Kino Junior Jablonec: do 16. dubna: Touha, opatrnost, 17.00. Eroticky laděný špionážní thriller Anga Lee (Tygr a drak, Zkrocená hora) z prostředí Šanghaje uprostřed druhé světové války. Odbojová skupina naplánuje vraždu tamějšího bosse, japonského kolaboranta Yee, kterou má provést mladičká Wang Jiazhi. Jakmile se ale celý podnik rozjede, uskutečnit vraždu není tak snadné. Zlatý lev za režii na MFF v Benátkách 2007.

Kino Radnice Jablonec: do 16. dubna: O rodičích a dětech, 17.30 a 20.00. Milovat je lidské – chybovat je dědičné. Nový film Vladimíra Michálka O rodičích a dětech vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr). V brilantně vedeném dialogu se před námi odhalují radosti ze života i rodinná tajemství.

Kino Junior Jablonec:
do 16. dubna: Skafandr a motýl, 20.00. Vizuálně výjimečný film podle skutečné události, o mladém úspěšném muži, šéfeditoru ve francouzské Elle, který ochrne na celé tělo a doslova namrká svůj životní příběh. Cena za nejlepší režii na MFF v Cannes 2007 pro J. Schnabela (Basquiat, Než se setmí).

Kino Alfa Desná: 16. dubna: O život, 19.00. Nová komedie Milana Šteindlera s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Michal se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale… Režie: Milan Šteindler. Hraji: Vojtěch Kotek, Dorota Nvotová, Bob Klepl, Robert Nebřenský, Pavla Tomicová, Ivana Chýlková.

Městské kino Železný Brod: 15. dubna: Nejkrásnější hádanka, 16.30. Nejnovější film krále českých pohádek Zdeňka Trošky.

Městské kino Železný Brod: 17. dubna: Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, 17.30 a 20.00. Nikdy nezapomenout. Nikdy neodpustit… Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. Film do 15 let nepřístupný.

Kino Jas Tanvald:
16. dubna: Rambo: Do pekla a zpět, 19.00. Americký akční thriller.