Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR, aby změřili síly v této netradiční disciplíně.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem", vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," dodává.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod" budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů.

Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na mateřské dovolené.

Pro soutěžící jsou připraveny vždy 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Součástí závodů je doprovodný program, jehož přehled najdete v infoboxu.

Celá akce také částí symbolického startovného podpoří neziskovou organizaci . V případě Jablonce to bude liberecký Jedličkův ústav.

.„Srdečně zveme na letošní ročník Závodů kočárků, který bude jistě neméně úspěšný než ročníky minulé, a věříme, že si s námi opět užijete odpoledne plné zábavy, sportu a nečekaných výkonů", uzavírá tak pozvánku na letošní závody Edita Berková.

PODÍVEJTE SE V GALERII NA MINULÝ ROČNÍK

Jablonecká přehrada U prutu od 15.00
Přijďte si s námi užít 4. ročník ZÁVODŮ KOČÁRKŮ ve sportovní chůzi, při kterých si zasoutěží celá rodina! Závody budou probíhat na úseku cca 100 kroků a budou určeny pro maminky a tatínky, ale na své si přijdou i holčičky s kočárky a děti na motorkách a koloběžkách, které změří síly ve vedlejší kategorii „Vše, co má kola" společně s dětmi na vozíku z Jedličkova ústavu. Doprovodný program: skákací hrad, výtvarná dílna, malování na obličej a koloběžky. Známý host: Pavla Hamáčková Rybová. Halová mistryně světa a Evropy a bronzová z MS ve skoku o tyči.

Startovné 100 Kč bude vybíráno za každý závodící kočárek a 3/4 z výtěžku poputuje do Jedličkovu ústavu na nákup vybavení do „ergoterapeutické" kuchyně. Z organizačních důvodů všechny žádáme, aby se předem nahlásili na www.zavodykocarku.cz