Kino Radnice Jablonec: 2. a 3. leden Poupata, 17.30. Film vypráví o těžké zkoušce rodiny, žijící v kraji drsných pravidel. Syrové sociální drama postihuje svět zoufalých vztahů a charakterů, toužících se vymanit z osudově daného prostředí a uskutečnit svůj sen o normálním životě. V hl. rolích V. Javorský, M. Šoposká, M. Pikus a další.

Kino Radnice Jablonec: 2. a 3. leden Černá hodina 3D, 20.00. Kdykoliv se mimozemšťané rozhodnout zaútočit na Zemi, začínají v Americe. Taky vám to bylo podezřelé? Netradiční prostředí ruské metropole a producentská taktovka trikového mága Timura Bekmambetova (Wanted, Noční hlídka, Denní hlídka) slibují, že tahle invaze z vesmíru bude mimořádný zážitek.

Kino Radnice Jablonec: 4. leden Moneyball, 17.30. Snímek natočený podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu, který se jako kouč rozhodne jít proti klasickým zvykům, které v baseballu doposud platily.

Kino Radnice Jablonec: 4. ledna Mission: Impossible – Ghost Protocol, 20.00. Vybírají si mise, jejichž splnění je prakticky nemožné. Ve čtvrtém díle ale tým vedený Ethanem Huntem (Tom Cruis) posune hranice nemožného ještě o něco dál…

Kino Radnice Jablonec: 5. a 6. leden Přizdis*áči, 17.30. Tvůrčí tým televizního fenoménu, úspěšného seriálu The Inbetweeners, se vrací s celovečerním snímkem Přizdis*áči, aby ukázal, co se stane, když se čtveřice mladíků vypraví na dovolenou bez svých rodičů, bez peněz a s velmi malou šancí na to, že by dovolenou mohli strávit v dámské společnosti.

Kino Radnice Jablonec: 5. a 6. leden Sherlock Holmes: Hra stínů, 20.00. Rakouský korunní princ je nalezen mrtev a Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) se v režii Guye Richieho opět pouští do boje s mimořádně inteligentním protivníkem… Americké dobrodružné drama. Další příběh slavného detektiva Sherlocka Holmese. Kriminální genius profesor Moriarty vyzval detektiva na souboj.

Kino Junior Jablonec: 5. leden Tulpan, 19.00. Rozverný příběh na závažné téma: jak přesvědčit jedinou nevěstu ve vylidněné kazašské stepi, že ušatý nápadník je pro ni ten pravý. Půvabný film natočený s neprofesionálními herci paradokumentárními postupy nabízí kromě úsměvného příběhu nádherné exotické záběry kazašské stepi…

Kino Junior Jablonec: 6. leden Melancholia, 17.30. Překrásný film o konci světa kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

Kino Junior Jablonec: 6. leden Dům, 20.00. Dům je intimním dramatem otce (M. Krobot) a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě.

Kino Železný Brod: 3. ledna Nevěstinec, 19.30. Přelom devatenáctého a dvacátého století – období velkých sociálních změn – postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz. Francouzský režisér Bertrand Bonello vyšel v příběhu o „vzpomínkách z nevěstince“ ze současné sociologické studie o pařížských „domech lásky“ na přelomu století. Filmový obraz prostitutek a jejich zákazníků zbavil lechtivého a povrchního pozlátka, který nahradil o poznání živočišnější atmosférou. Do popředí se dostávají autentické osudy dívek, jejich rivalita i přátelství, ale i dobové volání po obratu k rádoby humánnější společnosti. Hrají: Adele Haenel, Jasmine Trinca, Hafsia Herzi, Noémie Lvovsky, Céline Sallette.

Kino Železný Brod: 5. leden Rodina je základ státu, 19.30. Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. Hrají: I. Chmela, E. Vrbková, M. Finger, M. A. Fingerová, S. Babčáková, J. Vyorálek, J. Fišar, J. Budař, M. Taclík, M. Daniel, J. Janěková, J. Novotný, L. Jelen, J. Strejček, M. Outrata, P. Opluštil, S. Krupanská, F. Štolfa.

Kino Jas Tanvald: 4. ledna Věc: Počátek, 19.00. Americký sci-fi thriller. Boj o přežití s neznámým tvorem na odlehlé výzkumné stanici na Antarktidě.

Kino Jas Tanvald: 6. a 7. ledna Kocour v botách 3D, 17.00. Americká animovaná rodinná komedie. Samostatná dobrodružství kocoura z filmu Shrek. České znění.

Kino Jas Tanvald: 6. – 7. ledna Sherlock Holmes: Hra stínů, 19.30. Americké dobrodružné drama. Další příběh slavného detektiva Sherlocka Holmese. Kriminální genius profesor Moriarty vyzval detektiva na souboj. Rakouský korunní princ je nalezen mrtev a Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) se v režii Guye Richieho opět pouští do boje s mimořádně inteligentním protivníkem…