Kino Radnice Jablonec: 2. a 4. května DIVERGENCE, 17.00. Dobrodružné akční sci-fi. Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní – neboli má předpoklady pro více frakcí. A kdo se liší, znamená hrozbu… V hl. rolích Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet a další.

Kino Radnice Jablonec: 2. května AMAZING SPIDER-MAN 2, 20.00. Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp.

Kino Radnice Jablonec: 3. a 4. května RIO 2, 14.30. Nové rodinné animované dobrodružství vzácných modrých papoušků Blue a Perly. Ti se tentokrát spolu se svými rozvernými potomky vypraví z Ria na dobrodružný výlet do amazonské džungle…

Kino Radnice Jablonec: 3. května AMAZING SPIDER-MAN 2, 17.00.

Kino Radnice Jablonec: 3. května DIVERGENCE, 20.00.

Kino Radnice Jablonec: 4. května CAPTAIN AMERICA: NÁVRAT PRVNÍHO AVENGERA, 20.00. V novém dobrodružství se Captain America (Chris Evans) společně s Black Widow (Scarlett Johansson) pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a ocitají se tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi.

Kino Junior Jablonec: 2. května LÁSKA, SOUDRUHU, 17.30. Koprodukční finsko-česká komedie. Opona je železná a pevná a v roce 1962 přijíždí do Finska na hudební mezinárodní festival mládeže československá jazzová kapela. Jan (Miroslav Etzler) se potkává se svou dávnou láskou (Kati Outinen) zatímco jeho uvědomělý spoluhráč (Kryštof Hádek) konečně zjišťuje, kdo je Elvis Presley.

Kino Junior Jablonec: 2. května GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ, 20.00. vérázní a nevšední bývají hrdinové hravých komedií Wese Andersona. Nejinak je tomu u jeho nejnovějšího filmu Grandhotel Budapešť, i když by se mohlo zdát, že upjatý vrchní vrátný luxusního hotelu je světlou výjimkou.

Kino Junior Jablonec: 3. května CESTA DO ŠKOLY, 18.00. Dětské protagonisty dokumentárního snímku, žijící ve čtyřech různých koutech světa (Keňa, Maroko, Argentina, Indie), spojuje společná touha po vzdělání, které jim může otevřít bránu k lepší budoucnosti. Proto se každý den vydávají na dlouhou a náročnou cestu…

Kino Junior Jablonec: 3. května LÁSKA, SOUDRUHU, 20.00.

Kino Junior Jablonec: 4. května BELLA A SEBASTIÁN, 17.30. Film z okouzlujícího horského prostředí natočený podle slavného seriálu z roku 1965, ve kterém se odehrávají dobrodružné příběhy malého chlapce Sebastiána a jeho fenky Belly.

Kino Junior Jablonec: 4. května 12 LET V ŘETĚZECH, 20.00. Film o nezdolné touze po svobodě sklízí nadšené ohlasy diváků i odborníků a bez velkého přehánění aspiruje na jeden z nejlepších filmů roku 2013. Především je ale strhujícím příběhem o muži, který se zničehonic ocitl spoutaný v řetězech jako otrok. Ze dne na den přišel o všechno a zůstal mu jen boj o přežití a víra ve svobodu. V hlavních rolích se představí Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch, Michael Fassbender, Paul Dano, Paul Giamatti a také Brad Pitt.

Kino Jas Tanvald: 2. kětna RIO 2 3D, 17.00. Americký animovaný rodinný film. Vítejte v džungli! Nové příhody modrých papoušků a jejich zvířecích přátel. České znění.

Kino Jas Tanvald: 2., 3. května DIVERGENCE, 20.00. Americký akční fantasy film podle světového bestselleru Veroniky Rothové. Svět budoucnosti, ve kterém jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. V hlavních rolích Kate Winslet a Ashley Judd.

Kino Jas Tanvald: 3. května ZA KAMARÁDY Z TELEVIZE, 17.00. České pohádkové pásmo pro nejmenší diváky. Známé postavičky z Večerníčků (Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, Rumcajs, Maxipes Fík a další).