Kino Radnice Jablonec: 29. - 31. března Květ pouště, 17.30. Autobiografický příběh podle bestselleru světoznámé modelky Waris Dirie, která ve třinácti letech uprchla před nuceným manželstvím z rodného Somálska do Londýna a stala se nejen světoznámou hvězdou módních přehlídek, ale především bojovnicí za práva žen.

Kino Radnice Jablonec: 29. - 31. března Avatar 3D, 20.00. Výlet do velkolepého světa daleko za hranice naší fantazie, do míst plných imaginace a vzrušujících tvorů.

Kino Junior Jablonec: 29. - 31. března Ať vejde ten pravý, 17.30. Nádherně hrůzostrašný a ponuře krásný severský upírský film.

Kino Junior Jablonec: 29. - 31. března Pouta, 20.00. Thriller o temnotě a lásce, zničení a osvobození, vězení a útěku, moci a bezmocnosti v období totalitního režimu.

Kino Jas Tanvald: 29. března Festival Jeden svět, 9.00. Neviditelné dívky. Jsou osamělé a šikanované, ale vědí, že své problémy nevyřeší útěkem do umělého světa imaginárních postav. Tak to vidím já – Pepa. Pohled na život očima chlapce nezaměstnaných rodičů. Příběh čtrnáctiletého chlapce ze severních Čech.

Kino Jas Tanvald: 29. března Festival Jeden svět, 11.15. Návrat do zaslíbené země. Dokument o skupině indiánů z amazonského pralesa, kteří se rozhodli bojovat za svá práva, zachování tradic a unikátního životního stylu. Jedovatý plamen. Snímek o arogantních praktikách firmy Shell vůči místním lidem v Nigérii.

Kino Jas Tanvald: 29. března Festival Jeden svět. Nevítaní, 18.00. Český dokument promítaný v rámci filmového festivalu Jeden svět 2010. Film o postižených lidech se silnou vůlí k životu. Intimní a nesmírně citlivý dokument je povzbudivým svědectvím o tom, jak dokáží handikapovaní lidé i přes svá vážná postižení žít plnohodnotný život. Dokument je důkazem toho, že i lidé s handikapem mohou žít normální život. Projekce a debaty se zúčastní jeden z aktérů dokumentu.

Kino Jas Tanvald: 30. března Festival Jeden svět. Tibet zpívá, 18.00. Dokument promítaný v rámci filmového festivalu Jeden svět 2010. Emocemi nabitý film o situaci mezi Tibetem a Čínou. Jako všude na světě i v Tibetu zanikají staré tradice a jsou nahrazovány moderními trendy. Když se autor dokumentu Ngawang Choephel snažil podat svědectví o tradiční tibetské hudbě, jež je vytlačována čínskou pop-music, je zatčen, obviněn ze špionáže a odsouzen k osmnácti letům vězení. Po propuštění z vězení dokončil svůj emocemi nabitý snímek a odkrývá divákům skutečnou podobu čínské okupační politiky v Tibetu.

Kino Jas Tanvald: 30. března Festival Jeden svět, 9.00. Návrat do zaslíbené země. Dokument o skupině indiánů z amazonského pralesa, kteří se rozhodli bojovat za svá práva, zachování tradic a unikátního životního stylu. Jedovatý plamen. Snímek o arogantních praktikách firmy Shell vůči místním lidem v Nigérii.

Kino Jas Tanvald: 30. března Festival Jeden svět, 11.15. Chci být Někdo. Šanci uspět s přijetím na univerzitu je velmi malá a uspět může jen málokdo. Snímek zrcadlí nastavení Číny na maximální výkon, který je důležitým faktorem jejího hospodářství.

Kino Železný Brod:
30. března Sherlock Holmes, 17.30. Nic jim neunikne…Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes“ přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi. Hrají: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan a další.

Kino Jas Tanvald: 31. března Festival Jeden svět, 9.00. Tučňáci v tísni. Úsměvný snímek kombinující animaci s hraným filmem. Svou pointou připomíná, jak často se představy o vysněné zemi mohou rozcházet s realitou. Můj brácha Drona. Pocitový snímek střídající černobílé a barevné pasáže výmluvně ukazuje, že autismus rozhodně není na překážku láskyplnému sourozeneckému vztahu. Syawal – kluk ze Sumatry. Šestadvacátého prosince 2004 se přes indonéský ostrov Sumatra přehnala ničivá vlna tsunami, která obrátila statisícům lidí život naruby, mezi nimi i chlapci Saywalovi a jeho otci.

Kino Jas Tanvald: 31. března Festival Jeden svět, 11.15. Na kole za svobodu. Díky projektu několika nadšenců mají čtyři stovky uprchlíků v anglickém Bristolu naději na plnohodnotný život. Meatrix: příběh čuníka. Opravdu víme, jaké maso jíme? Odkud je? Jak se nakládalo se zvířaty, díky nimž máme co k večeři? Adam. Adam je úplně normální kluk, který byl ještě před čtyřmi lety dívkou. V Libyi by ji ukamenovali. V ČR se tomu jen někdo podiví. Jaké to je žít v cizím těle? Tak to vidím já – Pepa. Pohled na život očima chlapce nezaměstnaných rodičů. Příběh čtrnáctiletého chlapce ze severních Čech.