Kino Junior Jablonec: do 13. dubna: Letˇs Dance 2: Street Dance, 17.30. Když vzpurná Andie, která nadevše miluje Street Dance, začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout a přitom si udržet starý styl života. Když spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby vytvořili formaci a zvítězili v taneční soutěži The Street, najde způsob, jak žít svůj sen a při tom propojit své dva oddělené světy.

Kino Junior Jablonec: do 13. dubna: Tahle země není pro starý, 20.00. Kdybyste v pustině našli hromadu mrtvol a auto s kufrem narvaným drogami a penězi, co byste udělali? Vzali je nebo nechali ležet? Nejdrsnější a nejtemnější „coenovská“ výprava, tentokrát podle slavného románu Cormaca McCarthyho. Kombinace černočerného humoru, chytrého příběhu a mistrovských dialogů - Oscar za nejlepší film, režii a scénář.

Kino Junior Jablonec: od 14. do 16. dubna: Touha, opatrnost, 17.00. Eroticky laděný špionážní thriller Anga Lee (Tygr a drak, Zkrocená hora) z prostředí Šanghaje uprostřed druhé světové války. Odbojová skupina naplánuje vraždu tamějšího bosse, japonského kolaboranta Yee, kterou má provést mladičká Wang Jiazhi. Jakmile se ale celý podnik rozjede, uskutečnit vraždu není tak snadné. Zlatý lev za režii na MFF v Benátkách 2007.

Kino Junior Jablonec: od 14. do 16. dubna: Skafandr a motýl, 20.00. Vizuálně výjimečný film podle skutečné události, o mladém úspěšném muži, šéfeditoru ve francouzské Elle, který ochrne na celé tělo a doslova namrká svůj životní příběh. Cena za nejlepší režii na MFF v Cannes 2007 pro J. Schnabela (Basquiat, Než se setmí).

Kino Radnice Jablonec: do 16. dubna: O rodičích a dětech, 17.30 a 20.00. Milovat je lidské – chybovat je dědičné. Nový film Vladimíra Michálka O rodičích a dětech vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr). V brilantně vedeném dialogu se před námi odhalují radosti ze života i rodinná tajemství.

Kino Alfa Desná: 16. dubna: O život, 19.00. Nová komedie Milana Šteindlera s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Michal se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale… Režie: Milan Šteindler. Hraji: Vojtěch Kotek, Dorota Nvotová, Bob Klepl, Robert Nebřenský, Pavla Tomicová, Ivana Chýlková.

Městské kino Železný Brod: 15. dubna: Nejkrásnější hádanka, 16.30. Nejnovější film krále českých pohádek Zdeňka Trošky.

Kino Androvna Malá skála: 11. dubna: Super size me, 20.00. Dokumentární film. Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván.

Kino Androvna Malá Skála: 12. dubna: Ďáblova dílna, 20.00. Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera. Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše.

Kino Jas Tanvald: 13. dubna: Pokání, 19.00. Britský historický film. Kino Jas Tanvald: 14. dubna: Let´s Dance 2 – Street Dance, 19.00. Romantický taneční film.

Kino Jas Tanvald: 16. dubna: Rambo: Do pekla a zpět, 19.00. Americký akční thriller.