Salsa Night láká na kubánské a dominikánské rytmy

Prestižní taneční akce nabídne dvoudenní workshopy i večerní podívanou. Soutěžte s Deníkem a pojďte se podívat na sobotní akci. Jedna z nejreprezentativnějších tanečních žánrových akcí v České republice Salsa Night se uskuteční v sobotu 13. února v jabloneckém Eurocentru.

Vystoupí zde hned několik zahraničních tanečníků: Yvonne Sanchez & Jonathan Ramirez & Los Rumberos Salsa Orquestra (Kuba /Mexiko /ČR) se speciálním programem, Ruben Peguero (Dominikánská republika) a Raúl Missael Ramos Keeling (Kuba) miniškola karibských tanců, animace a vystoupení, Dj. Ramon (Nikaragua).

Sobotní večer doprovodí ještě dvoudenní workshop v sobotu a v neděli, jehož účastníci se mohou naučit dominikánskou salsu, bachatu a merengue, kubánský reggaeton, timbu i moderní tance a afrokubánský folklor.

„Jako lektoři se představí velice oblíbený lektor Ruben Peguero z Dominikánské republiky a vystudovaný tanečník Missael Ramos z Kuby," řekl programový vedoucí Eurocentra Jan Ocilka. Zájemci o workshop se mohou hlásit do středy 10. února a mohou si vybrat jeden den za 750 nebo oba za 1200 korun. Není nutné na workshop přijít v páru.

Workshopy k Salsa Night - Program workshopu:

Sobota 13. února, učí Ruben:

13.00 14.00: dominikánská salsa

14.00 15.00: dominikánská bachata a merengue

15.00 16.00: kubánský reggaeton

neděle 14. února učí Missael:

13.00 14.00: kubánský moderní tanec

14.00 15.00: afrokubánský folklor

15.00 16.00: kubánská timba

Lektoři: velice oblíbený lektor Ruben Peguero (Dominikánská republika) a vystudovaný tanečník Missael Ramos (Kuba)

Cena: 750 Kč/den, 1200 Kč za oba dny, Není potřeba být v páru!, Registrace: do středy 10. února

KINO

Multikino Cinestar Liberec, od 11. února, DEADPOOL akční, fantasy, scifi

Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem, bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako „avokádo, které mělo sex se starším avokádem". I proto přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.

Multikino Cinestar, Liberec, od čtvrtka 11. února, DECIBELY LÁSKY muzikální komedie s písněmi hitmakera Michala Davida

Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává. Film využívá „starších" i nových písniček Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Ve filmu zazní nejen původní písničky jako: Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H. Lewise.

Multikino Cinestar, Liberec, od čtvrtka 11. února, AGENTI DEMENTI animovaná komedie

Mortadelo a Filemón jsou ti „nejcennější" superšpióni T.I.A. (Tajné vládní agentury), povolaní k tomu řešit zločiny, které žádný jiný agent nevyřeší… nebo spíše zpackat situace tak, jak to nikdo jiný nedokáže. Aby bylo zřejmé, jak těžké je jejich poslání, využívají převleky stejně tak jako bizarní a dost často nepoužitelné nápady, které spolu s jejich originálním ostrovtipem zvrátí misi v bláznivé dobrodružství, které ve světě zločinu nemá obdoby. Jsou hlavní hrdinové jednoho z nejpopulárnějších komiksových a posléze i televizních seriálů, vydávaných a vysílaných v desítkách zemí. Spisovatel a výtvarník Francisco Ibáñez je poprvé představil v roce 1958 v dětském komiksu „Pulgarcito".

DIVADLO

Malé divadlo, Liberec, pátek 12. února od 19 hodin, Chanoch Levin: STRASTI ŽIVOTA drama

Nemůžeme si stěžovat na to, že bychom neznali židovskou kulturu, která nás od nepaměti obklopuje a spoluformuje. Nicméně neznáme například současné izraelské drama. V Malém divadle proto uvedou hru jednoho z nejlepších a asi i nejznámějších dramatiků Izraele, Chanocha Levina (1943-1999). Jejím námětem je životní bilance člověka, který se jedné noci probudí s pocitem brzkého konce. Probudí tedy svou ženu, aby jí oznámil, že ji opustí. To, co následuje, je strhující lamentace nad pocitem promarnění života, vztahu, plná smutku, výčitek, sarkasmu a typického humoru. Je to originální a skvělý text, který se dotkne každého, a kterému my, obyvatelé střední Evropy, porozumíme více než dobře.

VÝSTAVA

Oblastní galerie v lázních, Liberec, do 8. května, Jana Kasalová: Odjinud výstava

Jana Kasalová je spjata s českoněmeckým pohraničím. S tím souvisí téma, kterému se v poslední době věnuje Paměti míst a osudy Sudet. To vše se kombinuje s intenzivním zájmem o mapy, prostorové plány, urbanismus měst. Vše se zajímavým způsobem propojuje a v jejím díle, které je zejména kresebné, v poslední době využívá i video a digitální tisk, vznikají estetické minimalistické práce. Stěžejní částí výstavy je instalace, která vznikla speciálně pro výstavu v Oblastní galerii. Objekt je složený z map a kořenů a rokajlových korálků. I tato instalace spojuje všechna témata, kterými se autorka zaobírá.

KONCERT

Dům kultury, Liberec, pátek 25. března od 19.30, NO NAME TOUR 2016 S láskou koncert

Turné nazvané podle prvního singlu a názvu nové desky S láskou nabídne klasickou popovou podívanou, jak jsou fanoušci od slovenské kapely zvyklí. „Je to vlastně takové vyznání kapely, mužů, kterým už není patnáct, ale ani padesát let, kteří si uvědomují, že nic, ani sláva nebo peníze, ti svět nepomohou ustát. S tím ti pomůže jen to nejdůležitější, co všichni máme, tedy rodina," představil nám singl jeho autor a frontman kapely Igor Timko.