Akce je tradičně určena pro laickou i odbornou veřejnost, jejím cílem je popularizace astronomie a problematiky rostoucího světelného znečištění. V průběhu dne a večera mají návštěvníci možnost shlédnout populárně – vědecké přednášky, přehlídku amatérské astronomické techniky a v případě jasného počasí pozorovat Slunce, planety i hvězdy a objekty vzdáleného vesmíru instalovanými dalekohledy s výkladem.
V objektu Sklárny najdete  výstavu astronomických fotografií pořízených členy Klubu astronomů Liberecka a expozice astronomické techniky. Na místě si budete moci zakoupit „Kapku jizerskohorské tmy". Ta je plněna v Jizerské oblasti tmavé oblohy a postará se o to firma Skleněné foukané figurky, konkrétně Karel Sobotka.
Večerní pozorování za jasného počasí. Začínají se soumrakem a končí, až úplně všichni zájemci odejdou.

Program akce venku:13:00 začátek pozorování Slunce (fotosféra, chromosféra), probíhá až do západu Slunce

Přednášky a program ve Sklárně:13:00 Petr Horálek – Od citrónů na Zélandu pod Evropskou jižní observatoř – Cestopisné vyprávění o místech, kam se člověk často nedostane a kde v noci vládne stále ještě černočerná obloha. Uvidíte jedny z nejkrásnějších fotografií hvězdné oblohy na světě.
15:00 Martin Gembec: Krásy letní oblohy – interaktivní beseda pro celou rodinu  – Přijďte s vašimi dětmi, bude to stát za to. Amatérský astronom a profesionální učitel ví jak na to.
16:00 Pavel Gabzdyl – Vše, co jsme věděli o Měsíci, je jinak – Pracovník Hvězdárny a planetária v Brně Pavel Gabzdyl se specializuje na naše nejbližší těleso a má k němu i osobní vztah. Proto je jeho přednáška svými zajímavostmi doslova strhující.
17:30 Petr Scheirich – Historie navigace – Jestli jste nikdy neviděli námořního důstojníka v uniformě a neslyšeli o navigaci jednoduchými prostředky, pak nesmíte chybět. Protože astronom Petr Scheirich se plaví na české plachetnici La Grace a je zde navigačním důstojníkem.
19:00 Závěr přednášek