Kino Radnice Jablonec: 17. června VELKÝ GATSBY, 17.00. Scénárista, producent a režisér Baz Luhrmann s pomocí své mimořádné představivosti znovu převedl na filmové plátno román F. Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby. Luhrmann nabízí svoji vlastní vizuální interpretaci klasického příběhu a oživuje děj příběhu dosud nevídaným způsobem. Hlavní roli v jeho filmu ztvárnil Leonardo DiCaprio.
Román „Velký Gatsby" sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.

Kino Radnice Jablonec: 17. a 18. června TRANS, 20.00. Napínavý thriller v režii Dannyho Boylea (Trainspotting, Sunshine, Milionář z chatrče). Historik umění Simon (J. McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (V. Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (R. Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí…

Kino Radnice Jablonec: 18. června PODFUKÁŘI, 17.30. Dokonalá iluze nebo loupež století? Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Dannyho parťáci uměli kouzlit. Právě v jejich elegantním stylu totiž pracují Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům. Skvěle obsazená krimi komedie s originální zápletkou, v jejíž hlavních rolích se představí J. Eisenberg, I. Fisher, M. Freeman, M. Cain, W. Harrelson, M. Ruffalo.

Kino Radnice Jablonec: 19. června VELKÝ GATSBY, 14.30.

Kino Radnice Jablonec: 19. června TRANS, 17.30.

Kino Radnice Jablonec: 19. června PODFUKÁŘI, 20.00.

Kino Radnice Jablonec: 20. a 21. června UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY, 17.30.

Kino Radnice Jablonec: 20. a 21. června MUŽ Z OCELI, 20.00. Příběh Supermana – jednoho z nejuznávanějších superhrdinů všech dob – v podání režiséra Zacka Snydera (300: Bitva u Thermopyl, Strážci – Watchmen). Producentsky dohlížel Christopher Nolan a scénář napsal člověk zodpovědný za batmanovskou trilogii, David S. Goyer. Vedle opulentních soubojů s generálem Zodem by nás tak měl čekat především nový příběh o Supermanových začátcích…

Kino Železný Brod: 18. června NA DŘEŇ, 19.30. Alimu byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem se sotva znají a navíc jsou bez prostředků. A tak se Ali uchýlí ke své sestře do jihofrancouzského Antibes. Zde se seznámí s rezervovanou Stephanie, která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost… Film úspěšně figuroval v soutěžích festivalů v Cannes, Torontu a Telluride a byl vyhlášen nejlepším filmem festivalu v Londýně!

Kino Železný Brod: 20. června  PAŘBA NA TŘETÍ, 19.30. Nejdřív ztratili ženicha v Las Vegas. Poté se jim povedlo to samé i s bratrem nevěsty. A nyní budou léčit zlomené srdce po smrti nejbližšího. Ujetému Alanovi totiž zemřel otec, a tak se partička, která téměř položila město hazardu na lopatky, vrací, aby mu „pomohla" tak, jak jen nejlíp umí… Třetí a poslední film mimořádně úspěšné komediální série!

Kino Jas Tanvald: 19. června PODFUKÁŘI, 19.00. Americký krimi film. Dokonalá iluze nebo loupež století? Tým špičkových iluzionistů, kteří v rámci svých kouzelnických show provádějí bankovní loupeže. V hlavních rolích Morgan Freeman, Michael Caine a Jesse Eisenberg.