Kino Radnice Jablonec: 23. dubna – 26. dubna Marley a já, 17.30. Komedie o zlobivém štěňátku, ze kterého vyrostl zlobivý pes a zamával životy svých páníčků.

Kino Radnice Jablonec: 23. dubna – 26. dubna Rychlí a zběsilí, 20.00. Luxusní vybavení, nablýskaná kapota a pod ní osvědčené součástky pro fanoušky rychlých kol.

Kino Radnice Jablonec pro děti: 25. a 26. dubna Hrnečku vař!, 16.00. Pásmo animovaných pohádek a příběhů: Krtek malířem, Mikeš se učí mluvit, Dorotka a drak, Kocourek Mňouk, Strašení čmeláků, Hrnečku vař.

Kino Junior Jablonec: 23. dubna – 26. dubna Sedm životů, 17.30. Will Smith v napínavém příběhu muže s děsivým tajemstvím, který se rozhodne napravit své hříchy.

Kino Junior Jablonec: 23. dubna Touha, opatrnost, 20.00. Eroticky laděný špionážní thriller Anga Lee (Tygr a drak, Zkrocená hora) z prostředí Šanghaje uprostřed druhé světové války. Zlatý lev za režii na MFF v Benátkách 2007.

Kino Junior Jablonec: 24. dubna – 26. dubna Až tak moc tě nežere, 20.00. Film od autorů populárního seriálu „Sex ve městě“ vypráví příběhy o vztazích navzájem propojených dvacátníků a třicátníků.

Kino Androvna Malá Skála: 24. dubna Česká rapublika, 20.00. Tři přední čeští rappeři, deset skladeb, deset živých – někdy i živelných – filmových situací. A v nich výřečná profesorka lingvistiky, oprsklé děti z romského ghetta v Karviné, přísná matriční úřednice, žáci základní školy na pražském Jižním městě, sám zachránce českého jazyka Josef Jungmann či „všehoschopná“ Hana Hegerová. Hip hop opouští úzké subkulturní ghetto a vydává se do světa. Orion vysvětluje lingvistce, co je to „charáč“, trojice DJů jamuje s komorním triem, James Cole se před matrikářkou vyznává z lásky k filmu dvanáct opic a Hugo Toxxx sděluje posluchačům rádia Express, že Češi jsou vlastně v jádru metalisti. Obyvatelé České RAPubliky a republiky se ocitají pohromadě a pokoušejí se o společný „freestyle“. A protože „Hana Hegerová miluje hyphy“, vše spěje ke společné hymně.

Kino Androvna Malá Skála:
25. dubna René, 20.00. Ryze dokumentární film se syrovou autentičností vypráví těžko uvěřitelný příběh Reného, který byl od sedmnácti let sledován filmovou kamerou na své cestě mezi vězeními a krátkými pobyty na svobodě. Kamera ho v roce 2008 opouští v jeho sedmatřiceti letech, tedy přesně o dvacet let později, jako nemocného člověka, muže stále se pohybujícího na hraně zákona, který napsal a publikoval dvě knihy. Čas proměny z mladíka v muže zaznamenávala režisérka Helena Třeštíková na pozadí významných politických změn střední Evropy. Reného příběh začíná ve vězení pod socialistickými plakáty, pokračuje během sametové revoluce a dostává zdánlivou pointu amnestií tehdejšího prezidenta Václava Havla. René se ale brzy vrací zpět do kriminálů, aby tak vstoupil do Evropské unie opět jako vězeň. V průběhu let strávených za mřížemi, zejména za krádeže, se nechal potetovat na celém těle, utekl z vězení a zase byl chycen, vydal dva romány, vykradl byt samotné režisérce, prožil dva milostné příběhy, onemocněl roztroušenou sklerózou a psychologové u něj zjistili nadprůměrnou inteligenci. Krk hlavního protagonisty „zdobí“ anglicky nepřesně vytetovaný nápis „Fuck of people“.