Kino Radnice Jablonec: 3. a 6. března BABOVŘESKY 2, 17.30. V hl. rolích V. Žilková, J. Synková, L. Vondráčková, L. Langmajer, J. Dolanský a další. Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil.

Kino Radnice Jablonec: 3. a 4. března PAMÁTKÁŘI, 20.00. Působivý a velmi netradiční válečný film, který bez patosu, zato s kouzlem, nadhledem a humorem líčí příběh mužů, kteří byli ochotní zemřít pro umění. V hl. rolích: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Jean Dujardin, John Goodman, Hugh Bonneville, Cate Blanchett a další. Tohle je možná poslední velký příběh Druhé světové války, který ještě nikdy nikdo nevyprávěl. Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli.

Kino Radnice Jablonec: 4. března ANGELIKA, 17.30. Remake příběhu o krásné Angelice de Sancé de Monteloup a jejím muži Joffreyi de Peyrac se opět vrací do Francie za vlády Ludvíka XIV. se všemi úklady, intrikami, vášněmi a souboji.

Kino Radnice Jablonec: 5. března EXPEDIČNÍ KAMERA 2014, 17.30. Přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny. Poprvé bude uveden i snímek ve 3D o průzkumné výpravě do záhadných stolových hor v pralesích Venezuely.

Kino Radnice Jablonec: 6. března GRAVITACE, 20.00. James Cameron o Gravitaci Alfonsa Cuaróna: „Lepší film odehrávající se ve vesmíru ještě nikdo nenatočil". Strhující dobrodružství lékařky Ryan Stone (S. Bullock), která je ve vesmíru poprvé a veterána na poslední misi Matta Kowalskyho (G. Clooney), kteří po havárii jejich raketoplánu zůstanou „uvězněni" ve volném vesmíru. Jedinou možností přežití je pokračovat dál v cestě vesmírem.

Kino Junior Jablonec: 3. března JASMÍNINY SLZY, 17.30. Novinka Woodyho Allena vypráví příběh ženy, která se ocitá v těžké životní krizi. Odjíždí ze svého milovaného New Yorku hledat východisko do slunného San Franciska. Krásné prostředí, příjemní lidé a možná i nová láska… V hlavních rolích Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkinsová, Peter Sarsgaard a další.

Kino Junior Jablonec: 3. března KAPITÁN PHILLIPS, 20.00. Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.

Kino Junior Jablonec: 4. března HON, 17.30. Vrcholný snímek dánského režiséra Thomase Vinterberga, spoluzakladatele kultovního manifestu Dogma 95, oceněný na MFF v Cannes 2012. Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel.

Kino Junior Jablonec: 4. března ŠPINAVÝ TRIK, 20.00. Fiktivní krimi snímek je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhod­nějších skandálů v dějinách USA. Vypráví příběh špičkového podvodníka (Ch. Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou (A. Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI (B. Cooper), který se zcela vymkl kontrole… Dále hrají J. Lawrence, R. De Niro, J. Renner, M. Peňa a další.

Kino Junior Jablonec: 5. března OMAR, 17.30. Skvěle namíchaný exotický koktejl klasického dramatu a thrilleru a nečekané překvapení letošního festivalu v Cannes. Okupovaná Palestina, tři mladí muži, kamarádi z dětství, a jedna dívka se pokoušejí vydobýt si právo na vlastní život a zároveň dostát poslání bojovníků za svobodu své vlasti.

Kino Junior Jablonec: 5. března KLUB POSLEDNÍ NADĚJE, 20.00. Příběh podle skutečných událostí o chlapíkovi, kterému podle lékařské diagnózy zbývá posledních 30 dní života, než ho zlikviduje vir HIV. Skvělý Matthew McConaughey se ale jako kovboj Woodrow rozhodne svému osudu alespoň částečně postavit a rozjede celkem neuvěřitelnou anabázi s léky, drogami, alternativními léčebnými metodami a zakázanými preparáty.

Kino Junior Jablonec: 6. a 7. března PHILOMENA, 17.30. Judi Dench a Steve Coogan v hlavních rolích filmu o pozoruhodné cestě dvou velice odlišných lidí za tajemstvím, které bylo skryté půl století.

Kino Junior Jablonec: 6. března BLÍZKO OD SEBE, 20.00. Pustý vybydlený dům se zabedněnými okenicemi na americkém Středozápadě se stává dějištěm hvězdně obsazeného rodinného dramatu, okořeněného notnou dávkou sarkastického humoru.

Kino Železný Brod: 4. března MÁ VLAST, 19.30. Farid žije celý svůj život ve Francii. Když ale jeho otec onemocní a pošle ho do Alžírska, aby se pokusil zachránit rodinný dům před demolicí, objeví náhle krajinu, ve které nikdy nebyl, jejíž jazykem se těžko domluví, zemi, která je podle něj nepochopitelně stará a zaostalá. V otcově obci však postupně registruje plejádu mimořádných postav, jejichž humor a přímočarost ho překvapí a hluboce zasáhnou. Mezi nimi je i jeho mladý bratranec, který má stejné jméno a sen vycestovat do Francie…

Kino Jas Tanvald: 5. března Dědictví aneb Kurva se neříká, 19.00. Nová česká komedie režiséra Roberta Sedláčka. Pokračování legendární komedie z roku 1992. V hlavních rolích Bolek Polívka, Dagmar Havlová, Karel Heřmánek a Miroslav Donutil.