PONDĚLÍ 25. ČERVENCE

Zhasni a zemřeš, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Julieta, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Kinobazar, Jablonec – Letní kino, od 18 hodin
Pozor: Jedná se o ryze holčičí záležitost :-) Pokud vám skříně praskají ve švech nebo naopak chcete šatník doplnit o nějaký zajímavý kousek, sejdeme se na leťáku!
Zapomeňte na dietu! Pokec přichystá laskominy, na které se budou sbíhat sliny! Po setmění budeme promítat romantickou komedii…

Maggie má plán, Jablonec – Letní kino, 21.30

ÚTERÝ 26. ČERVENCE

Jizerskohorský plážový velbloud, Liberec – nám. E. Beneše, 10.00 – 21.00
Bez mezer zve: Jizerskohorského plážového velblouda budeme vytvářet z papíru, kartonů, krabic/recyklace již použitého papíru. Dopoledne postavíme tvar/základní konstrukci a oblepíme ho papírem, odpoledne pod vedením a dle návrhu blouda pomalujeme. Barvy jsou vodě-odolné a jdou hůře dostat dolů, tedy doporučujeme pracovní oděv. Materiál v podobě papíru, krabic, barev a atd… dodáme. Pokud ovšem máte doma něco z výše uvedeného a nutně se toho potřebujete zbavit. Společná tvorba obřího velblouda z papíru je úžasná forma odrelaxování se a máme již zkušenost s tím, že spojuje lidi dohromady. „Věříme, že si to s námi užijete:-)," těší se organizátoři. Celý zážitek pokřtí svým originálním tanečním vystoupením velbloudího stylu Tribal fusion gypsy tance Lucie Slaninová v 11.00, 15.00 a 18.00.

Scarlatti vs Shakespeare, Jablonec – kostel sv. Anny, od 17 hodin
Koncert ke cti sv. Anny, patronky Jablonce nad Nisou (a jejího manžela sv. Jáchyma) v den jejich svátku Účinkují Alfred Strejček (umělecký přednes), Šťepánka Heřmánková (soprán), František Šťastný (varhany) a Miroslav Laštovka (trubka). Vstupné dobrovolné, Anny (a Jáchymové) mají tradičně vstup zdarma. Zároveň je připomínkou 400 let od úmrtí W. Shakespeara.

Dny s mineralogem, Turnov – Muzeum Českého ráje, od 9.00 do 17.00 hodin
Objevování pokladu – hledání drahých kamenů, archeologické objevy – objevování kostry dinosaura.

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Mike i Dave sháněj holku, Jablonec – Letní kino, 21.30

STŘEDA 27. ČERVENCE

Noční prohlídka hradu, Turnov – Hrad Valdštejn, 20.00 – 22.00
Zažijte tajemnou atmosféru hradu při nočním osvětlení. Vstupné: dospělí 80,-Kč, děti 50,-Kč, rodinné vstupné 220 korun.

Učitelka, Tanvald – Kino Jas, 19 hodin
Nové česko-slovenské drama režiséra Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Skutečný příběh manipulující učitelky na základní škole na počátku 80. let. V hlavních rolích Zuzana Mauréry, Csongor Kassai a Ondřej Malý.

Kouzelná flétna, Jablonec – Městské divadlo, 19.00
Operní inscenace W. A. Mozarta je součástí projektu s názvem „Evropská hudební akademie Teplice 2016". Ta si klade za cíl přivést mladé talentované umělce z celého světa, kteří společně nastudují mimořádná operní díla a provedou je na několika místech ČR, včetně Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Tento projekt je připravován ve spolupráci s operními studii University Britské Kolumbie ve Vancouveru (Kanada) a University Severní Floridy v Jacksonville (USA). V letošním roce si připomínáme 260. výročí od narození W. A. Mozarta. Kouzelná flétna byla jeho poslední operou a patří mezi nestárnoucí a stále obdivované operní evergreeny. Dirigent: Norbert Baxa.

Duro Nux, Jablonec – Mírové náměstí, od 16.00
Středověký folk-rock. Nápěvy a písně středověké Evropy, historizující autorská tvorba. Dobové kostýmy. Středověké nástroje, elketrická basa,bicí souprava – to vše na jednom pódiu.

Svátek matek, Jablonec – Kino Radnice, 15.00

Julieta, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Učitelka, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Piknik, Jablonec – Letní kino, od 20.00
Léto patří pohodě a netradičním zážitkům! Nově nabízíme spojení dobrého jídla a filmu v areálu letního kina. Piknik se uskuteční na trávníku před plátnem. Laskominy všeho druhu zajistí kavárna Pokec. Doporučujeme vzít si vlastní deku. Deky také půjčujeme, ovšem pouze v omezeném množství.
Po setmění následuje projekce.

Naslepo, Jablonec – Letní kino, 21.30
Do poslední chvíle nebudete vědět, jaký film vás v kině čeká! Zaplatíte za něj ale až po promítání, a to takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Stačí si vyzvednout volné vstupenky na pokladně kina a nechat se překvapit!

ČTVRTEK 28. ČERVENCE

Rackhouse Pilfer (Irsko), Jablonec – Letní scéna, od 17.00
Skupině se podařilo přirozeně spojit irskou lidovou hudbu s americkými tradičními styly, aby vznikl repertoár s tepajícím rytmem a vřelými a překvapivými melodiemi. Rackhouse Pilfer vznikli v roce 2012 nenuceně během jamování muzikantů v jednom baru v irském Sligu. Již v roce 2013 vydali první album Back to the Country a v témže roce se i vydali na své první evropské turné se zastávkami ve Švýcarsku, Francii a Itálii. V roce 2014 odcestovali do Nashvillu, kde kromě natočení svého již třetího Love And Havoc alba byli pozváni na živém účinkování v Station Inn, legendárním bluegrassovém koncertním prostoru. Byli také požádáni o účinkování pro živé internetové vysílání ve Viva Nashvegas. Skupina se těší stále většímu úspěchu u širokého publika v domácím Irsku i ve Spojených státech a její úspěch je prakticky nezadržitelný. Do České republiky zavítají Rackhouse Pilfer poprvé.

Západ slunce a stmívání, Troskovice – Hrad Trosky, od 19.00 do 22.20
Večerní prohlídka bez programu. Vstupné: dospělí 70 Kč, snížené 45 Kč. Vhodným vybavením je baterka na cestu z hradu…

Rodina je základ státu, Sedmihorky – areál Motelu Even, od 20 hodin
Divadelní komedie, hrají Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Sabina Laurinová a další. Sedmihorské léto 2016.

Benátská!, Liberec – Vesec – do neděle
Největší hudební festival v Libereckém kraji. Více na www.benatska.cz.

Zhasni a zemřeš, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Seznamka, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Krotitelé duchů 2D, Letní kino, 21.15