Ideální umístění, netradiční sportovní vyžití, skvělé služby pro návštěvníky všech věkových kategorií činí z bobové dráhy zajímavý celoroční cíl rodinných nebo školních výletů.

Bobová dráha v Janově nad Nisou, která se řadí svou délkou 900 metrů mezi největší v Evropě, je skvělou atrakcí a vzrušujícím zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na trase s převýšením 78 metrů čeká jezdce dvaadvacet zatáček.

Raritou dráhy je karusel, ve kterém se jízdní bob otočí o 450 stupňů. Vozíky jsou určeny pro jednu až dvě osoby, takže lze jezdit jak samostatně či ve dvojici s dětmi nebo kamarády.

Pohodlné boby s gumovými kolečky jsou opatřeny brzdou, která umožní každému zvolit optimální rychlost i styl jízdy. Jsou velmi lehce ovladatelné, takže její obsluhu po poučení a seznámení s pravidly zvládnou i děti. Do místa startu vyveze zájemce 270 metrů dlouhý vlek.

„Součástí areálu naší bobové dráhy je restaurace s kapacitou osmačtyřicet míst uvnitř a dalších osmdesát míst na velké terase. Pro návštěvníky se připravují oblíbené pokrmy a další občerstvení, a to nejen v čase obědů a večeří,“ říká Petr Polák, jednatel společnosti Bobová dráha Janov s. r. o., která je majitelem a provozovatelem areálu.

Bobová dráha v Janově nad Nisou je první atrakcí svého druhu v ČR se samoobslužnou gastronomií. V areálu zajišťují rovněž rodinné oslavy, firemní či předváděcí akce včetně rautu a jakéhokoli pohoštění. „Mimo bobování se postaráme i o další aktivity, jako je napřílad jízda na segway, lukostřelba, trialová show a další akce podle přání zákazníka,“ dodává Polák.

Na Velikonoční pondělí připravili pro bobisty příjemné překvapení ve zvýhodnění jízd - každý, kdo k sem dorazí, dostane slevu při zakoupení jakékoli permanentky 5+1 jízd zdarma, 10+2 jízdy zdarma, 40+4 jízdy zdarma. „Po celý rok akceptujeme podobné slevy z regionálního Benefit Programu,“ doplňuje Polák.

Bobová dráha je otevřena po celý rok za příznivého počasí, nyní od 10 do 18 hodin. V hlavní sezoně od června do září od 10 do 20 hodin. Bližší informace o bobové dráze a aktivitách v areálu pořádaných lze získat na www.bobovadrahajanov.cz.