Duchovní matka festivalu, Ludmila Rellichová, našla trvalé zázemí v jabloneckém divadle, které přehlídku již léta spolupořádá. Poslední ročníky byly výjimečné svojí myšlenkou propojit hudební, taneční a výtvarný umělecký obor. A aby toho nebylo málo, tak do celého dění jsou ještě vtaženi zdravotně handicapovaní lidé.

V letošním roce se pořadatelé rozhodli posunout přehlídkový večer na přehlídkové dopoledne s jasným cílem - zapojit dětské diváky do rozhodování o výsledku přehlídky. Děti tedy nebudou jen pasívními diváky, ale po skončení přehlídkového programu budou mít možnost hlasovat ve foyer divadla pro choreografii, která se jim nejvíc líbila. Přehlídku bude současně hodnotit odborná porota, takže děti si pak budou moci porovnat svoje hodnocení s náhledem poroty - výsledky budou zveřejněny na webu Tanečního studia Magdaléna.

Aby bylo naplněno propojení různých oblastí umění, organizátoři přivítají, pokud děti po návratu do školy ještě budou mít možnost namalovat či nakreslit nebo jinak výtvarně znázornit svoje pocity ze zhlédnuté přehlídky. Pokud se jejich výkresy a výtvory dostanou do dvou dnů do divadla, budou součástí výstavy dětí, které se přihlásí do výtvarných dílen, jež jsou doprovodnou součástí přehlídky a budou probíhat pod vedením pedagogů výtvarného oboru ZUŠ Jablonec nad Nisou.