PONDĚLÍ 11. ČERVENCE

Pondělí 11. až pátek 15. července – VÝTVARNÉ DÍLNY NA DLASKOVĚ STATKU. Dílny pro celou rodinu vždy od 10.00 do 17.00 hodin. Pro příchozí zdarma. Pořádá Centrum pro rodinu Náruč.

Dny s mineralogem, Turnov – Muzeum Českého ráje vždy od 9.00 do 17.00 hodin
Skrytá krása hornin, krása a lesk minerálů, objevování pokladu – hledání drahých kamenů…

Mike i Dave sháněj holku, Jablonec – Kino Rdnice, od 17.30
Milovníci večírků, bratři Mike a Dave, podají na internetu inzerát s cílem najít perfektní dívčí doprovod, který by vzali s sebou na havajskou svatbu své sestry. Mladí flamendři tajně doufají, že si užijí divoké dovolené, avšak na místo toho jim nekontrolovatelné dívčí duo nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování.

Líná zátoka, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00
Francouzský režisér Bruno Dumont vstupuje do kin se svou zdivočelou komedií a retro detektivkou v jednom.

Jak básníci čekají na zázrak, Jablonec – Letní kino, 21.45
Básnická série pokračuje. Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Je jim ale už padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání…

ÚTERÝ 12. ČERVENCE

Řemeslná dílna, Turnov – Zahradní restaurace BBejby v Žižkově ulici, od 15.00

Pod vedením Aleny Wienerové vytvoříte vinuté šperky a figurky, zájemci si tavení skla a jeho tvarování budou moci vyzkoušet.

Kniha džunglí, Jablonec – Kino Radnice, od 10.00
Hraný rodinný velkofilm podle povídek Rudyarda Kiplinga, jehož hrdinou je chlapec Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou.

Očista: volební rok, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30
Hororový thriller otevírá další děsivou kapitolu o dvanácti hodinách anarchie, kdy je povoleno úplně vše…

Neonový býk, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00
Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea.

Než jsem tě poznala, Jablonec – Letní kino, 21.45
Emilia Clarke (Hry o trůny) a Sam Clalfin (Hunger games) v hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru Jojo Moyesové. Louise se stane pečovatelkou Willa, který je po dopravní nehodě upoutaný na vozík a ztratil chuť do života. Ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní…

Kapela Jelen, Sedmihorky u Turnova – areál Motelu Even, od 20 hodin

Sedmihorské léto.

STŘEDA 13. ČERVENCE

Duo Virtuosic Stringové, Jablonec – Mírové náměstí, od 16 hodin
Lucia Fulka Kopsová – housle a Eva Šasinková – kontrabas. Komorní soubor složený z úspěšných sólistek, jehož repertoár je založen na virtuozitě obou nástrojů. Smyčcové duo ve složení housle – kontrabas zaujme publikum svou barvitostí i osobitým projevem obou interpretek.lí 70 Kč, snížené 45 Kč. Vhodným vybavením je baterka na cestu z hradu…

Legenda o Tarzanovi, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30
Dobrodružný akční film na motivy legendárního příběhu. Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest…

Tohle je náš svět, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00
Pozitivně laděný americký film o volnomyšlenkářské rodině, kterou podle vlastních představ řídí pevnou rukou svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen). Režisér filmu Matt Ross si z festivalu v Cannes odnesl cenu za nejlepší režii v prestižní sekci Un Certain Regard.

Piknik, Jablonec – Letní kino, od 20.00, od 21.45 Matrix
Léto patří pohodě a netradičním zážitkům! Nově nabízíme spojení dobrého jídla a filmu v areálu letního kina. Piknik se uskuteční na trávníku před plátnem. Laskominy všeho druhu zajistí kavárna Pokec. Po setmění (21.45) promítáme kultovku Matrix. Doporučujeme vzít si vlastní deku. Deky také půjčujeme, ovšem pouze v omezeném množství. Vstupné dobrovolné.

Matrix - Přelomové kultovní akční sci-fi bratrů (dnes již sester) Wachovských. Originální scénář, působivý vizuál, snímek řemeslně brilantně vybroušený do nejmenších detailů.
Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď. Když si to dokážete představit, potom se budete cítit jako hrdina snímku Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A věřte, že to nebude příjemný pocit. Anderson je normální mladý muž, který se jen snaží přežít v každodenním shonu moderního velkoměsta. A má všechny předpoklady aby se mu to povedlo: dobré přátele, milující rodinu a perspektivní práci v multinárodní počítačové společnosti Meta Cortech. Jednoho dne, nebo lépe řečeno noci, se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače a všechno to, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrix počítače budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti. Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality? A pak je tu otázka nejdůležitější: pokud je to všechno pravda, co se stane, až jeho věznitelé přijdou na to, že ji zná?

ČTVRTEK 14. ČERVENCE

Marta Kubišová, Sedmihorky u Turnova – areál Motelu Even, od 20 hodin
Sedmihorské léto.

JBC 4X Revelations 2016, Jablonec – bikepark areál Dobré Vody, až do 16. 7.
Jedna z nejtěžších fourcrossových tratí JBC.

Miramundo, Jablonec – Letní scéna, od 17 hodin
Koncert, zdarma. Hudebník Luiz Murá opustil rodnou Brazílii na cestě za hledáním inspirace v hudbě odlišných kultur. Na své cestě zformoval skupinu z umělců, se stejně nespoutanými dušemi, jako má on. MiraMundo je kolektiv profesionálních hudebníků, písničkářů a kamarádům kteří rádi zahrají ve velkých divadlech i malých jazzových klubech. Repertoár kapely je postaven na základě brazilských hudebních žánrů a cikánských kořenech, které obohacují netradiční spojení mezi odlišnými hudebními tradicemi celého světa. Její autorské písně jsou někdy velice niterné, jiné zas dokáží rozproudit krev. Skupina se letos v České republice objeví poprvé.

Doba ledová: mamutí drcnutí, Jablonec – Kino Radnice, od 17.30
Pátý díl jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií, ve které potkáme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových! Ledová událost roku! Scratchova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které promění a ohrozí ledový svět…

Očista: volební rok, Jablonec – Kino Radnice, od 20.00
Hororový thriller otevírá další děsivou kapitolu o dvanácti hodinách anarchie, kdy je povoleno úplně vše…

Vzkaz v láhvi, Jablonec – Letní kino, 21.30
Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho asistent Assad (Fares Fares) jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil…Třetí díl krimisérie podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek.