil chuť do života. Ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní…

Podfukáři 2, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Akční komedie. Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan) se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin.

ČTVRTEK 21. ČERVENCE

Aneta Langerová, Sedmihorky – areál Motelu Even, od 20 hodin

Koncert Na radosti 2016

Návrat do středověku, Turnovsko – hrad Trosky, od 19 do 22.30

Sokolnické ukázky, divadlo, šerm, fireshow, hudba + překvapení na závěr. Program od 20.00 do 22.00 hodin. Vstupné: dospělí 130 Kč, snížené 70 Kč.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Pošťácká pohádka, Jablonec – Letní scéna, od 16.00

Adaptace známé pohádky o panu Kolbabovi, nejobětavějším pošťákovi, kterého kde-kdo zná. A také o poštovních skřítcích a tajemstvích. Prodej vstupenek 1 hodinu před začátkem na místě.

Erik & The Wordly Savages, Jablonec – Letní scéna, od 17 hodin

Vstup zdarma. Skupina vynikajících hudebníků čerpá z balkánských kořenů, k nimiž přidala punkrockovou energii a okořenila je vlivy současné západní populární hudby. Jejich repertoár je energický, vtipný a nakažlivý. Z hudebníků čiší kreativita a vitalita, které se dobře doplňují s jejich profesní znalostí a prožitou zkušeností. Skupinu založil roku 2008 kanadský hudebník Erik Mut, který se vydal do Evropy hledat tvůrčí inspiraci v slovanské, keltské a germánské hudbě, aby se nakonec usídlil v srbském v Bělehradě. Kapela byla kosmopolitní již od počátku. Erik projekt sestavil z především srbských muzikantů, přinášejících si různorodou zkušenost s rockovou i lidovou hudbou.

Zhasni a zemřeš, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Horor. Když Rebecca odešla z domova, myslela si, že za sebou nechala i své strachy z dětství. Když v době dospívání zhasla, nebyla si nikdy úplně jistá, co je skutečné a co není a nyní její bratříček Martin prožívá stejně nevysvětlitelné a děsivé události. Životy všech jsou v ohrožení… jakmile se zhasnou světla.

Terminátor, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Legendární sci-fi Jamese Camerona s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Z roku 2029 je do Los Angeles roku 1984 vyslán zabijácký stroj podobný člověku. Má za úkol zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Lidé žijící v budoucnosti ovšem do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit.

PÁTEK 22. ČERVENCE

Doba ledová: Mamutí drcnutí 3D, Tanvald – Kino Jas, od 17.00, i v sobotu

Americká animovaná komedie. Tohle bude třeskutý ! Nové veselé příhody oblíbených zvířecích hrdinů.

Zhasni a zemřeš, Tanvald – Kino Jas, od 19.00

Americký horor. Jakmile se zhasnou světla, začíná boj o holý život. V hlavních rolích Teresa Palmer a Maria Bello.

Doba ledová, mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00

Autorská dvojice, scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk, se poprvé spojila s producentskou společností Offside Men (Ondřej Zima a Jan Prušinovský), která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se odehrává na konci 80. let. Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru…

Legenda o Tarzanovi, Jablonec – Letní kino, od 21.30

Dobrodružný akční film na motivy legendárního příběhu. Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest…

Koncert, Turnovsko – hrad Valdštejn, od 14 a od 15 hodin

Varhanní koncert Radka Rejška a Víta Janaty v kapli sv. Jana Nepomuckého v rámci prohlídky hradu.

Koncert – Cimbálová muzika Dušana Kotlára, Turnov – před KC Střelnice, od 19 hodin

Lidové písně z Moravy, Slovenska i Čech, ale i country a jazz. Vstup volný.

Rohozecké prázdniny, Hrubý Rohozec – nádvoří pivovaru, od 20.00

Letní seriál koncertů na nádvoří Pivovaru Rohozec. Vystoupí kapely: Vacancy a Hurwajs.