Kino Radnice Jablonec: 28. února ANGELIKA, 17.30. Remake příběhu o krásné Angelice de Sancé de Monteloup a jejím muži Joffreyi de Peyrac se opět vrací do Francie za vlády Ludvíka XIV. se všemi úklady, intrikami, vášněmi a souboji. Nové zpracování nesmrtelného příběhu lásky, který okouzlil milióny diváků po celém světě.

Markýza Angelika Sancé de Monteloup je nejen mladá a okouzlující, ale také neústupná a svéhlavá. Proti své vůli je provdána za bohatého muže, který je o mnoho let starší než ona. Hrabě Joffrey de Peyrac je zjizvený a má pověst mocného čaroděje a temného kacíře. Přes počáteční odpor Angelika poznává Peyracovu skutečnou tvář vzdělaného a něžného člověka a zamiluje se do něj. Peyracovo nesmírné bohatství, přepych a svůdná krása jeho manželky Angeliky vyvolá žárlivost a závist v králi Francie, Ludvíkovi XIV. Na jeho rozkaz musí být Peyrac odstraněn.

Kino Radnice Jablonec: 28. února BABOVŘESKY 2, 20.00. Pokračování komedie Zdeňka Trošky. V hl. rolích V. Žilková, J. Synková, L. Vondráčková, L. Langmajer, J. Dolanský a další.

Kino Radnice Jablonec:1. a 2. března VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ, 15.00. Veverčák Surly a jeho krysí kamarád Buddy mají něco za lubem. Zima se nezadržitelně blíží a oni přemýšlí, kde ve městě nashromáždí zásoby. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy, a proto se společně se svými kumpány pokusí vykrást obchod s oříšky. Nic ale není tak jednoduché, jak se jim na první pohled zdálo…

Kino Radnice Jablonec: 1. března KNÍŽE IGOR, 17.45. Předpokládaná délka: 4 hodiny a 30 minut včetně dvou 30 minutových přestávek.

Borodinovo historické epické dílo, v němž zní slavné „Polovecké tance", bude v Metropolitní opeře v New Yorku uvedeno po téměř sto letech. Nová inscenace Dmitrije Čerňakova je psychologickou sondou do mysli rozpolceného hrdiny na pozadí zrodu ruského národa. Náročné titulní role se zhostí basbarytonista Ildar Abdrazakov, za dirigentským pultem stane Gianandrea Noseda.

Kino Radnice Jablonec: 2. března BABOVŘESKY 2,17.30.

Kino Radnice Jablonec: 2. března ANGELIKA, 20.00.

Kino Junior Jablonec: 28. února HOTELIÉR, 18.00. Dokument mapuje snahu Jana Kačera o „vzkříšení" Pavla Landovského, jímž mělo být nové nastudování jeho hry Hodinový hoteliér. Film se stává úvahou o uplynulém čase, o ceně přátelství a potřebě posledního velkého činu…

Kino Junior Jablonec: 28. února JAKO NIKDY, 20.00. Konec léta ve filmu Jako nikdy znamená zároveň konec života. Vladimír Holas umírá. A kolem něj se rozvíjí psychologické drama, v němž hrají prim dvě ženy, jejichž osudy jsou s Vladimírem pevně spjaté. Hrají: Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Petra Špalková, Marek Taclík a další.

Kino Junior Jablonec: 1. března KRÁLOVSTVÍ,13.00. 8 x 60 minut. Lars von Trier ve svých nejlepších letech a nejlepší formě ukázal, že seriál je také svébytná umělecká forma natočil Království. Kabinet bizarnosti a kuriozit se roztáčí v jedné dánské nemocnici. A tomu všemu vévodí protivný Švéd, co nesnáší Dány. Maraton osmi dílů kultovního seriálu se odehraje právě v sobotu. Strach a hluboké zamyšlení je zaručeno!

Kino Junior Jablonec: 2. března O HLOUPÉM PECIVÁLOVI,16.00. Pásmo pohádek pro nejmenší.

Kino Junior Jablonec: 2. března KLAUNI,17.30. Koprodukční film vznikl podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria spojuje dohromady domácí komediální hvězdy Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier.

Kino Junior Jablonec: 2. března LÍBÁNKY, 20.00. Nový film J. Hřebejka podle scénáře P. Jarchovského Líbánky uzavírá volnou trilogii příběhů ze současnosti, tvořenou úspěšnými filmy Kawasakiho růže a Nevinnost. Společným jmenovatelem těchto snímků je tajemství skryté v minulosti, které po letech zasahuje do života postav… Hrají: A. Geislerová, S. Majer, J. Černý, K. Fuitová a další.

Kino Železný Brod: 28. února ANGELIKA, 19.30. Markýza Angelika Sancé de Monteloup. Nové zpracování nesmrtelného příběhu lásky, který okouzlil milióny diváků po celém světě! Hrají: Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Tomer Sisley a další. Režie: Ariel Zeitoun. Film v českém znění.

Kino Železný Brod: 1.března ROBOCOP, 19.30. Alex Murphy pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp, lídr v oblasti robotických technologií, dostane jedinečnou příležitost zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp ale nepočítá s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost… Remake slavné sci-fi z 80. let je tady! Hrají: Joel Kinnaman, Samuel L. Jackson, Gary Oldman a další.

Kino Železný Brod: 2.března SOUKROMÉ PŮLSTOLETÍ ŽELEZNÉHO BRODU, 17.30. Nahlédněme do historie našeho města prostřednictvím soukromého filmového archivu jedné železnobrodské rodačky, jejíž otec byl nadšeným amatérským filmařem a pro sebe, svou rodinu a potažmo nás všechny zachytil řadu jedinečných okamžiků! Hudební doprovod Bohuslav Lédl.

Kino Jas Tanvald: 28. února a 1. března VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ, 17.00. Americká animovaná rodinná komedie. Veselý příběh veverčáka a jeho krysího kamaráda. Jak vykrást obchod s oříšky. Nic není tak jednoduché, jak se zdá. České znění.

Kino Jas Tanvald: 28. února a 1. března ANGELIKA, 19.00. Francouzský dobrodružný historický film.