Kino Junior Jablonec: 21. září – 23. září Dobře placená procházka, 20.10. Film Miloše Formana podle slavného divadelního představení Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, které ve spolupráci se svými syny nastudoval v Národním divadle v roce 2007. Dvě rozdílné povahy, dva rozdílné osudy a půlka světa spojuje tento animovaný příběh, který vypráví o přátelství dvou zcela odlišných lidí, kteří se znají jen prostřednictvím svých dopisů. Mary Daisy Dinkle, baculaté osmileté holčičky žijící na předměstí australského Melbourne a Maxe Horowitze, velmi obézního čtyřiačtyřicetiletého Žida žijícího v pulsujícím New Yorku, trpícího Aspergerovým syndromem. Film sleduje Maryino dospívání a Maxův přechod ze středního k pozdnímu věku a objevuje mezi nimi silné pouto, které překoná o hodně víc než obvyklé kamarádské vzestupy a pády.

Kino Junior Jablonec: 21. září – 23. září Proroctví, 17.40. Nicolas Cage ve filmu s originálním námětem, napínavým dějem a hororovou atmosférou odhaluje mrazivé poselství tajemného dokumentu. V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci.

Kino Alfa Desná: 23. září Doba ledová 3, 17.00. Další příběh mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega, kteří se tentokrát společně s mamuticí Elliie (která si už nemyslí že je vačice) a veverkou Scrat propadnou pod ledovce a dostanou se do jeskyně ve které se uchovává druhohorní klima - a spolu s ním i obří dinosauři…

Kino Železný Brod: 22. září Terminator Salvation, 17.30. Johnu Connorovi je souzeno vést lidský odboj proti Skynetu a jeho armádě terminátorů. Conner a Marcus se vydávají na odyseu, která je přivede do srdce Skynetu, kde se dozvídají hrozivé tajemství, které stojí za možným vyvražděním lidstva. Hrají: Christian Bale, Anton Yelchin, Sam Worthington, Bryce Dallas Howard, Moon Bloodgood, ad.

Kino Jas Tanvald: 21. září Klíček, 19.30. Nový český film podle skutečných událostí z padesátých let. O některé sny se vyplatí bojovat. V hlavních rolích Norbert Lichý, Jan Přeučil a Stanislav Zindulka.

Kino Jas Tanvald: 23. září Dobře placená procházka, 19.00. Hudební film Miloše Formana podle slavného divadelního představení Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého. Záznam jazzové opery z Národního divadla. V hlavní roli Jiří Suchý.